[ ratep @ 10.05.2006. 22:54 ] @
Molim vas da li neko moze da mi preporuci neki sajt ili da mi posalje na e-mail ili privatnu poruku nesto na ovu temu.Treba mi hitno za ocjenu iz hemije,da bih prosao peticom i dobio stipendiju naravno.
Unaprjed hvala.

[Ovu poruku je menjao ratep dana 10.05.2006. u 23:58 GMT+1]
[ sasa022 @ 11.05.2006. 01:13 ] @
Kakvo ulje ?

Od uljane repice,suncokreta... ?
[ sasa022 @ 11.05.2006. 01:16 ] @
www.google.com/search?hl=sr&am...1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B8&lr=
[ pctel @ 11.05.2006. 01:31 ] @
Dizel gorivo je u principu ulje. Negde sam citao da bi dizel motor mogao sasvim lepo raditi na staro ulje iz friteze, ali nisam to jos uvek licno isprobao.
[ ratep @ 11.05.2006. 08:41 ] @
ma nesto mi profesorica pricala kako se u japanu sakuplja po restoranima pregorjelo ulje i preradjuje u pogonsko gorivo
[ broker @ 11.05.2006. 08:53 ] @
U Engleskoj je bilo nekog hapsenja zbog toga sto su pregorelo ulje iz restorana preradljivali u motorno gorivo, a u Engleskoj su valjda zakoni o preradi i trgovini motornim gorivom prilicno rigorozni u krost drzave.
[ petar_ns @ 15.05.2006. 14:24 ] @
Pre par dana sam procitao na B92 teletekstu da su Poljaci poceli sve vise da koriste jestivo ulje umesto goriva jer je 3 puta jeftinije.
[ Bojan Basic @ 06.06.2006. 21:31 ] @
Citat:
pctel:
Dizel gorivo je u principu ulje. Negde sam citao da bi dizel motor mogao sasvim lepo raditi na staro ulje iz friteze, ali nisam to jos uvek licno isprobao.

Citat:
pctel:
jaka zima, sankcije jos jace, a cena drva najjaca. Trebaju ti dve plate da kupis pola kubika drva. Srbija je, kao sto znate, zemlja bogata sumama, motornu testeru smo brzo nasli, u njoj je bilo pola litra goriva, ali ulja nigde. I tako, setim se ja da sam bas juce bio zaludan pa cekao sa penzionerima u redu i dobio litar zejtina, pa brzo donesem onu flasu i sipam pola u rezervoar za ulje. Upalimo motorku, probamo, sece ko luda, bolje nego sa original uljem! Tako sam video da slicne materije mogu da se koriste jedna umesto druge, pa sam u nedostatku dizela za moj auto koristio i benzin i bezolovni i super i rakiju prepecenicu i neku vojnu tecnost za ciscenje oruzja. I ide auto, sta god da mu sipas, ne secam se sad kako se koja vrsta goriva ponasala, ali je od par vrsta auto totalno poludeo i dobio zvuk i brzinu kao sumaherov bolid.

He he, nisi baš istrajan sa svojom pričom :)
[ pctel @ 06.06.2006. 21:49 ] @
Citat:
Bojan Basic: He he, nisi baš istrajan sa svojom pričom :)

Procitaj malo bolje Bojane, pa ces videti da sam veoma istrajan :-)
Znaci, suncokretovo ulje sam koristio kao ulje za podmazivanje, to naravno moze, to sam nedvosmisleno napisao "motornu testeru smo brzo nasli, u njoj je bilo pola litra goriva, ali ulja nigde". Znaci, jos jednom, suncokretovo ulje nisam koristio kao pogonsko gorivo, ali teoretski bi trebalo da moze.
[ Bojan Basic @ 07.06.2006. 15:20 ] @
Ciljao sam na onaj deo sa rakijom prepečenicom i vojnom tečnošću, pomislio sam da ti, kad si već isprobavao sve ove stvari, ulje nije moglo promaći, ali OK, stoji da ga nisi eksplicitno pomenuo :)