[ Sir_Oliver @ 12.05.2006. 23:15 ] @
Kako mountovati cdrom kao obican user? Mount point bi trebao da bude ili /cdrom ili /mnt/cdrom . Znam kako da mountujem cdrom u mountpoint u okviru svog home direktorijuma, ali me zanima da li za ovo ima resenja. U pitanju je FreeBSD 6.1

[Ovu poruku je menjao Sir_Oliver dana 13.05.2006. u 00:16 GMT+1]
[ z@re @ 12.05.2006. 23:24 ] @
Dodaj svog korisnika u neku grupu, i postavi permisije na /mnt direktoriju za tu grupu.
[ Sir_Oliver @ 13.05.2006. 01:31 ] @
user je dodat u grupu operators. grupa operators ima rwx dozvolu za /mnt direktorijum.


[Ovu poruku je menjao Sir_Oliver dana 13.05.2006. u 02:36 GMT+1]
[ codemaster @ 14.05.2006. 14:13 ] @
dodaj user-a u wheel
[ Sir_Oliver @ 15.05.2006. 15:44 ] @
Hm... Ipak sam se vratio na stari dobri Slack. FreeBSD je previse spartanski sistem za moj ukus. Ovaj problem nisam uspeo nikako da resim, a nisam ni uspeo da poteram skener. Iako ga je 'sane-find-scanner' prepoznavao, 'scanimage-L' nije izbacivao nista. Ono sto me je zaprepastilo jeste da ni na forumu bsdforum.org nisam nasao resenje problema u vezi mountovanja cdroma (zapravo niko mi nije dao konkretan odgovor). Hvala svima!
[ codemaster @ 18.05.2006. 11:42 ] @
Citat:
Sir_Oliver: Hm... Ipak sam se vratio na stari dobri Slack. FreeBSD je previse spartanski sistem za moj ukus. Ovaj problem nisam uspeo nikako da resim, a nisam ni uspeo da poteram skener. Iako ga je 'sane-find-scanner' prepoznavao, 'scanimage-L' nije izbacivao nista. Ono sto me je zaprepastilo jeste da ni na forumu bsdforum.org nisam nasao resenje problema u vezi mountovanja cdroma (zapravo niko mi nije dao konkretan odgovor). Hvala svima!


sto si se trudio, jebo si mu kevu
[ Body Bag @ 18.05.2006. 22:47 ] @
http://www.freebsd.org/doc/en_...aq/disks.html#USER-FLOPPYMOUNT

Ovde imas fino uputstvo kako da sve lepo namestis,a i puno drugih stvari...
Naravno,uredjaje i mount pointe zameni sa svojim...
Zaista je gre'ota ne koristiti fenomenalnu FreeBSD dokumentaciju-samo treba otici na njihov sajt
Nemoj tako olako da dizes ruke....