[ cikaKosta @ 14.05.2006. 15:35 ] @
Na hdd-u su 3 paricije,od kojih je na 2 os,a treca sluzi za podatke.Posto mi vise ne treba 2 os-a,hocu da obrisem jednu od particija sa os-om i onu drugu povecam za onoliko koliko je iznosila obrisana particija.Imam VolumeWorks i kad god hocu da uradim bilo sta sa particijom,kaze unable to unmount...E sad, u readme file-u pise da postoji VolumeWorks bootable cd,pa da li su ovo operacije koje se moraju izvoditi samo sa tog cd-a ili mogu da app pokrenem i radim sa samog hdd-a??
[ MacOS @ 14.05.2006. 17:04 ] @
~Imam VolumeWorks i kad god hocu da uradim bilo sta sa
particijom,kaze unable to unmount...

Nisam ovo nikad ni probao al jesi li probao da unmauntujes particiju
iz Disk Utility-a?
[ madamov @ 14.05.2006. 18:44 ] @
Mislim da operacije tog tipa ne možeš da radiš sa, u ovom slučaju fizičkog, diska kojeg želiš da menjaš. Što će reći, moraš da se podigneš sa CD-a. Naime, hoćeš da menjaš particionu tabelu diska sa čije je jedne particije podignut sistem. Logično je da ne može, zar ne?

Podpitanje pre nego što kreneš u akciju: imaš li bekap, čoveče?
[ cikaKosta @ 14.05.2006. 19:54 ] @
Pa naravno da sam probao da unmauntujem,ali opet prijavljuje istu greshku.
A shto se tiche backup-a naravno da ga imam,al da ne bi ponovo stavljao system i vracao sve podatke na komp...
I kad smo vec kod toga,kako da napravim boot cd sa tim programom na njemu.Btw,probao sam BootCD i nisam uspeo da podignem nishta sa njega,krene ucitavanje i stane posle 3,4min i nista,samo siv ekran sa jabukom...
[ madamov @ 15.05.2006. 10:21 ] @
Citat:
A shto se tiche backup-a naravno da ga imam,al da ne bi ponovo stavljao system i vracao sve podatke na komp...

Bekap ti treba i ako nešto krene loše sa VolumeWorksom. Što se BootCD-a tiče, nisam odavno pravio butabilan CD sa njim, pa ne znam šta da ti kažem.