[ covek_iz_senke @ 15.05.2006. 14:23 ] @
Rok za prijavljivanje na medjunarodnom tenderu za prodaju najmanje 70 odsto udela u srpsko-austrijskom preduzeću 'Mobi 63' i licence za mobilnu telekomunikacionu mrežu ističe u 16 sati, a pola sata kasnije u Agenciji za privatizaciju biće održano javno otvaranje 'izjava o zainteresovanosti'.

Prema navodima medija, na tender se dosad prijavilo pet evropskih operatera - britanski 'Vodafon', 'Mobilkom Austrija', španska 'Telefonika', grčka 'Kosmo' i norveški 'Telenor'.

(RTS)


Šta očekujete? Koga biste najviše voleli da dođe u Srbiju?

Što se mene tiče mislim da bi Vodafon bio pravi potez. Ima ogromnu mrežu po svetu, veliki broj korisnika mislim da ne bi bilo razloga da on ne dobije licencu. Mada na žalost sve je moguće.


[Ovu poruku je menjao covek_iz_senke dana 15.05.2006. u 15:24 GMT+1]
[ crews_adder @ 15.05.2006. 16:58 ] @
Telefonika kao kupac sigurno ne bi bila "nazalost" (koliko ja znam, Telefonika je najavila da je zainteresovana i za kupovinu nemackog O2, bivseg Viag-Interkom-a). Mislim da bi slican slucaj bio i sa Telenor. Jednostavno, nekako imam poverenja u te Norvezane (ne mislim na Telenor, vec na Norvezane uopste).

Sto se tice onoga sto bih ja voleo, voleo bih da onaj koji dodje bude i onaj koji ce omoguciti najjeftiniju uslugu, samo nisam siguran da je to Vodafon. Ocekujem da ce, ko god to bio, konacno (kao i svaki normalan operater) ponuditi veliki izbor jeftinih ili dzabe mobilnih telefona za post-paid korisnike. Od Karica, osim racuna, za ovih 8 godina nisam dobio cak ni jedan jedini bod, da ne pricam o necemu drugom.

Licno ne bih voleo da kupac bude austrijski Mobilkom.

Ne kazem da svi kandidati-interesenti nisu jake kompanije, jednostavno mislim da cinjenica da se samo njih 5 prijavilo dovoljno govori o drzavi u kojoj zivimo, ali i da je tome u znatnoj meri doprinela sva ona iskljucivo politicki motivisana frka u vezi sa Karicem i njegovim (u)delom. No, izgleda da se toga ovde vise niko i neseca. To je Vlada i htela.

[ madamov @ 15.05.2006. 17:05 ] @
Citat:
Telefonika kao kupac sigurno ne bi bila "nazalost"

Ona bi baš bila nažalost, stari monopolisti, koristio sam njihove usluge dok sam živeo u Španiji. Drže celu Južnu Ameriku, ne samo Španiju.
[ Slobodan Miskovic @ 15.05.2006. 17:17 ] @
Vodafone, najbolji izbor, bar iz iskustva jer sam koristio osuge Omnitel-a (italijanski Vodafone) i skroz sam zadovoljan, imali su jako velike popuste u toku leta i razgovori izmedju korisnika Vodafone-a u celoj evropi su bili jako povoljni...
[ crews_adder @ 15.05.2006. 17:39 ] @
Vodafone je u Nemackoj vlasnik nekadasnjeg Mannesmann-a (D2), ali ipak O2 ima najbolju ponudu (nije ni cudo sto za samo poslednjih 12 meseci ima 2,1 milion novih pretplatnika, od kojih oko 650.000 predstavljaju post-paid korisnici "Genion" tarife, o kojoj mozemo da sanjamo).

Ali
Citat:
Slobodan Miskovic: Vodafone, najbolji izbor, bar iz iskustva jer sam koristio osuge Omnitel-a (italijanski Vodafone) i skroz sam zadovoljan, imali su jako velike popuste u toku leta i razgovori izmedju korisnika Vodafone-a u celoj evropi su bili jako povoljni...

ako je tako, onda se i ja radujem Vodafonu.

[ gojnik @ 15.05.2006. 17:59 ] @
Telefonica Moviles, pored Spanije u Evropi ih ima samo u Ceskoj i Nemackoj. Ali su dosta jaki u J.Americi. Mobilkom, pa ne znam, nisu oni nesto, koliko sam video na njihovom sajtu ima ih u Austriji, Sloveniji, Hrvatskoj i Linhestajnu, a i u partnerstvu su sa Vodafone. Telenor je rasprostranjen dosta, da ne nabrajam gde sve, i imam neko misljenje da su ok. A cosmote ne bih hteo da bude kod nas mada mozda i gresim.

1. Telenor
2. Telefonica
3. Vodafone
4. Mobilkom
5. Cosmote

[Ovu poruku je menjao gojnik dana 15.05.2006. u 19:01 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 15.05.2006. 18:49 ] @
Vodafon je skup operater inace (bar u Nemackoj - u odnosu na neke druge), ali obicno drze kvalitet svoje mreze na zavidnom nivou (evo bas pisem poruku iz voza / umts)

Mislim da nije bas toliko presudno ko ce kupiti Mobtel u Srbiji, jer su svi generalno dobri - a kupovinom operatera ne znaci da ce neko dobiti kvalitet usluge Vodafona iz UK. Kvalitet je prilagodjen ciljnoj zemlji ;-)

Dodse, dobra stvar sa kompanijama tipa Vodafone je sto bi postojala jako siroka roaming mreza sa relativno povoljnim roamingom (Vodafone Passport)
[ covek_iz_senke @ 15.05.2006. 19:34 ] @
Posle zatvaranja konkursa konačan spisak operatera koji su konkurisali glasi:

Prijave za kupovinu kompanije Mobi 63 podnele su sledeće kompanije: Mobilkom Austrija, Frans telekom, Dojče telekom, Tele 2 Švedska, Telesonera Švedska, Telenor Norveška, MTS Rusija, Orasko telekom Egipat, Emirejt telekom UAR, Diskaunt korp Izrael.

http://www.b92.net/info/vesti/...v_category=9&nav_id=197763

Vodafon je izgleda ipak bila navlakuša. E sad T mobile ne bi bio loš .
[ gojnik @ 15.05.2006. 20:09 ] @
Nije TeleSonera, vec TeliaSonera.
[ VRider @ 15.05.2006. 23:38 ] @
To nista nece promeniti.
Neko treba da plati 1.1 milijardi dolara minimum (da bi izbacio austrijance iz posla) i to mora da otplati dobrim delom u naredne 2 godine kada ce biti raspisan tender za trecu licencu. Pored toga, Telekom je svoju opremu otplatio, vise manje, pa mu je sada sve zarada, tako da moze da se bori obaranjem cene do mile volje. Sta ce imati novi operater od nize cene? Nista. Samo manji prihid i manju zaradu. Vise im se isplati da zadrze cene i uz neke druge povoljnosti pokusaju da pridobiju veci deo trzista. Mnogi ce, naravno, preci i samo zato sto su stranci jer su "sigurno bolji". Nase trziste je, inace, prilicno zasiceno. Vec ima 4 miliona korisnika, a 8 miliona stanovnika. Oni koji do sada nisu poceli da koriste mobilne telefone za tim nemaju potrebe ili nemaju mogucnosti i u svakom slucaju nisu neki potencijal.
Sve u svemu, umesto da se nadate nizim cenama, bolje gledajte kako da povecate sopstvenu zaradu.
[ Boe @ 16.05.2006. 00:26 ] @
@VRider
Trziste nije uopste zasiceno, jer u Skandinaviji ima vise pretplatnika nego stanovnika. Takve odnose dostizu srednja i zapadna evropa, a za nekoliko godina ce biti ista situacija u istocnoevropskim zemljama (sigurno prije u Bugarskoj nego u Srbiji).
Veliki dio zarade doprinose roaming prihodi, to znaci da operator nema neki problem da opstane na trzistu i ostane konkurentan. Jos jedna prednost stranog operatora je iskustvo koje taj novi vlasnik donosi sa sobom - iskustvo u razvoju infrastrukture, koje s tim privlaci nove pretplatnike i iskustvo u ulaganju kapitala na pravo mjesto. Ta iskustva nema MTS, jer nije imala pravog protivnika na domacem trzistu.

Prednost za stanovnistvo srbije u slucaju da Austrijanci dobiju licencu je, brz i efikasan razvoj mreze i pregledna ponuda paketa. Austrijski Mobilkom je jedan od prvih provajdera na svijetu koji je uveo HSDPA. Pored toga nudi i obican UMTS a takodje i EDGE. Takav brz razvoj nije bio potreban austriji, ali da bi operator ostao konkurentan na trzistu potrebna je dobra taktika i "slatka" ponuda potrosacima.

U svakom slucaj novi operator nebi imao problema da opstane na srpskom trzistu pored MTS-a, jer Srbija kao vlasnik MTS-a nece biti u stanju da ulaze ogromne sume novca u razvoj. Prava borba ce poceti kada dodje treci operator i napravi veliki pritisak. Jedino olaksanje MTS-u su ekonomske sankcije prema novom operatoru. Ja ne pretskazujem da ce MTS propasti, nego ce se suociti sa teskom i dugotrajnom borbom sve dok Srbija postane bogata zemlja.
[ Ivan Dimkovic @ 16.05.2006. 00:34 ] @
Citat:

Veliki dio zarade doprinose roaming prihodi, to znaci da operator nema neki problem da opstane na trzistu i ostane konkurentan.


Samo sto je to veliki biznis rizik ako EU zaista uvede limite za roaming troskove - naravno ovo se ne tice Srbije, ali svakako moze biti interesantno.

Osim toga, nisam bas siguran da je roaming izvor bitnije zarade mobilnih operatera u Srbiji (nemam analiticke podatke, doduse) - mali broj gradjana Srbije redovno putuje van Srbije a i mali broj stranaca boravi u Srbiji, a takodje platezna moc domaceg stanovnistva koja bi omogucila neke vece roaming troskove ne postoji - tako da nisam bas siguran da se moze primeniti raspodela prihoda neke EU kompanije na tipicnog srpskog mobilnog operatera.
[ xtraya @ 16.05.2006. 10:18 ] @
Citat:
U svakom slucaj novi operator nebi imao problema da opstane na srpskom trzistu pored MTS-a, jer Srbija kao vlasnik MTS-a nece biti u stanju da ulaze ogromne sume novca u razvoj. Prava borba ce poceti kada dodje treci operator i napravi veliki pritisak. Jedino olaksanje MTS-u su ekonomske sankcije prema novom operatoru. Ja ne pretskazujem da ce MTS propasti, nego ce se suociti sa teskom i dugotrajnom borbom sve dok Srbija postane bogata zemlja.



da da, sigurno :) ha ha, mts da propadne? ljudi jel vi znate koliko je postpaid korisnika preslo sa karica na mts? desetine hiljada (plus novi postpaid korisnici) a zasto je preslo? jer je postpaid na 064 ekstra povoljan, pa se za 12 evra mesecno mnogo brblja sa mobilnim. a ova prica sa naj-haj uslugama, da ok je to ali tek za 3-4 godine. pa tek se GPRS sada koristi u nekoj vecoj meri dok su se pokupovali novi telefoni koji to podrzavaju , a zamislite tek 3g koji ce em da kosta mnogo em nema mnogo modela telefona (koji su naravno skuplji od obicnih).a opet nova licenca ce da se proda za 3eg operatera za par godina...

mislim da ce dobiti ili austrijanci ili vodafon, u svakom slucaju mislim da im nece biti ni malo lako da isplate 1 milijardu evra, ipak to treba da otplate srpski korisnici....
[ lord Vader @ 16.05.2006. 12:02 ] @
Citat:
xtraya: da da, sigurno :) ha ha, mts da propadne? ljudi jel vi znate koliko je postpaid korisnika preslo sa karica na mts? desetine hiljada (plus novi postpaid korisnici) a zasto je preslo? jer je postpaid na 064 ekstra povoljan, pa se za 12 evra mesecno mnogo brblja sa mobilnim.

O čemu ti pričaš? Tarifni paketi oba operatera nude istu minutažu za istu cenu. Osim mobtelovog paketa MobiMAX koji nije isplativ
Uporedi malo cene, što širiš dezinformacije:
http://www.mobtel.co.yu/cms/view.php?id=7649
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2110

[Ovu poruku je menjao lord Vader dana 16.05.2006. u 13:03 GMT+1]
[ Tyler Durden @ 16.05.2006. 14:22 ] @
Tek krajem ljeta ce biti poznat novi vlasnik :(
[ Slobodan Miskovic @ 16.05.2006. 14:54 ] @
Citat:
Stiglo deset ponuda
Za „Mobi 63“ najviše novca daju Emirati

Najbolju ponudu za kupovinu Mobi 63 dal;a je nacionalna kompanija Ujedinjenih arapskih emirata Emirat telekom korporejšn - Etisalat saznaje nezvanično „Blic“.

To će biti prvi prodor van Emirata ove kompanije sa Srednjeg istoka koja posluje od 1976. godine i osim što ima monopol u telekomunikacijama u Ujedinjenim arapskim emiratima poseduje monopol i na internet komunikaciju i na kablovsku mrežu. Ova nacionalna korporacija Emirata 50 odsto svog profita daje vladi ove zemlje, zbog monopola koji je imala, do maja ove godine. Od juna Emirati će dobiti i drugog operatera, a kao odgovor na to prvi čovek kompanije Muhame Al Kamzi najavio je pre nekoliko dana prodor na evropsko tržište sa ciljem da postanu jedna od deset vodećih kompanija u svetu.Ova kompanija beleži ogroman rast profita, pa je tako u prvom kvartalu ove godine zabeležila porast profita od interneta u visini od 31 odsto (364 miliona dolara za tri meseca), dok je profit za prva tri meseca u mobilnoj telefoniji iznosilo 331 milion dolara.

U Agenciji za privatizaciju juče su pročitana imena svih kompanija koje su dostavile izjave o zainteresovanosti, a u naredna tri dana biće objavljena lista predkvalifikacionih ponuđača. Na međunarodni tender javili su se austrijski „Mobilkom“, izraelski „Diskaunt investment korporejšn“, švedski „Tele 2“, francuski „Frans telekom“, egipatski „Oraskom Telekom“. Takođe i „Dojče Telekom“ iz Nemačke, „Emirat telekom korporejšn“ iz Abu Dabija, „Teliasonera“ iz Švedske, MTS iz Moskve i „Telenor“ iz Norveške. Očekuje se da će kupoprodajni ugovor sa najpovoljnijim ponuđačem biti potpisan do kraja jula ove godine.

Ponudači su bili pozvani da dostave jedinstvenu finansijsku ponudu za 100 odsto udela u kapitalu „Mobi 63“ i za licencu za mobilnu telefoniju, a prema uslovima tendera ponuđena cena ne može biti manja od 800 miliona evra. Od prodajne cene 20 odsto, odnosno ne manje od 320 miliona evra, je naknada za licencu, dok je ostatak naknada za udeo u kapitalu „Mobi 63“.

K. P. - D. N.


Eto, ako je ovo tacno dolazi jos jedan monopolista....
[ Tyler Durden @ 16.05.2006. 15:57 ] @
Hehehe, mogu sa telekomom da razmjenjuju utiske i iskustva...
jooooj....
[ covek_iz_senke @ 16.05.2006. 18:08 ] @
Neeeeeeeeeee! Neće valjda! Samo nam još oni trabaju. Ima ih samo u Emiratima! Pa dobro moraju i oni negde da počnu :(
[ rafiki @ 16.05.2006. 20:16 ] @
Citat:
covek_iz_senke: Neeeeeeeeeee! Neće valjda! Samo nam još oni trabaju. Ima ih samo u Emiratima! Pa dobro moraju i oni negde da počnu :(


Nemoj da verujes bas svemu sto procitas na internetu. Pored kompanije u UAE (Emiratima), Etisalat je suvlasnik i nekih drugih operatera, doduse uglavnom u muslimanskim zemljama. Napr: Etisalat je suvlasnik Etihad-a - drugog operatera u Saudijskoj Arabiji; Zantela - jednog od cetiri operatera u Tanzaniji; Thuraye - satelitskog operatera baziranog u UAE koji pokriva preko 120 zemalja u svetu...

Inace, ako nisi znao, u Etisalat-ovoj fiksnoj mrezi u UAE, lokalni pozivi (dakle u okviru istog pozivnog broja) su potpuno besplatni.

Pozdrav

[ Stefano @ 17.05.2006. 23:00 ] @
Sta fali Etisalatu. Licni bih vise voleo da ih kupi neka nama poznatija kompanija, ali mislim da bi Etisalat ponudio odlicnu uslugu ipak oni dolaze iz jedne bogate zemlje, nije to kompanija iz Nikaragve ili Burkine Faso.

Ja sam procitao da se prijavio i Orascom telecom, kompanija iz Egipta, oni su inace kupili Italijanski Wind.
[ Search @ 19.05.2006. 15:12 ] @

Šta očekujete? Koga biste najviše voleli da dođe u Srbiju?

Naravno Vodafon. Vodafon vec nekoliko godina pokusava da udje u Srbiju. Kada je minut razgovora na 063 mrezi bio 10 din oni nudi cenu 4 dinara/min.
[ Iksi @ 19.05.2006. 22:40 ] @
maaa kakav vodafon skupi su... meni je nekako telefonika prirasla srcu. Imam
druga koji zivi u es i kaze da je prezadovojan uslovima, mada ni ovi arapi
nisu za bacanje ako se uzme u obzir ono sto jecovek pre neki dan rekao za
fiksnu telefonij da jelokal free, stobi mogo d znaci da mozda zele da prodru
i u nasu fiksnu telefoniju i da naprave nesto slicno.
[ Davor Vlajkovic @ 20.05.2006. 15:17 ] @
Deutsche Telekom, France Telecom among 9 shortlisted for Serbia's Mobi 63

05.19.2006, 12:23 PM


BELGRADE (AFX) - Deutsche Telekom AG and France Telecom SA are among 9 companies that have been shortlisted for the tender of Mobi 63, the Serbian wireless business put on sale by the Belgrade government, Serbia's Privatisation Agency said.

Telekom Austria AG's Mobilkom Austria, Egypt's Orascom Telecom Holding, Norway's Telenor ASA, TeliaSonera AB and Tele2 AB from Sweden, Russia's Mobile TeleSystems and Emirates-based Etisalat were also shortlisted, it said.

Israeli mobile provider Cellcom, which had registered for the tender, is the only firm that was not accepted.

To qualify for the tender, the potential buyer must be a telecoms firm with a 'good reputation', more than 3 mln users and a 2005 turnover of more than 500 mln eur.

A spokesman for the privatisation agency told AFX News the shortlisted companies are now invited to submit proposals.

Deutsche Telekom said it has not yet filed a bid.

'We now have the chance to examine closely whether we want to submit a bid,' a spokeswoman for the German telecoms giant said.

The Serbian government announced the sales of Mobi 63 in April and has set the starting price at 800 mln eur.

The wireless business, formerly know as Mobtel, has nearly 2 mln subscribers and is 70 pct owned by the Serbian government, with the remaining 30 pct held by Austrian investors.


(Forbes)
[ llux @ 30.05.2006. 14:41 ] @
Kako skupi 3g telefoni? Pa 3g telefoni su jeftiniji od obicnih! Primer Motorola v980, 100 evra nova! Popularna Nokia 6630 je takodje 3g! I jeftin je s60 telefon. A sto se tice Vodafona, omrzo sam ih! Ne trebaju mi njihovi telefoni. UNISTAVAJU SOFTVER TELEFONA! Zbog njih ne mogu da skidam legalne besplatne aplikacije. Zbog njihovog glupog sertifikata. k700 ne moze da postavi mp3 za zvono zbog njih!
[ ventura @ 30.05.2006. 15:00 ] @
Citat:
llux: Kako skupi 3g telefoni? Pa 3g telefoni su jeftiniji od obicnih! Primer Motorola v980, 100 evra nova! Popularna Nokia 6630 je takodje 3g! I jeftin je s60 telefon. A sto se tice Vodafona, omrzo sam ih! Ne trebaju mi njihovi telefoni. UNISTAVAJU SOFTVER TELEFONA! Zbog njih ne mogu da skidam legalne besplatne aplikacije. Zbog njihovog glupog sertifikata. k700 ne moze da postavi mp3 za zvono zbog njih!


Ne unistava Vodafone softver telefona, vec lopovi koji su ga ukrali i dekodirali...
[ bojan_bozovic @ 30.05.2006. 17:21 ] @
Gospodine Lukicu,

ako telefon niste dobili neotpakovanog u fabrickoj kutiji to je ukraden pa dekodiran telefon. Zato je najverovatnije da "znalci" koji su ga dekodirali usrase nesto.
[ llux @ 30.05.2006. 21:32 ] @
Ma nemoj? Na jednom telefonu mogu da menjam kolor seme a na drugom mogu samo Vodafone da odaberem. Kada pokusam da skinem program sa sigurnosnim sertifikatom kaze AUTHENTICATION ERROR. Pogledam u sertifikat opcijama telefona kad ono zakljucan VODAFONE (TRUSTED CODE). Probam da saljem mp3 mmsom kad ono ZABRANJENO SLANJE mp3.... I jos puno toga izbacenog i zabranjenog u telefonu. ZBOG VODAFONA!!!
[ Davor Vlajkovic @ 30.05.2006. 23:51 ] @
@llux

Pokušaću da ono što su Danko i Bojan već rekli preformulišem u upitni oblik kako bi bolje razumeo:

Da li možeš sa sigurnošću da kažeš da lica koja nisu zvanično ovlašćena od strane proizvođača nikada nisu menjala ili pokušavala da izmene originalni softver u tvom telefonu, na bilo koji način? ;)
[ llux @ 31.05.2006. 05:56 ] @
A ja cu tebi reci ovako: Ceo telefon je ispisan Vodafonovim znakom. Kutija je Vodafon. Uputstvo je Vodafon. CEO SOFTVER JE VODAFON! Originalni softver koji MILIONI LJUDI menjaju da bi se otarasili Vodafona je POTPUNO LEGALAN. Motorola ga nudi POTPUNO BESPLATNO na netu. Imate li vi internet uopste? Jel vidite vi koliko se ljudi po internetu trude da zamene brendirani softver? A zasto? Sto je dobar?
[ bojan_bozovic @ 31.05.2006. 05:59 ] @
@llux

Ali ga ti i koristis na vodafonovoj mrezi, jel' tako? lol
[ llux @ 31.05.2006. 07:08 ] @
Sustina je da VODAFONE izbacuje i zabranjuje neke stvari u telefonu. I ja to nazivam UNISTAVANJE SOFTVERA. A najvise mi smeta sto su ubacili svoj sertifikat za aplikacije koje pristupaju FILE SISTEMU, pa cak i Motoroline besplatne programe ne mogu da skinem. Verovatno hoce da skidam kod njih i da placam. To pre nisu radili. Dakle, ne treba mi njihovo djubre od softvera. I gde naci original? Nigde
[ pctel @ 31.05.2006. 10:27 ] @
Citat:
llux: Dakle, ne treba mi njihovo djubre od softvera. I gde naci original?

I kakve to ima veze sa temom?
[ llux @ 31.05.2006. 10:46 ] @
Pa nema mnogo al' neko je ovde rekao da bi najvise voleo da ih kupi VODAFONE pa da dele dzabe telefone. A ja kazem ne trebaju mi njihovi telefoni, a i ne verujem da su dzabe
[ gojnik @ 31.05.2006. 13:55 ] @
Pa naravno da osakate firmware telefona da bi morao da trosis pare na njihovom LIVE! servisu. Ali to sad nema veze sa temom.

I da, ti telefoni nisu dzabe kako izgleda. Posto svi koji su dzabe idu obicno uz contract od 2 godine, tako da sve zavisi koliko koristis telefon, nekome se to isplati a nekome ne.
[ miodrag75 @ 07.06.2006. 00:41 ] @
Saudijci,Telefonika ili Telfor
[ miodrag75 @ 07.06.2006. 00:45 ] @
P.S U sustini nije bitno samo da ne kupujem ove defektne telefone koji su ko zna odakle dosli i ko zna koliko su ispravni
[ xtraya @ 10.06.2006. 14:10 ] @
Citat:
A ja cu tebi reci ovako: Ceo telefon je ispisan Vodafonovim znakom. Kutija je Vodafon. Uputstvo je Vodafon. CEO SOFTVER JE VODAFON! Originalni softver koji MILIONI LJUDI menjaju da bi se otarasili Vodafona je POTPUNO LEGALAN. Motorola ga nudi POTPUNO BESPLATNO na netu. Imate li vi internet uopste? Jel vidite vi koliko se ljudi po internetu trude da zamene brendirani softver? A zasto? Sto je dobar?


covek je u pravu skroz... moja a925 je bila zakljucana na neku svedsku mrezu (zaboravih koja bese) . niti je mogla da prima mms , pucala je non stop sa pozivima, gprs se raspadao svaki minut, a onda sam je prefleshovao sa nekim poljskim firmerom i sada sve radi ko zmaj.... a sto?

ma dobice vodafon, uopste nije jeftin al dobro....
[ VRider @ 10.06.2006. 14:22 ] @
Vodafon se nije javio na tender?
[ kime1 @ 29.07.2006. 15:51 ] @
je li danas beše tender, rekli su bili da će biti prenos, vidim nema ništa po novinama?
[ Vladimir Nikolic @ 29.07.2006. 16:08 ] @

Prenos je u Ponedeljak, 31. Jul u 10:02 na RTS-1.

Vidi: http://www.elitesecurity.org/t152562-31#1229814

Sa poštovanjem

Nikolić Vladimir
[ agasoft @ 29.07.2006. 17:49 ] @
> U ponedeljak, u deset izjutra prvi program Državne nam televizije "javnog
Servisa".