[ aphex_hn @ 15.05.2006. 16:24 ] @
pozdrav,

dakle bio sam preplacjen kod verat neta na godinu dana za .com domen i neki prostor... i sad kad je to isteklo
rekli su mi da poshto nisam uplatio u roku od mjesec dana nakon isteka,moram da chekam do 25 juna da bi ponovo aktivirao!!!!!!!!
jel to standardna procedura?? neshto mi nije logichno da moram toliko da chekam a i bitno mi je da mi sajt proradi shto prije!!!!

[ broker @ 15.05.2006. 16:34 ] @
Za COM domen ne postoje takva ogranicenja.
Dok prodje taj rok, izgubices COM domen zauvek.

Vidi ti to produzi na nekom drugom mestu.
[ aphex_hn @ 15.05.2006. 17:08 ] @
pa tako su mi rekli! josh mi nisu ni jednom pomenuli da ja imam bilo kakav rok za uplatu!!! i ono kad sam uplatio pare
rekli da moram da chekam jer je kao isteklo mjesec dana a nisam uplatio pa sad moram da chekam do 25 juna!

znachi to je lazh ?? a ?? oni znachi nishta ne rade za to vrijeme i nema potrebe za nikakvim chekanjem jel??
[ crews_adder @ 15.05.2006. 18:39 ] @
Izvrsi transfer domena od Verat-a ka nekom registraru (GoDaddy.com , Namecheap.com , Domainsite.com , itd...) a sa hostingom posle radi sta hoces (i kad hoces), jer jednom izgubljen domen tesko da ces ikada uspeti da povratis.

U vezi sa domenima pogledaj podforum Domeni.
[ inodius @ 16.05.2006. 12:41 ] @
Ne moze da se izvrsi transfer domena koji je istekao. Potrebno je da prodje taj period kao sto su mu i rekli da bi domen bio opet slobodan da se ponovo registruje, s tim sto postoji velika sansa da ce i posle tog perioda domen vec otici nekoj firmi koja se bavi preprodajom domena pa ces morati da platis par stotina eura da ti ga vrate.

http://www.skymarket.co.uk/domains_name_expiry.php



[Ovu poruku je menjao inodius dana 16.05.2006. u 13:55 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao inodius dana 16.05.2006. u 13:55 GMT+1]
[ Tyler Durden @ 16.05.2006. 14:11 ] @
Koji je to domen u pitanju?
[ broker @ 16.05.2006. 14:11 ] @
E da prevideo sam da je registracija istekla. Cudno je onda zato Verat-ovci ne mogu odmah da produze registraciju jer onaj ko je admin domen moze uvek da ga produzi, cak i ako je istekao (za to taj period cekanja nakon isteka i sluzi).

Inace kada istekne period cekanja na registraciju i domen bude oslbodljen, racunaj da ce ga automatskiregistrovati neki od hostaplera koji preprodaju domene (garant su ga vec stavili na listu automatskih registrcija) i neces stici da ga registrujes.

Lepo sam vam ja govorio da ne radite sa Veratom.

[ inodius @ 16.05.2006. 15:02 ] @
Pa nije problem u Veratu. I kada bi mogli da ga produze sada to bi kostalo opet mnogo vise od obicne registracije jer je domen verovatno u redemption periodu i ko zna koliko bi sada naplatio registrar domena za produzatak.

Problem je sto ljudi moraju da nauce da nikad ne dozvole da im domen istekne ni dan a kamoli mesec ili vise.

@aphex_hn
Sada registruj neki novi domen i sledeci put pamet u glavu. Ovaj ti ocigledno nije ni bio toliko vazan kada si dozvolio da istekne celih mesec dana. Mnogi su tako ostali bez domena, nisi ti ni prvi ni poslednji...

[ broker @ 16.05.2006. 15:08 ] @
Meni se desavalo daneki klijent kasni sa placanjem pa da mu istekne domen i sve dok nije oslobodjen, nisam imao problema da produzim registraciju po normalnoj ceni.
[ inodius @ 16.05.2006. 16:00 ] @
A gde to registrujes domene?
[ Tyler Durden @ 16.05.2006. 16:00 ] @
Koliko ja znam, domen moze da registruje (produzi) i sada samo sto mora da plati mnogo vise. Mislim da je oko nekih 8-9000 dinara.
Kada ti istekne i ovaj period, onda mozes da ga registrujes opet po staroj cijeni. Ali moze i bilo ko drugi :)
[ SmilieBG @ 16.05.2006. 22:28 ] @
Slobodan > zatrazen > registrovan > redemtion > slobodan

je ciklus registracije domena;

O tome da li se registracija u redemption periodu placa, zavisi od registra do registra. Recimo, znam da mi placamo oko $60 za produzenje za 1 godinu za domen u redemption periodu i to ne prosledjujemo u cenu korisniku, on placa normalnu registraciju domena.

Sa druge strane, imamo i gomilu (preko 1k) domena koji su istekli na ugovoru sa korisnikom, ali ih nismo otkacili :|

Prema tome - Verat ima exkluzivno pravo da produzi registraciju tog domena, dal' besplatno ili po nekoj ceni - to znaju samo oni. Pitanje - dal' hoce to da urade ili ne, odgovor opet znaju samo oni.

Poz,
Sale
[ bojan_bozovic @ 16.05.2006. 23:18 ] @
@Tyler

Ne dezinformisi, placa se isto i za produzavanje domena kod Verata

Ja falabogu nisam cekao da domen istekne, nisam blesav.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 17.05.2006. u 00:19 GMT+1]
[ SmilieBG @ 17.05.2006. 07:52 ] @
@bojan - tyler je mislio na produzavanje domena u redemption periodu, ne na regularno produzavanje...

Poz,
Sale
[ EviLxxx @ 10.06.2006. 19:35 ] @
Aman ljudi! Manite se domacih provajdera i njihovih s*anja koja nam plasiraju kada hocemo da transferujemo domen!