[ Genex 99 @ 16.05.2006. 09:42 ] @
ove programe u windowsu,Sorry ako je neko ovo ve' pitao ali stvarno me zanima

Axialis ICON WORKSHOP -ikon editor
DEAMON TOOLS - emulacija zasticenih dvd-ova i cd-ova
FLASH GET- Naj download manager
ACDSEE -naj organizer slika i viewer


e posto nemam pravo na odgovor , bar mi tako kaze zaboravih where is it ? naj program za katalog i organizovanje fajlova i diskova


hvala

[Ovu poruku je menjao Genex 99 dana 17.05.2006. u 08:29 GMT+1]
[ madamov @ 16.05.2006. 09:47 ] @
Za početak, odeš na www.versiontracker.com ili www.macupdate.com i obaviš pretragu.

Ono što znam iz glave je da bi pandan FlashGetu bio iGetter.

A koliko se iPhoto može koristiti kao ACD See, ne znam, tj. poslednji put kada sam video ACD See na Windowsu to nije bio nikakav organizer slika, već samo viewer.

[Ovu poruku je menjao madamov dana 16.05.2006. u 10:49 GMT+1]
[ DS_Store @ 16.05.2006. 10:30 ] @
Citat:
Genex 99: Axialis ICON WORKSHOP -ikon editor


Sto se ovoga tice najlakse ti je da napravis sliku za koju zelis da ti bude ikonica u npr. Photoshop-u ili u cemu vec radis, smanjis je na 128X128px i sacuvas je kao .tiff koji ubacis u neki od programa za pravljenje ikone od slike. Besplatan je Pic2Icon, a mozda najbolje resenje je IconComposer, Apple-ov program u okviru Developer Tools.

Citat:
Genex 99:
DEAMON TOOLS - emulacija zasticenih dvd-ova i cd-ova


Valjda si mislio na ripovanje? Ako je to u pitanju pogledaj temu-dve ispod, gde se govori o prebacivanju DVD-a u divx. tu je spomenuto svasta, glavni baja je MacTheRipper.

Citat:
Genex 99:FLASH GET- Naj download manager


Ja koristim Envoy i vrlo sam zadovoljan. Pored ovoga sto je spomenuo madamov mogu da se setim i SpeedDownload-a.

Citat:
Genex 99:
ACDSEE -naj organizer slika i viewer


Dobar viewer, browser i organizer u jednom programu tesko da ces naci da bude kao bas ACDSee. Najblize tome je mozda IView MediaPro, ali licno ga i ne ljubim previse. Kao viewer svima toplo preporucujem JView.
[ cikaKosta @ 16.05.2006. 12:57 ] @
Sto se tice viewera definitivno preporuka ViraminSEE i FR-photostudio(osX),ubedljivo najbrzi,jer sam skoro i ja trazio po netu i probao skoro sve sto je moglo da se download-uje.FR-photostudio(osX) najvise lici na acdsee tako da je moguce da ce ti se on najvise svideti.A shto se tice download acc-a od samog pocetka koristim speed download i do sada se pokazao odlicno.
[ MacOS @ 16.05.2006. 13:55 ] @
Citat:
Axialis ICON WORKSHOP -ikon editor

Iconographer (http://www.mscape.com/products/iconographer.html) koji naravno moze da snimi i win formate ikona koje bi pisijevci tako zeljno hteli da imaju na svom sistemu.
Citat:
DEAMON TOOLS - emulacija zasticenih dvd-ova i cd-ova

Nisam bas najbolje razumeo.
Citat:
FLASH GET- Naj download manager

iGetter (http://www.igetter.net/iGetter.html). Kao i obicno, moram da primetim da SpeedDownload nema ni upola opcija kao on. A pogotovo korisnih opcija.
Citat:
ACDSEE -naj organizer slika i viewer

A ako ti zanemarim ono 'Naj' onda nema zamene za GraphicConverter (http://www.lemkesoft.com/en/index.htm). ACDSee se nije ni pojavio od kada ovo cudo postoji. Koristim ga od verzije 1.8 (na sistemu 6.x). Sve sto ce ti ikada trebati... Batch konverzije (jel ima neki format koji ne podrzava?), browsovanje, slide show, editovanje EXIF, IPTC i obicnih komentara, WEB html, skeniranje...

[Ovu poruku je menjao madamov dana 30.06.2006. u 14:21 GMT+1]
[ MacOS @ 16.05.2006. 13:58 ] @
> ~Dobar viewer, browser i organizer u jednom programu tesko da ces
> naci da bude kao bas ACDSee.

Ups, zaboravih da ovo pomenem u prethodnoj poruci. Molim Mac
korisnike da ne hvale pisi programe u Mac forumu. :) Za kaznu odmah
na DL! http://www.lemkesoft.com/en/index.htm
[ DS_Store @ 16.05.2006. 21:17 ] @
Aaaa, GConverter pa da, njega sam totalno zaboravio, mozda ne i sasvim slucajno. Dok sam bio na sistemu 7 i 8 bio mi je zakon, sa svim tim stvarima sto si nabrojao (posebno podrzani formati!), ali pod X-om ima neke opake probleme sa interfejsom (oni tipa kliknes na skrol, a on vuce citav prozor, razni tipovi zakucavanja i sl.). Doduse, nisam probao poslednju verziju, mislim da je ona stara bila karbonizovana.

U svakom slucaju moze preporuka i za Graphic Converter.
[ exsold @ 17.05.2006. 09:22 ] @
Pa ako bas hoces ACD See on postoji i za Mac, potpuno isti kao i na PCu, mada ne vidim neku svrhu pored iPhotoa
[ madamov @ 17.05.2006. 09:40 ] @
Postoji ACD See, ali je bio toliko očajno loše implementiran u Mac verziji da nije vredan spomena. Neko je spomenuo iView Media Pro, njega sam video kako radi i misli da je izuzetno brz. Mada, meni je iPhoto sasvim dovoljan.
[ Genex 99 @ 17.05.2006. 09:42 ] @
i da li ima neki program kao where is it na winu

a pod deamon tools sam mislio alat kao alcohol 120% gdje mogu sve da obavljam iz jednog programa., pravljenje image, mountiranje na virtualni uredjaj, emulaciju cd zastita i isl.

[Ovu poruku je menjao Genex 99 dana 17.05.2006. u 10:52 GMT+1]
[ madamov @ 17.05.2006. 09:45 ] @
Još kad bi nam rekao šta tačno radi taj where is it... Mada, naslućujem, da je Spotlight odgovor na tvoje pitanje. Ili EasyFind ako si još na Pantheru. Ili locate iz komandne linije. B)
[ Genex 99 @ 17.05.2006. 09:57 ] @
ne ovo ti je katalog maker svih media kao floppy, cd, dvd, zip media, i sl.
[ madamov @ 17.05.2006. 10:03 ] @
DiskTracker, CDFinder, ima ih još, ali im ne znam imena... Kao što rekoh, www.versiontacker.com/macosx/ pa pretraga.

[Ovu poruku je menjao madamov dana 17.05.2006. u 11:04 GMT+1]
[ Genex 99 @ 17.05.2006. 10:09 ] @
hvala Milane. CDFinder mi je bas trebao.
[ morfnaom @ 23.05.2006. 10:57 ] @
probaj Viewit vrlo je brz (ako mi nije promaklo, citajuci ovaj post, mislim da ga nitko nije spomenuo). nesto kao ACDSee nazalost neces naci... Nadam se da ce se uskoro pojaviti preglednik kao sto je ACDSee i za mac-a jer nazalost nesto tako brzo i pregledno i kvalitetno ne postoji za mac-a.
koristim i imageBrowser od canon-a koji je takodjer pregledan ali ne i tako brz kao Viewit.
iPhoto je vrlo simpaticna i kvalitetna app koja odradjuje posao...
Graphic Convertor definitivno "palav gore", ali mislim da covjeku treba nesto drugo, tj slicno ACDSee-u (prije svega pregled slika) a tu GC malo prevazilazi tu namjenu. Inace, da, GC je savrseno rjesenje i vecini Photoshop pored njega ni ne treba!
[ MacOS @ 23.05.2006. 20:52 ] @
Citat:
Nadam se da ce se uskoro pojaviti preglednik kao sto je ACDSee i za mac-a jer nazalost nesto tako brzo i pregledno i kvalitetno ne postoji za mac-a.

Zasto, 'nazalost' a posle kazes da je savrsen? Ajd cisto da pitam jer stvarno ACDSee nisam video od v.3.x. GC je velik 50Mb, koliki je ACDS? Jel sad moze da se ide kroz slide show sa kursor tasterima ili i dalje ide sa Space i sta ti ja vec znam nekim blesavim kombinacijama tastera? Jel ima opciju "Ignore extensions" i "Move folders"?

Inace, postoji VievIt koji je veoma brz a ja kad mi je potrebno samo pregledanje slika koristim CM-a QuickImage koji je velik samo 1Mb a koji u sebi ima cak i Blur, Sharpen pa i Batch Rename i Convert (6 najkoriscenijih formata) itd.

E sad, posebna je prica da svi oni rade na Macu pa naravno imaju i opcije za Label fajla koja je meni nezamenjiva opcija i dovoljan razlog da na neciju zalost ACDS nikad nece biti ni prineti nekom od navedenih Mac programa.

[Ovu poruku je menjao madamov dana 30.06.2006. u 14:23 GMT+1]
[ morfnaom @ 24.05.2006. 10:04 ] @
>Zasto, 'nazalost' a posle kazes da je savrsen? Ajd cisto da pitam jer
>stvarno ACDSee nisam video od v.3.x. GC je velik 50Mb, koliki je
>ACDS? Jel sad moze da se ide kroz slide show sa kursor tasterima ili
>i dalje ide sa Space i sta ti ja vec znam nekim blesavim
>kombinacijama tastera? Jel ima opciju "Ignore extensions" i "Move
>folders"?

savrsen je kao editor i vrlo je upotrebljiv kao "mladji brat" i "zamjena" za photoshopa samo je puno puno puno jeftiniji a u biti je sve sto jednom neprofesionalnom korisniku treba od takvih alata. kazem "nazalost" jer taj isti GC nije savrsen kao preglednik slika, sto usostalom i nije njegova primarna namjena.
ACDSee sam koristio dok sam intenzivnije koristio PC i jako je logicna i brza app; vrlo sam se navikao na njega i to je "jedan od onih programa"!!!! :) nesto kao sto je MacSoup iz svijeta maca (ne vezano sad za pregled slika)!



>Inace, postoji VievIt koji je veoma brz a ja kad mi je potrebno samo
>pregledanje slika koristim CM-a QuickImage koji je velik samo 1Mb a
>koji u sebi ima cak i Blur, Sharpen pa i Batch Rename i Convert (6
>najkoriscenijih formata) itd.

da, taj ViewIt sam mu i ja sugerirao jer je jako brz i mozda sve sto ce mu trebati. dobro, bitno da izbora ipak ima jako puno!

Pozdrav!
[ MacOS @ 24.05.2006. 14:34 ] @
> ~kazem "nazalost" jer taj isti GC nije savrsen kao preglednik
> slika, sto usostalom i nije njegova primarna namjena.
> ~ACDSee sam koristio dok sam intenzivnije koristio PC i jako je
> logicna i brza app;

A postavio sam samo par lakih pitanja sa par obrazlozenja. :( Al,
dobro, svakom svoje a pogotovo ako se nema bolje.
[ cikaKosta @ 24.05.2006. 17:23 ] @
Mozda je malo glupo,ali,ako ti treba brzi preglednik slika,u samom finderu imas thumnails,je li...zar je toliko tesko selektovati sve,i desni klik=>open,i pogledas sve u preview-u,imas i fulscreen (slideshow) opciju,sa kontrolama,naravno.lako i brzo,ili skoro najbrze!!!!!!!!
[ Genex 99 @ 04.06.2006. 13:16 ] @
pajeste kada se naviknes nadobrustvar kaosto jeACDSee tesko kojaaplikacija je zamjeni, a tek g;up iphoto i preview. Da se najezis sta se pod macomprodaju za programe. No dobro.

trebam i zamjene za Virtutech simics, to je naj simulator/emulator svih ikada izdanih procesora, stvarno mocna stvar,

recovery alate za ms office lozinke, zip, rar i pdf lozinke.

news reader koji je bar priblizan Forte Agentu. Nasao sam nesto smeca, ali brate pa to je sramota sta stavljaju pod news agentima, nemaju podrsku za kombiniranje binary fajlova
[ MacOS @ 04.06.2006. 15:47 ] @
Citat:
pajeste kada se naviknes na dobrustvar kao sto jeACDSee tesko koja aplikacija je zamjeni, a tek g;up iphoto i preview. Da se najezis sta se pod macom prodaju za programe. No dobro.

Opet ti. :) Pa nisi mi odgovorio ni na jedno pitanje vezano za ACDS a sad opet vices kako je dobar (a nije :)). Ajde ovako, imam PowerBook i nemam full tastaturu kao stoni komp. Jel sad ACDS mogu da namestim da slike prelistavam sa nekom mojom kombinacijom tastera? Tesko da je dobar program koji to radi sa backspace za napred a koristi PageUP-DOWN za napred-nazad.

Inace, koja je zamena u win sistemu (dakle, na instalacionom OS disku) za Preview? A koja je zamena za besplatan iPhoto koji dobijes kad kupis bilo koji Mac i koji je deklarisan da radi samo to sto radi a to sto radi radi odlicno. Ma da, vi imate fliper i pasijans na sistemskom disku. Blago vama. :)

Nego, ako si 'lokalni' tj. iz BGDa dodji u subotu na sastanak. A ako nisi, pravac na versiontracker.com/macosx pa nadji sta ti treba.

[Ovu poruku je menjao madamov dana 30.06.2006. u 14:27 GMT+1]
[ madamov @ 04.06.2006. 16:18 ] @
Citat:
pajeste kada se naviknes nadobrustvar kaosto jeACDSee tesko kojaaplikacija je zamjeni, a tek g;up iphoto i preview. Da se najezis sta se pod macomprodaju za programe. No dobro.

Oni odlično rade ono za šta su namenjeni. Pri tome se Preview ne prodaje, dobija sa uz Mac OS X, a koliko je meni poznato, ACDSee košta neke pare, nije besplatan.
Citat:
news reader koji je bar priblizan Forte Agentu.

Thoth ili Unison. Prvi se, doduše, više ne razvija, ali i dalje radi na Tigeru.

Za ostalo, pretraži VersionTracker i MacUpdate.
[ Genex 99 @ 05.06.2006. 11:29 ] @
Moja namjeranije yasigurnobila da vodim filozofske rasprave sa korisnikom MacOS, ja sam samo da do znanja da ACDsee jeste vrlokvalitetna aplikacija, koja radi svoj posao odlicno, Takve aplikacije mnoge velike kompanjemogu samopoyeljeti .

To sto tebi buraz ne odgovaraju precaci , a mislim da sam naletio skoro na plugin koji omogucava remapiranje , to je stvar ukusa, . Nekose uvijek nadje komenesto ne odgovara . Nista nije savrseno.

iPhoto jeste solidna aplikacija ,nedostaju jojneke stvari kao stosu napredno kateforisanje ogromnihkolekcija slika , podrska za neke egzoticnije formate isl .

To jecistomoje razmisljanje ,ako neko misli drugacije to je OK? Zar ne?

Stose tice preview aplikacije , isam MS ima svoju a to je Image viewer,ali onesluze cisto da se posluzimoako nemamo nestosto nama vise odgovara.

Primjetih brate da previse svi idealizujete Apple i malo prostora ostavljate za kritike, a kojih zasigurno imam i ja a mislim i drugi korisnici.

Stose tice version trackera , trazio sam ipre one app ali nitiijedne slicne nema VIRTUTECH SIMICS-u a za recovery alate postoje samopdf, meni trebaju ZA MSoffice (lozinke) i ZIZP I RAR (lozinke).
Pitao sam ovdje jer mislio sam da imate neke koje bimi preporucili . Nodobro

Izuzev Milana Adamova , oni koji cesce odgovaraju , postove su vrlo ratno nastrojeni prema windowsu i prema win app, sto je zalosno i povrsno.

Mene licno boli ***** koja platforma je bolja . Koristim i win i Mac i vazno mi je samo da ja u tomeprofitiram kao finalni korisnik, odnosno da dobijem efikasnost u radu.

Zar ne bi bilo lijepo da Osx ima aplikaciju kao sto je Nero burning ROM (Toast mu nije ni do koljenja) ili kada smo vec zaguzvali oko Acdsee? A da windowsi imaju bez virusnu platformu , stvari kao CI QE .( Na Aero nisam vol;jan ni da pogledam).

Mi smo tikoji to koristimo. zato smo mi vazni ane glupaci kao Apple ili MS koji od nas "vuku" pare u vrecama . (Kupujuci nove Operativne sisteme ili racunare za iste).

Apsurd je smatrati Apple uzvisenim , sto vecina korsnika ovdjemisli , Pa zasto?
Ja sam pre nekoliko godina na ovom forumu napisao da Apple ima skrivenu platformu zvanu MARKLAR koja OSX iskljucivo vrti na i386 platformi.Tada sume mnogi ismijal;i rekli da je to nemoguce i nikada nece biti. A da slike koje kruye netom su cista fotomontaza .

Boli Apple ***** sto mi mislili ili ne mislili na koju ce platformi on biti . Njemu je vazno da samo da povecava cistu zaradu. Garantujem ti da bi on sutra poceo prodavati OSX za PC kada bi zano da bi mu to donijelo Milijarde, aopet bi prodavao svoje racunare inavodio ih kao NAJSUPERIJORNIJE. To ti je buraz moj licimjerje.

Da jeIBM imao procesore za za Power bookove srije 5,apple opet bi presao na intel, makar i znao da serija power recimo u iducih 5 godina imati odlicnu buducnost. Apple zna da prelaskom naIntel povecava kolicinu App (kojih nikada dosta) na svojoj platformi. A tomu povecava ugled i zaradu.

Apple bi , garantujem ti, sutra preselio glavno proizvodnosjediste ako treba u Kozarsku Dubicu , ako bi znao da ce mu to pojeftiniti proizvodni proces,.

Apple cesto se predstavlja kao Komopanija koje nas sve zna cesto obradovati tim inovativnim sitnicama, ali nas buraz i odere za te sitnice, tako da te to dodje na isto.

Ja jedinomu mogu cestitati na OSX-u koji je Unix platformu podigao na visi nivo, ali glasine kruze da odustaje od mach mikrokernela i da polako pravi sistem bez Unixa, stoopert govori da on gleda zaradu, a ne korisnike, jer je upravo Darwin nam omogucavao da otimiziramosistem prema svoji potrebama.

Moja prica je odgovor namnoge reakcije u ovom forumu, a ipovratni odgovor MacOS korisniku.

Usput pozdravljam Milana i zahvaljujem mu se na odgovorima.



Nodosta otome sta mislite vi oCrossover office aplikaciji za OSX koja je usla uAlpha fazu i testira je ogranicena grupa. Ima nekih najava da bih je i ja uskoromogao dobiti.

Windowsi nikada visenece biti isti :)

[Ovu poruku je menjao madamov dana 30.06.2006. u 14:28 GMT+1]
[ madamov @ 05.06.2006. 12:14 ] @
Citat:
Stose tice preview aplikacije , isam MS ima svoju a to je Image viewer,ali onesluze cisto da se posluzimoako nemamo nestosto nama vise odgovara.

Zaboravljaš nešto što Preview može, s njim možeš da otvoriš i PDF i PostScript fajlove (koji se prilikom otvaranja konvertuju u PDF). Ja na svojoj mašini (preciznije svoje dve mašine) nemam Acrobat Reader. Em je sporiji, sporije se i startuje, em nema takvu mogućnost pretraživanja kao Preview. Pri tome, i na njega se može primeniti gornje razmišljanje o "nabavljanju" nečega što nam više odgovara.
Citat:
Stose tice version trackera , trazio sam ipre one app ali nitiijedne slicne nema VIRTUTECH SIMICS-u a za recovery alate postoje samopdf, meni trebaju ZA MSoffice (lozinke) i ZIZP I RAR (lozinke).
Pitao sam ovdje jer mislio sam da imate neke koje bimi preporucili . Nodobro

Meni se sve čini da ti pokušavaš svoje navike sa Windowsa da preneseš na Mac. Ne mislim na navike kako se koristi računar, već na ono što ti treba od softvera. To, jednostavno, neće ići. Nama, recimo, nije potreban antivirus i antispyware softver, tako da analogiju nećeš naći i moraš da se potrudiš da nađeš alternativu. Takođe, svi ti alati za razbijanje passworda služe u svrhu koju prosečan Mac korisnik jednostavno ne koristi.
Citat:
Zar ne bi bilo lijepo da Osx ima aplikaciju kao sto je Nero burning ROM (Toast mu nije ni do koljenja) ili kada smo vec zaguzvali oko Acdsee?

Stvarno bih voleo da čujem šta ti nedostaje kod Toasta, a ima Nero? Na prvi pogled, snimio sam samo par CD-a sa Nerom (koji, BTW, na mom PC-u nije hteo da snima na snimač u eksternom FireWire/USB kućištu, dok je drugi softver u trial verziji, uspešno iskopirao nekoliko DVD-a), rekao bih da je Nero siromašniji opcijama.
Citat:
a jedinomu mogu cestitati na OSX-u koji je Unix platformu podigao na visi nivo, ali glasine kruze da odustaje od mach mikrokernela i da polako pravi sistem bez Unixa, stoopert govori da on gleda zaradu, a ne korisnike, jer je upravo Darwin nam omogucavao da otimiziramosistem prema svoji potrebama.

Tu je glasinu razglasio Dvorak koji je rekao da bi bilo dobro da Apple uzme kernel od Viste. A onda su silni nadri analtičirai koji su Maca videli samo na slici krenuli to da ponavljaju i da šire glasine kako to Apple radi. Na ovo samo mogu da se nasmejem, možda će Apple odustati od mach kernela, možda je zbog toga otišao Avie iz Apple, ali da uzme Vistin kernel i da odustane od UNIX-a je jednostavno smešno.
[ madamov @ 05.06.2006. 12:17 ] @
Citat:
Mene licno boli ***** koja platforma je bolja . Koristim i win i Mac i vazno mi je samo da ja u tomeprofitiram kao finalni korisnik, odnosno da dobijem efikasnost u radu.

Odgovor na ono što ima, koliko toliko, veze sa temom sam dao u prethodnoj poruci. Molim članove da umereno odgovaraju na ovo i ostali deo poruke, ukoliko tema skrene u Advocacy, onda joj je tamo i mesto, pa će biti zaključana.

[Ovu poruku je menjao madamov dana 05.06.2006. u 15:30 GMT+1]
[ MacOS @ 05.06.2006. 14:22 ] @
Citat:
Moja namjeranije yasigurnobila da vodim filozofske rasprave sa korisnikom MacOS,

E, pa sad bas. Vidim da na kraju zahvaljujes Mikiju a mene ignorises jer sam rekao da je ACDS malo dete za GC a u mojoj prvoj poruci sam cak i naveo linkove gde mozes da skines programe koje sam ti preporucio.
Citat:
ja sam samo da do znanja da ACDsee jeste vrlokvalitetna aplikacija, koja radi svoj posao odlicno, Takve aplikacije mnoge velike kompanjemogu samopoyeljeti.

Ne, ti si stavio tvoje misljenje a ja sam dao moje i ti si se osetio pogodjenim. Onda sam ti (ipak smireno) postavio par pitanja na koja nisi odgovorio i sad sam ja los. :<
Citat:
To sto tebi buraz ne odgovaraju precaci , a mislim da sam naletio skoro na plugin koji omogucava remapiranje , to je stvar ukusa, . Nekose uvijek nadje komenesto ne odgovara . Nista nije savrseno.

Ne, nije stvar ukusa vec potrebe. Imam PB i NEMAM PageUP-Down kao taster vec moram da koristim dva da bi mi to radilo. Zelim da koristim program a ne da me ovaj pravi idiotom prilikom toga.
Citat:
iPhoto jeste solidna aplikacija ,nedostaju jojneke stvari kao stosu napredno kateforisanje ogromnihkolekcija slika , podrska za neke egzoticnije formate isl .

Sta podrazumevas pod 'napredno kategorisanje'? (mislim da si mislio na 'g' a ne 'f' u recenici)
Citat:
Stose tice preview aplikacije , isam MS ima svoju a to je Image viewer,ali onesluze cisto da se posluzimoako nemamo nestosto nama vise odgovara.

I ona sluzi cisto da vidis sliku, jel da? A za ikone, pdf... koristis nesto drugo sto nemas u sistemu, pa opet, jel da?
Citat:
Stose tice version trackera , trazio sam ipre one app ali nitiijedne slicne nema VIRTUTECH SIMICS-u a za recovery alate postoje samopdf, meni trebaju ZA MSoffice (lozinke) i ZIZP I RAR (lozinke).

Jel si toliko zaboravan pa lose pamtis lozinke ili piratujes tudje radove za svoje licne potrebe?

update by madamov: Obrisani suvišni komentari koji "vuku" na Advocacy.

[Ovu poruku je menjao madamov dana 30.06.2006. u 14:31 GMT+1]
[ DS_Store @ 05.06.2006. 15:27 ] @
Ako mi postavljac teme dozvoli dao bih mu samo par vrlo korisnih saveta:
1. Mislim da poenta svih ljudi koji su se potrudili da ti odgovore (dakle: potrudili) nije advokatisanje vec savet da ne prenosis pristup koji si imao za Win na Mac OS. Ako se malo prilagodis novom sistemu videces da imas mnogo vise koristi nego problema. Ako budes insistirao da se u Mac OS okruzenju ponasas kao u Win bojim se da ces se samo nervirati bez kraja i konca :[
Mozda se iz svih odgovora ovo ne vidi odmah, ali siguran sam da je sustina.
2. Bez obzira na sadrzaj odgovora koje si dobio, zar ne mislis da bi bilo pristojno, ako nista drugo, da ulozis bar minimalan napor i pokusas da se malo bolje artikulises? Prvenstveno mislim na interpunkciju i sl.
[ madamov @ 05.06.2006. 19:15 ] @
Citat:
Mislim da poenta svih ljudi koji su se potrudili da ti odgovore (dakle: potrudili) nije advokatisanje vec savet da ne prenosis pristup koji si imao za Win na Mac OS. Ako se malo prilagodis novom sistemu videces da imas mnogo vise koristi nego problema. Ako budes insistirao da se u Mac OS okruzenju ponasas kao u Win bojim se da ces se samo nervirati bez kraja i konca

E, ovo sam i ja hteo da kažem ali nisam uspeo lepo da formulišem. Filozofija rada u programima je drukčija i ako pokušavaš da radiš kao što si navikao na Windowsu, eto frustracije.
[ Genex 99 @ 06.06.2006. 12:51 ] @
hvala svima na odgovorima i volji sto su se potrrudili da mi objasne, Ja neke stvarimoyda jesam pretjerao ali brate vecina njih odrazava moje misljenje.
Posebno hvalaMilanu , zbog ne brisanja ove teme
Pozdrav
[ madamov @ 06.06.2006. 13:21 ] @
Nema na čemu, ali nisam imao nameru da je brišem, samo da zaključam ukoliko se mnogo skrene u advocacy. Slobodno nastavi sa pitanjima koji program na Macu odgovara nekom sa Windowsa. B)
[ Genex 99 @ 13.06.2006. 19:42 ] @
Imam 3 pitanja. Da ne zagusujem forum sa novim temama postavicu ih ovdje.

1. Ima li naznaka o skorasnjem prevodjenju Mac OSx -a na Balkanske jezike, mislim na Srpsko Hrvatski i derivate.

2. Koju mi najbolju knjigu preporucujete za proucavanje OSX arhitekture, ali mi treba bas neka napredna i sveobuhvatna, bas napredan kurs , znam da to mogu i sam steci u toku rada ali nemam bas puno vremana da sada provodim sate isored maca i ceprkam ponjemu?

3. Napredan text editor jako jajko brz i podrsku za ucitavanje binary u windowsu je to Ultra edit32.


Hvala unaprijed
[ madamov @ 13.06.2006. 19:52 ] @
Citat:
1. Ima li naznaka o skorasnjem prevodjenju Mac OSx -a na Balkanske jezike, mislim na Srpsko Hrvatski i derivate.

Bilo je nekih priča da se u Zagrebu prevodi na hrvatski jezik, ali nema ništa zvanično o tome. Što se srpskog tiče, zvanično ni nezvanično nije ništa rečeno, znamo da je Toma Tasovac napravio prevode za Safari i Mail, doduše za verzije za Panther.

Citat:
2. Koju mi najbolju knjigu preporucujete za proucavanje OSX arhitekture, ali mi treba bas neka napredna i sveobuhvatna, bas napredan kurs , znam da to mogu i sam steci u toku rada ali nemam bas puno vremana da sada provodim sate isored maca i ceprkam ponjemu?

Šta te tačno interesuje? Kada pomeneš arhitekturu ne znam na šta tačno misliš. Ovako kako ja shvatam, mogla bi bilo koja knjiga o UNIX-u da ti pomogne, ali možda želiš nešto drugo.

Citat:
Napredan text editor jako jajko brz i podrsku za ucitavanje binary u windowsu je to Ultra edit32.

BBEdit ili njegova besplatna varijanta (light verzija) TextWrangler, www.barebones.com.
[ Genex 99 @ 13.06.2006. 20:10 ] @
zanima me konkretno arhitektura samog darwina, QE i CI

i zanima me ima li nacin da izmjenim onaj dosadniboot logo, ne mislim da ga ugasim nego samo da promjenim sliku, nekazem da jabuka nijelijepa , ali je dosadila

[Ovu poruku je menjao Genex 99 dana 13.06.2006. u 21:36 GMT+1]
[ madamov @ 14.06.2006. 11:02 ] @
Citat:
zanima me konkretno arhitektura samog darwina, QE i CI

QE sam mislim provalio šta je (Quartz), ali CI nemam pojma na šta misliš. Za knjigu ne znam, ali za početak ne bi bilo loše da se prijaviš na ADC (Apple Developer Connection), besplatno je, http://developer.apple.com/, pa pročešljaj za početak šta tamo ima.
Citat:
i zanima me ima li nacin da izmjenim onaj dosadniboot logo

Odeš na www.macosxhints.com pa pretražiš hintove.
[ Genex 99 @ 14.06.2006. 18:05 ] @
mislio sam na papirna izdanja, ali sam mislio za neko koje je bas napredno ili znate da je dobro. Mislim uvijek ja mogu na amazon.com

a da QE jeste Quartz a CI Core Image tehnologiju

hvala
[ madamov @ 14.06.2006. 18:21 ] @
Citat:
mislio sam na papirna izdanja, ali sam mislio za neko koje je bas napredno ili znate da je dobro. Mislim uvijek ja mogu na amazon.com

Teško da ćeš naći knjigu o tome, najbolje ćeš to što ti treba, najverovatnije, shvatiti iz developer dokumentacije.
[ Genex 99 @ 14.06.2006. 18:33 ] @
Hvala na prethodnom odgovoru, a zna li neko nekakv util za kompletno sistemsko mijenjanje svih ikona, kao recimo icon packager ?
[ DS_Store @ 14.06.2006. 18:47 ] @
CandyBar

pa onda odes na interfacelift i skines neki od System Replacement setova ikona.

Ali koji ce ti, ove u sistemu su ubedljivo najbolje.
[ madamov @ 15.06.2006. 17:31 ] @
Citat:
zanima me konkretno arhitektura samog darwina, QE i CI


A, da, zaboravio sam na ovaj odličan link: http://www.kernelthread.com/mac/osx/

[ Genex 99 @ 22.06.2006. 07:56 ] @
moze jedno pitanje ali ozbiljno zanimaju me vasamisljenja, a ne da postane svadja, ili sl.
kako to da je osx x86 toliko optimiziran, kod frenda na pentiumu d 920, doslovno leti.
A taj procesor uopste nije hi class ,


I koja su vasa misljenja za te projekte recimo evo jednog a ima ih jos

http://www.alkyproject.com/


Morate priznati ljudi se trude

i da opet supoceleglasine da ce mozda 10.5 biti prodavan i za Pc, ja cisto sumnjam ali... nikada se ne zna
[ madamov @ 22.06.2006. 11:07 ] @
Citat:
i da opet supoceleglasine da ce mozda 10.5 biti prodavan i za Pc, ja cisto sumnjam ali... nikada se ne zna

Nema šanse. Doduše, moći će da ga legalno kupi i neko ko ima PC-a pa da proba da zbudži nešto, ali sve dok Apple bude pravio svoje mašine to se neće desiti. Ono što možda može da se desi u određenom trenutku je da neki od velikih proizvođaća PC-a licencira Mac OS X od Apple pa da ga isporučuje sa svojim mašinama. Ali i taj trenutak je, po meni, jako daleko.
[ madamov @ 30.06.2006. 13:33 ] @
Citat:
Koju mi najbolju knjigu preporucujete za proucavanje OSX arhitekture, ali mi treba bas neka napredna i sveobuhvatna, bas napredan kurs , znam da to mogu i sam steci u toku rada ali nemam bas puno vremana da sada provodim sate isored maca i ceprkam ponjemu?

Možda je ovo ono što tražiš, nedavno je izašla: http://www.macnn.com/articles/06/06/29/mac.os.x.internals/
[ Genex 99 @ 05.07.2006. 15:19 ] @
neki program koji je kao Virtual dub , sve u jednom za male obrade video datoteka?

i koji je na osxu najbolji front editor za mySql, vazna mi je stabilnost?
[ madamov @ 05.07.2006. 17:37 ] @
Citat:
neki program koji je kao Virtual dub , sve u jednom za male obrade video datoteka?

Nešto nedostaje iMovieu?
Citat:
i koji je na osxu najbolji front editor za mySql, vazna mi je stabilnost?

Nešto za direktno editovanje MySQL tabela i sadržaja tabela? Šta fali MySQl Administratoru i MySQL Query Browseru?

Ili si mislio na nešto u čemu bi razvijao front end za MySQL bazu?
[ Genex 99 @ 06.07.2006. 07:51 ] @
Mislio sam na nesto u čemu bi razvijao front end za MySQL bazu
[ madamov @ 06.07.2006. 09:57 ] @
Citat:
Mislio sam na nesto u čemu bi razvijao front end za MySQL bazu

4D preko ODBC-a ili kupovinom plugina koji direktno komunicira sa MySQL-om, RealBasic ima plugin za MySQL (a ima i za PostgreSQL, 4D, Oracle), vrlo je moguće da uz dobru biblioteku može i u Xcodeu da se razvija. A imaš i PHP, naravno. B)
[ cikaKosta @ 13.08.2006. 15:48 ] @
Na pocetku ove teme bilo je reci o programima za pregledanje slika,pa da ne bi otvarali novu...probajte obavezno PicturePopPro2, ima solidan broj opcija, "lak" interface,i sto je najlepse,integrise se u Finder,tako da iz menija nakon "desnog klika" stoji kao opcija! Upravo sam ga isprobavao sa folderima u kojima je vise od 1000 slika,i bas me prijatno iznenadio koliko je brz! Cista petica!!
[ madamov @ 13.08.2006. 16:05 ] @
Još da si i link ostavio, gde bi nam bio kraj. B)

http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/20264
[ cikaKosta @ 13.08.2006. 23:07 ] @
Pa dobro,tu su valjda administratori da isprave....u buduce cu ostavljati i link,a btw nisam ga stavio zato sto ga ni sam nisam skinuo sa neta,vec dobio na disku...
[ madamov @ 14.08.2006. 08:57 ] @
Ma u redu je, ja zaboravljam da si ti još na dialupu pa ti je to problem. Inače, skinuh programče, ali ga još nisam probao. Je li to samo contextual meni ili ima i prateću aplikaciju?
[ henrik @ 14.08.2006. 10:50 ] @
Samo contextual, izgleda. Samoinstalira se tako. Ne izgleda loše uopšte.
[ MacOS @ 14.08.2006. 15:31 ] @
Citat:
Na pocetku ove teme bilo je reci o programima za pregledanje slika,pa da ne bi otvarali novu...probajte obavezno PicturePopPro2, ima solidan broj opcija, "lak" interface, i sto je najlepse, integrise se u Finder


Nije lose. Opcije su dostojne GraphicConvertera (label, move folder) ali meni trebaju opcije kao Save i cudo od opcije Delete Thumnail Icon and Entire resource fork a sve da ne bih dizao glomazni i pomalo nepouzdani File Buddy zbog toga. Zato probaj QuickImage sa http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/19253

UPDATE by madamov: popravljen link