[ Boki DX-11 @ 17.05.2006. 17:49 ] @
Da li je uopste moguce da nadjem neciju lokaciju znajuci samo njegov broj telefona...?!
[ bojan_bozovic @ 17.05.2006. 18:27 ] @
Svakako. Pitaj ga gde je ;-)

Ozbiljno, postoji mogucnost da se neko prati sve dok mu je mobilni ukljucen, to je obican radio predajnik. To koristi policija u izvesnim slucajevima.
[ Boki DX-11 @ 17.05.2006. 19:04 ] @
Znam... a da li fizicko lice ima pravo na tako nesto?!

Na primer, ako sam nekog prevario za odredjenu sumu novca, da li on moze da me nadje i na koji nacin?!
[ Davor Vlajkovic @ 17.05.2006. 19:58 ] @
Pa uvek može neko od zaposlenih u Mobiju ili MTS-u da pribavi takve informacije za određenu nadoknadu :) Nekoliko puta su na moje oči odavali poverljive informacije svojim poznanicima.

OT: Postoje mnogo efikasniji načini za pronalaženje osobe koja ti duguje novac...
[ bojan_bozovic @ 17.05.2006. 19:59 ] @
U principu moze, ali je to narusavanje privatnosti i uznemiravanje (najmanje) tj. u zatvor ides zbog toga. Dalje, pitanje je da li ce elektronika koju neki radio amater da napravi da obavi posao (pracenje radio predajnika nije problem, ali posebnog broja moze biti), i da li to moze da se napravi u supi uopste. Policijska oprema za takve stvari nije nimalo jeftina (a i ilegalno ju je posedovati). Sto Davor kaze je istina, mobilni operater moze da locira broj (ako je telefon ukljucen).

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 17.05.2006. u 21:01 GMT+1]
[ Dejan Krstic @ 17.05.2006. 20:09 ] @
Citat:
Boki DX-11: Na primer, ako sam nekog prevario za odredjenu sumu novca, da li on moze da me nadje i na koji nacin?!


Moze da te nadje.

A na koji nacin.... e o tome vec ne bih :)
[ Slobodan Miskovic @ 17.05.2006. 20:58 ] @
Svaki broj se prijavljuje baznoj stanici tako da ono sto ja 100% znam jeste da broj mozes locirati smislu da znas na kojoj baznoj stanici je prijavljen a za deteljnije lociranje nisam 100% siguran mada mislim da je moguce ali ne i toliko jednostavno.
[ Davor Vlajkovic @ 17.05.2006. 21:08 ] @
Fora je u tome što aparat non-stop skenira područje ne bi li pronašao baznu stanicu koja ima 'bolji' signal od one koju trenutno koristi. Udaljenost od bazne stanice se jednostavno izračunava na osnovu vremenskog perioda potrebnog da signal ode od BS do korisnika i nazad. Ako se zna udaljenost od najmanje 2 bazne stanice moguće je definisati lokaciju korisnika (presek kružnica čiji su centri na lokacijama BS a poluprečnik je jednak proračunatoj udaljenosti od istih). Kako bi se mogućnost greške minimizirala u idealnom slučaju se koriste 3 bazne stanice, zato se ceo proces i zove triangulacija.



http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/4738219.stm

[Ovu poruku je menjao Davor Vlajkovic dana 17.05.2006. u 22:10 GMT+1]
[ felixfelix @ 17.05.2006. 22:34 ] @
Na MTS-u cak i postoji takav servis ( http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22481&Type=1, http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22480&Type=1 ) koji ti u potpunosti omogucava da nadjes nekog samo na osnovu broja. Naravno samo u slucaju ako ti on to i dozvoli i potvrdno odgovori na tvoju pozivnu poruku. Ali ako si nekog prevario ubice te savest .Cak ni ne mora da te trazi.
[ Boki DX-11 @ 18.05.2006. 09:59 ] @
A sta biste vi radili da ste prevareni za odredjenu sumu novce, na primer, 100 evra... Imate samo njegoc broj... Kome biste se zalili i kako biste ga trazili?!
[ VRider @ 18.05.2006. 11:55 ] @
Ako je u pitanju neka ozbiljna prevara, onda prijavis policiji, i oni odrade svoje.
Ako nije, onda:
- pocnes da cimas sa nepoznatog broja, kako si ti neka riba sto se mnogo lozi na njega, ovo ono, daj da se upoznamo, pa mu na "sastanku" polomis kosti.
- pozoves ga i kazes (ne ti, neko drugi) da je dobio komplet karata za EXIT i da treba da ti da podatke kako bi ti poslali kupon za preuzimanje. Ako je seljak, onda za revijalni nastup Zvezda Granda.
- Nadjes bilo koga ko moze da telefonira iz policijske stanice (nije neophodno, ali, ako je lik pametniji dobro dodje), pozoves i kazes kako si inspektor kome je upravo stigla prijava pa ako dodjes u stanicu moze sve lepo da se resi nezvanicnim kanalima. U suprotnom ide sve preko tacke 1.
I tako dalje... Mogucnosti su bezgranicne. Ja sam svoj ukradeni telefon vratio na ovu poslednju foru.
[ Boki DX-11 @ 18.05.2006. 12:07 ] @
To je okay... a sta ako se ne prima ni na jednu foru...

Ako bih na primer trazio od Mobtela informacije o njemu, navodeci dobre razloge zasto ga trazim, dal bi mi dale njegovu lokaciju, ili je ipak neophodno da imam vezu ?!
[ VRider @ 18.05.2006. 12:19 ] @
Ako mu je broj telefona 063/71-249-17, onda ti samo mogu reci da si ovca nevidjena. Ako zna da koristi google, najebao si.
[ Boki DX-11 @ 18.05.2006. 21:34 ] @
Nista te nisam razumeo... zasto bas taj broj, i kakve veze ima da li on zna da koristi google i zasto sam u tom slucaju najebao... De pojasni malo sta si hteo da kazes!

Mog drugara je neki lik zeznuo u vezi neceg drugog, ali to sad nije ni vazno... nego, inace me interesuje na koji nacin odredjena osoba moze da nadje drugu znajuci njen broj...!
[ Dejan Krstic @ 18.05.2006. 21:41 ] @
Zasto bas taj broj?

Zato sto si ti jedan od novopecenih hacker-wannabe klinaca koji je dosao ovde misleci da smo svi mi ovde pali s kruske i samo cekamo da nas ti pravis budalama.

Ako si vec dosao ovde da trazis pomoc onda nemoj da se pravis lud i da nas vredjas...
[ Boki DX-11 @ 18.05.2006. 21:57 ] @
ha ha ha... a koga ja to vredjam???!

I samo mi jos reci koga sam ja to zeznuo?!
[ Dejan Krstic @ 20.05.2006. 15:45 ] @
A mozda je bolje da pocnem ovde da radim copy/paste svih poruka sa ostalih foruma na kojima pises :)
[ djricky @ 25.05.2006. 01:00 ] @
VRider i Krsticu, pojasnite o cemu se ustvari radi sa onim 063 brojem???
zivo me interesuje?
[ VRider @ 25.05.2006. 01:14 ] @
Pa ako malo citas izmedju redova, otvaraju se dve mogucnosti. Prva je da je neko zavrnuo njega, i druga verovatnija, da je on zavrnuo nekoga (za 100 ili nesto vise evra). Pri tome, spominje stalno Mobtel, sto ce reci da je broj 063.... a na njegovom sajtu stoji njegov broj telefona, koji sam ja napisao, koji je, jelte kod Mobtela. :) Ako otkucas taj broj na googleu (taj neko zavrnuti), javi se samo link ka ovoj temi, taj neko procita ovu poruku, a potom na njegovom sajtu dobije sasvim dovoljno podataka da ga nadje i... (dopiste po zelji).
[ Boki DX-11 @ 25.05.2006. 15:50 ] @
Ocigledno lose "citas izmedju redova", tj. slabo rezonujes, jer si uocio dve mogucnosti, a kada bi bar malo bolje razmislio, uvideo bi da postoji i treca mogucnost, a to je da sam ja nekog zeznuo, a tokedje je i neko drugi mene prevario na neki nacin...
Ja sam naveo samo kao primer neku vecu sumu novca, sto ne znaci da sam prevario nekog bas za tu sumu ili cak nesto vecu, kako ti ovde navede...
A sto se ostalog tice, mogu ti reci da mi je veoma drago da umes da koristis google, a da li taj neko takodje zna...pa u to bas i nisam siguran, jer da je iole pametniji i obrazovaniji, ne bi dozvolio da bude prevaren...

Ja sam samo hteo da dobijem neko vase misljenje na koji nacin odredjena osoba moze da se nadje uz pomoc mobilnog broja... a to sto vas interesuje (VRider i djricky) mogli bismo da razmenimo na nekom chat-u, a ne ovde, jer ipak je ovo ozbiljan forum...!
[ VRider @ 26.05.2006. 00:10 ] @
Citat:
a takodje je i neko drugi mene prevario na neki nacin...

Citat:
da je iole pametniji i obrazovaniji, ne bi dozvolio da bude prevaren...

[ Dejan Krstic @ 26.05.2006. 17:24 ] @
:)
[ Boki DX-11 @ 26.05.2006. 18:39 ] @
Citat:


...
[ Deda_Mraz @ 02.06.2006. 10:42 ] @
Mnogo pametnih i bogami opširnih postova može da se pročita ovde :)
[ dekimob @ 01.07.2006. 19:52 ] @
Cao.Ma batalite trazenje i krenite od mesta gde ste tu osobu videli zadnji put.ja sam tako bivsoj nasao telefon kad su joj ukrali.gde si bila,skim pricala,da li si kupovala nesto itd,itd.za manje od 24 sata telefon i kartica vraceni sa dodatim kreditom.
[ VRider @ 01.07.2006. 19:55 ] @
Uuuu, lave!
[ Milan86 @ 15.08.2006. 20:06 ] @
:))))))