[ m1k4 @ 19.12.2002. 22:02 ] @
Cudno mi sto se niko ne bavi ovim stvarima...

www.mycgiserver.com za pocetak... (ako niste dovoljno sposobni da podesite Apache Tomcat)
[ m1k4 @ 20.12.2002. 03:12 ] @
Takodje, zamolio bih strucna lica da izanaliziraju ovaj kod...

Radi se o DB Connection Poolingu, samo sto ne znam pravilno da odredim kad da inicijalizujem taj Pool i kako. U ovom primeru to radim iz index.jsp-a, mada ne znam kolko je to dobro...

Molim Vas za sugestije...
[ weB_KiLeR @ 30.12.2002. 17:20 ] @
E ovako ja sam uradio isto tako nesto i napravio sve to meni radi nisam stigao detaljno da pogledam tvoj rad posto sad trenutrno nemam net preselio sam se a sad sam kod ortaka pa malo razgledam forum napisao sam ja tutorial za javu i mySQL znaci rad sa bazom itd...
Dacu ti tutorial i ako hoces mogu da ti dam neke moje radove koji su slicni tvojim pomocice ti sigorno....
[ Perica Mali @ 06.01.2003. 20:41 ] @
Hej KiLeRu, daj baci to i svima nama! Inače, onaj tutorial o konekciji na MySQL je bombona!
[ weB_KiLeR @ 17.01.2003. 18:38 ] @
Hvala inace poslacu sve kad zavrsim te stvari....
[ c00l_daem0n @ 08.02.2003. 16:49 ] @
Koliko se inace ova tehnologija koristi u praksi?
Cini mi se da nije toliko rasprostranjena koliko je PHP, ili mozda ASP.
Mada mi izgleda kao vrlo interesantna stvar.

I jos jedno, da li se prilikom zahteva klijenta servlet svaki put ponovo kompajlira u byte code i izvrsava na VM, i kakve su performanse ovakvog sistema u odnosu na PHP recimo?
[ m1k4 @ 10.02.2003. 07:07 ] @
Zdravo,

Koliko sam se ja raspitao kod nas u Srbiji i Crnoj Gori niko od provajdera ne podrzava JSP. Kao jedini razlog za ovo smatram slabo interesovanje programera. Inace u svetu ima dosta ozbiljnih aplikacija koje se izvrsavaju na Java Servlet tehnologiji.

Sto se tice performansi, JavaServlet (odnosno JSP) se kompajlira samo za prvi zahtev i onda ostaje iskompajliran u kontejneru dok se kod Servleta ne izmeni, tako da je odziv veoma brz.

JavaServlet tehnologija je prvobitno bila namenjena J2EE aplikacijama (inace Servleti ne spadaju u J2SE distribuciju) ali se zbog lake implementacije tehnogija "spustila" i na nize instance.

Preporucujem za vezbu Jakarta Apache kontejner, i uz njega obavezan download Jakarta STRUTS. Mnogo dobra stvar...

Pozdrav
[ c00l_daem0n @ 10.02.2003. 15:35 ] @
Hvala na odgovoru,

Samo jos jedno,
posto obicna distribucija J2SE ne podrzava servlet tehnologiju, kako je moguce "osposobiti" J2SE. Moze li se to ostvariti jednostavno ubacivanjem potrebnih paketa(java.servlet.*), i ako jeste gde ih mogu naci?
[ Perica Mali @ 11.02.2003. 00:56 ] @
Citat:
m1k4:
Zdravo,

Koliko sam se ja raspitao kod nas u Srbiji i Crnoj Gori niko od provajdera ne podrzava JSP.

Koliko ja znam BeotelNet interno koristi .jsp strane (proveri na http://neptun.beotel.net/vreme/vreme-novo.jsp). Toga nema u njihovoj zvanicnoj hosting ponudi, ali ako lepo zamolis ljude ;-)
[ m1k4 @ 11.02.2003. 13:41 ] @
Citat:
c00l_daem0n:
Kako je moguce "osposobiti" J2SE. Moze li se to ostvariti jednostavno ubacivanjem potrebnih paketa(java.servlet.*), i ako jeste gde ih mogu naci?


Zdravo,

Klase, odnosno paket servlet.jar mozes downloadovati sa http://java.sun.com
Sto se tice "instalacije" mozes jednostavno "ubaciti" u neki .jar iz tvog PATH-a (recimo rt.jar) ili da dodas novi PATH do servlet.jar-a.

PS Obicno uz webserver dobijas i te klase, pogledaj recimo za Tomcat:
\Apache\common\lib\servlet.jar
[ flylord @ 11.02.2003. 13:57 ] @
Pa bas da se niko ne bavi time kod nas nije tacno:) Evo ja radim u Javi i to Servlet tehnologiju koristim pod JRun/MS SQL Server . JSP ne koristim uopste, malko je budjav, i naravno razvoj se odvija po SUN specifikaciji za razvoj web aplikacija. Koga zanima moze da se maje i da sa www.sun.com skida paterne za razvoj applikacija. E sad je stvarno problem sto to niko zvanicno ne podrzava. Isto vazi i Cold Fusion, za koji isto mislim da ga niko ne podrzava mada je recimo services.mobtel.co.yu pod CF-om.
Poz
[ cedomir @ 22.02.2003. 23:46 ] @
www.routo.co.yu nudi jsp
nisam ih probao ali nameravam