[ septembar @ 18.05.2006. 16:41 ] @
Da li neko zna ?
Da li DBDesigner4 podrzava MySql 5.0.21 ?
Pokusavam da se zakacim i kaze da su mi user/pass indalidi .
Iz phpMyAdmina sve radi fino sa istim user/pass-om.

Na racunaru sam instalirao Apache, PHP, MySql, phpMyAdmin,PHP Designer ... i sve fino radi kao i ranije ali nece ovaj DBDesigner a ja ne zelim da crtam bazu na papiru...

Odoh da googlujem gogl gogl ....
[ broker @ 18.05.2006. 17:10 ] @
U MySQL 5 je promenjen nacin kodiranja lozinki pa je to verovatno problem sto ne mozes da se ulogujes.

Probaj MySQL Workbench, to je naslednik DB Designera. DBDEsigner je obustavljen projekat, jer je autor posto deo MySQL tima i sada razvija istu stvar pod imenom MySQL Workbench. program je jos uvek u zescoj beta fazi ali vec pokazuje svoju vrednost.

[ septembar @ 19.05.2006. 10:25 ] @
Hvala
Ima li neki dobar besplatan program za "database design" da moze sinhronizuje bazu sa "modelom" da ne radim rucno keiranje tabela i ostalog.
(podrska za MySql i Sybase su mi bitni ako ne onda barem ODBC).
[ broker @ 19.05.2006. 11:46 ] @
Probaj ova dva gore pomenuta. To im je namena. DBDesigner mislim da podrzava i druge servere osim MySQL-a. Meni nije trebalo pa nisam obracao paznju.
[ srdjandakic @ 21.05.2006. 10:03 ] @
Probaj sledece da resis problem lozinke:

http://mirror.trouble-free.net.../refman/5.0/en/old-client.html

MySQL Workbench izgleda moderno i verovatno ima dobru buducnost, ali je trenutno daleko od upotrebljivog.
Ako ti treba alat danas, onda je tu DBDesigner.
[ vbraca @ 11.06.2006. 12:53 ] @
Ja sam DBDesigner povezao sa MySQL 5.xx servero tako sto sam instalirao shared-compatibility biblioteke koje dolaze uz MySQL.

U DBDesigner DBConn.ini datoteci sam (ovo sve pod Linux-om) izmenio putanju do biblioteke koja se koristi za povezivanje na MySQL server pa to izgleda kao:

Code:

[naziv_konekcije]
Description=Neka konekcija
DriverName=MySQL
GetDriverFunc=getSQLDriverMYSQL
LibraryNameLinux=libsqlmy.so
VendorLibLinux=/usr/lib/libmysqlclient.so.10.0.0
TableScope=[tsTable ,tsView ,tsSysTable]
ErrorResourceFile=
ErrorResourceFileLinux=
HostName=localhost
User_Name=root
Database=test
BlobSize=-1
LocaleCode=0000


Pretpostavljam da je slicno ili isto i za Win premda ga odavno ne koristim.