[ dragonche @ 19.05.2006. 10:42 ] @
Zeleo bih da 60 racunara povezem u jednu mrezu, sto sam i uspeo preko 2 switc od 16 i 4 switch od 8 konekcija. Medjutim samom konekcijom desavaju mi se cesto poruke tipa da ne moze vise od odredjenog broja kompa da bude u mrezi i onda mi nije dozvoljen pristup grupi.

Da li bih nekako mogao da resim taj problem u vec postojecoj mrezi i ako bih mogao ikako da instaliram neku server masinu sta bi u osnovi ona sadrzala od hardvera i softvera?

Hvala.
[ broker @ 19.05.2006. 11:44 ] @
Veovatno je rec o Windows mrezi. Za veci broj konekcija morate da platite dodatne licence.
Problem delom mozete resiti isntalacijom windows servera li placanej licenci vam ne gine.

Ako vam je optreban samo file share, onda mozte podici Sambu na Linux serveru i njega koristiti za share bez ogranicenja a ako treba, mozete sambu koristiti i kao domenski kontroler.
[ dragonche @ 19.05.2006. 12:03 ] @
A kada bih digao preko recimo win servera 2003 legalnog da li bi to nesto promenilo?
[ broker @ 19.05.2006. 12:13 ] @
On je za to i namenjen. Samo sto za svaku konekciju vise od onoga sto licenciras kupovinom servera, moras da kupis posebnu licencu (odnosno vise njih ako imas vise konekcija sa istog racunara na server).

To ti je vec pitanje za Microsoft podrsku.