[ sale1313 @ 20.05.2006. 23:10 ] @
Od juce sam poceo kurs za programiranje u C# putem interneta,i nista m i nije jasno zato sto ne znam terminologiju.
Dali mozete da mi pomognete kako da razumem sta je "klasa,podklasa,konstanta,kompajler itd. Dzaba ja sto slusam kada ne razumem sta mi govori.Jeste malo smesno pitanje,ali dali postoji neka tabela sa svim odjasnjenjima sta je sta.
Unapred hvala
[ Oliver Klaćik @ 21.05.2006. 09:36 ] @
Najbolje je da te osnovne definicije pogledaš na Wikipediji: Npr. http://en.wikipedia.org/wiki/Class_(computer_science) ili da uzmeš neku knjigu za početnike. Imaš na netu gomilu "free" knjiga na engleskom, ako ti se ne daje lova za neku na srpskom.
[ sale1313 @ 21.05.2006. 21:36 ] @
Hvala ti druze puno.A reci mi po tvom misljenju koja je literatura dobra na srpskom za c#
[ Oliver Klaćik @ 21.05.2006. 23:20 ] @
Pa, na srpskom nemaš baš neki izbor. Ja bih ti preporučio Microsoft-ove knjige za pripremu MCAD/MCSD ispita u izdanju CET-a. Tu imaš tri knjige: Windows aplikacije, Web aplikacije i XML Web servisi... A da li pored toga ima nešto o C#-u na srpskom, zaista ne znam...
[ lafrenz45 @ 23.05.2006. 13:48 ] @
klasa,podklasa,konstanta,kompajler su neki od osnovnih pojmova tako da ti je moj savet da nabavis neko knjigu koja se bavi time. Jedna jako dobra knjiga za osnove OOP (objektno orjentisanog programiranja) na nasem jeziku, po mom misljenju, je:Objektno orijentisano programiranje na jeziku C++
Code:

http://www.mikroknjiga.co.yu/Prikazi/CPPM_prikaz.html

No objasnjenja su vezan za programski jezik C++.
Ako ti engleski jezik nije ogranicenje a zelis bas objasnjenja u C# preporucio bih: APress - Pro C# 2005 With Framework 2.0
[ MileBGD @ 23.05.2006. 16:19 ] @
isto kao i ti i ja sam pocetnik u C#... Bas juce sam kupio knjigu "Od pocetka... C#" i mogu ti reci da je dobra... jos nisam poceo da ucim jer moram i softver da nabavim, nemam visual studio pa mi je to problem... knjiga je dobra ali je relativno skupa - 2322 dinara.. ali je obimna - 1000 strana...

na sajtu cet-a i mikroknjige mozes da skines zip prvog poglavlja svake knjige pa ti to savetujem da uradis da vidis kakva je knjiga...

usput, kad je vec ova tema da i ja nesto pitam: Kako da nabavim Visual Studio .NET, naravno, ne mislim da ga placam :)
[ Wlada @ 23.05.2006. 16:29 ] @
Imaš C# Express na microsoftovom sajtu. potpuno je besplatan.
[ radoica @ 23.05.2006. 20:54 ] @
Imas besplatan #develop http://www.icsharpcode.net/OpenSource/SD/Default.aspx ima nesto vise od 4 MB + 20-tak za .NET Framework
[ sale1313 @ 24.05.2006. 14:01 ] @
Ljudi hvala vam puno na savetima dosta su mi pomogli u izboru literature.
A sto se tice pitanja gde da nabavi "microsoft visual studio 2005" ja je imam,pa ako si iz BG-a mozemo da se dogovorimo da ti to nekako dostavim negde.
Veliki pozdrav za sve i hvala na trudu.
[ Crtani @ 26.05.2006. 16:12 ] @
Za razumevanje OOP najbolja knjiga koju sam ja koristio je "Misliti na Javi" (Bruce Eckel). Original na Engleskom se moze skinuti besplatno sa net-a.

Citat:
MileBGD: isto kao i ti i ja sam pocetnik u C#... Bas juce sam kupio knjigu "Od pocetka... C#" i mogu ti reci da je dobra...

Pa ja i nisam bas odusevljen, s' ozirom na to koliko je skupa. Tacnije, nervira me prevod. Preklapanje (overloading) metoda su preveli kao preopterecenje metoda. Je l ja nesto ne razumem ili je prevod glup?

I jedan bug: na strani 58 kazu da je binarno 101 = decimalno 3, a nije nego 5 :)

[ ese @ 27.05.2006. 21:34 ] @
Meni bi trebao "microsoft visual studio 2005".Kako mogu da dodjem do tebe???
[ GacikDesign @ 02.06.2006. 21:54 ] @
MIslim da vam sve te knijge ne vrede jer se odnose na .NET Framework 1 a ne ovu noviju verziju 2.
Verzije se mnogo razlikuju i ako tek pocinjete da ucite .NET i C# bolje je da pocnete odmah sa Frameworkom 2
Sa e-mule sam skinuo pedesetak knjiga o c#, NET2 i ASP ali vrede samo one koje su stampane 2005 ili 2006godine.
SVe ostalo je vec zastarelo, a najgore je ako placate knjige -jer je to cisto bacanje para, narocito sa nasim prevodima.