[ BlackSnake @ 22.05.2006. 10:08 ] @
Možda je pitanje glupo ali evo,

Skužio sam kako se u MySQL-u iz komandne linije kreiraju baze i tabele te kako se podaci u njima dodaju i brišu i postavljaju upiti.

Moje pitanje je: kako da formiram grafičko okruženje u kom će neko ko ne poznaje naredbe moći postavljati upite i dodavati nove odnosno brisati nepotrebne podatke.
Uostalom, ne mogu da dokučim smisao toga da se svaki novi podatak dodaje iz komandne linije. To bi bio stvarno mukotrpan posao.

Ima li neki software za to. Skinuo sam neki Query Browser, ili tako nekako, sa MySQL sajta, ali ne znam je li to ono što mi treba.

Hvala unaprijed.
[ Dejan Topalovic @ 22.05.2006. 10:13 ] @
MySQL Query Browser je jedan od GUI alata.
Imas ih jos nekoliko, npr. MySQL Front, SQLYog, phpMyAdmin (web browser based), MySQL Workbench i td.
[ BlackSnake @ 22.05.2006. 11:18 ] @
Hvala na odgovoru,

Samo još da pitam. Da li programi koje si naveo omogućavaju da kreiram "kartice"
sa upitima, tj da ja kreiram izgled forme podataka koji će se unositi i prikazivati.

Btw ima li nekih tutorijala na tu temu ili neka knjiga za preporučiti ?

Hvala :)
[ dragancesu @ 23.05.2006. 11:46 ] @
Pa nije bas prakticno da se podaci unose preko nekog takvog alata, tako je sve otvoreno pa ako ne znas (cak i ako znas) moze da se zabrlja. To je mozda za unos test podataka i ne mnogo vise. Ima knjiga i knjiga ali skoro nigde nema nesto pristojno da se to napravi. Pocetnik sam, pa sam poskidao i probao neke alate koji to omogucavaju medjutim nista nisam uspeo. Onda sam napravio nesto jednostavno i odradi na brzaka. Kod je pocetnicki, ali radi. Probaj ovo

http://www.clipper.co.yu/php/index.htm
[ misk0 @ 28.05.2006. 12:55 ] @
I svi ti alati, generishu SQL upite koji se izvrsavaju na datoj bazi. Znaci ti bi morao napraviti software koji opet dozvoljava manipulaciju podacima mishom, tastaturom ali na osnovi tih korisnickih akcija, tvoj bi SW morao generisati SQL upite i citati rezultate te obavjestavati o mogucoj gresci ili slicno.
Postoje vec ti alati, ne vidim zasto bi to morao dodatno praviti.