[ nixx @ 23.05.2006. 00:42 ] @
kao prvo da kazem da sam pristalica originalnih tool-ova ,ali nisam u mogucnosti bas sve da pribavim.Pa bi VAS MOLIO POSTO IMAM KRAKOVANU VERZIJU SE TOOLA,A KABLOVE NEMAM ,DA MI NEKO POSALJE DRAJVER za ufs,tako da bi se tool mogao koristiti preko ufs hwk.ZAHVALAN.


[Ovu poruku je menjao nixx dana 23.05.2006. u 20:31 GMT+1]
[ BVC-Project @ 23.05.2006. 09:59 ] @
Ako koristiš krekovanu verziju SEtoola2 (ver 0.91373) onda ti sa tom verzijom dođe i driver za UFS.
[ nixx @ 23.05.2006. 13:33 ] @
probao sam vec to,pa sam sada opet probao kada ste mi VI preporucili,ali ne reaguje.inace ufs 3 mi sa sarasom na drugom racunaru radi odlicno.u hardveru na pc,mi vidi kao uredno instaliranu komponentu.Zasto na komandu;connect ufs ne reaguje.HVALA za pomoc.

[Ovu poruku je menjao nixx dana 23.05.2006. u 14:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nixx dana 23.05.2006. u 15:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nixx dana 24.05.2006. u 01:54 GMT+1]
[ FREEMAN II @ 24.05.2006. 02:23 ] @
Pa ako ti Ufs ispravno radi na drugom racunaru prebaci to Seetool2 na taj racunar i ima da sljaka jer kao sto je kolega naveo driver(UFS2xx...) da bi ti to radilo na Ufs ti dođe sa tom krack verzijom Seetoola a driver za box Ufs trebalo bi da imas ako vec imas Ufs box.
Pozdrav
[ nixx @ 24.05.2006. 16:27 ] @
Citat:
FREEMAN II: Pa ako ti Ufs ispravno radi na drugom racunaru prebaci to Seetool2 na taj racunar i ima da sljaka jer kao sto je kolega naveo driver(UFS2xx...) da bi ti to radilo na Ufs ti dođe sa tom krack verzijom Seetoola a driver za box Ufs trebalo bi da imas ako vec imas Ufs box.
Pozdrav
Uradjeno kako si mi rekao,ali ufs ne reaguje na SEtool softver.Probata ponovna instalacija krakovanog se-tool-a;vidim da u instalaciji ovog softvera imaju i drajveri za setool,ali ne mogu,ili nesto fali da bi ih instalirao.U cemu je caka,ne znam.POZDRAV
[ BVC-Project @ 24.05.2006. 20:11 ] @
Nemoj se zamarati sa UFS-om i SETool-om.I ako se konektira neće ti dobro raditi.Najbolje riješenje ti je da uzmeš običan RJ45 kabel za Ericssona i spoji ga ne nekih od boxeva USB > Serial i Laserov alat će ti odraditi bez problema telefon.Ako nemaš takav box onda si napravi po jednostavnoj shemi serijski interface koji ti može poslužiti kasnije i za brdo ostalih telefona a i ne samo telefona,recimo možeš programirati i Motoroline processore ... (znaju oni koji su to koristili da stvar radi :-) )
[ FREEMAN II @ 24.05.2006. 23:07 ] @
Da kao sto je kolega naveo taj serijski interface(Max 232) je jako koristan i mozes ga koristiti i za dekodiranje ARK to jest motorola procesora HC05 ,HC11...
Pozdrav
[ nixx @ 26.05.2006. 16:48 ] @
HVALA na pomoci,uradicu po vasim savetima.POZDRAV
[ borjan_vujic2 @ 27.05.2006. 18:28 ] @
ja isto koristim crackove izmedju kojih i ufskzf 1.8_b !! Ako te sta zanima u vezi toga javi mi se na email.
Krekovi kod mene rade super, niakvih problema nemam.
[ nixx @ 28.05.2006. 10:13 ] @
BVC-Project
Član broj: 20572
Poruke: 203
Lokacija: Rijeka
*.adsl.net.t-com.hr.
OS: Windows XP



Profil Email Privatna Poruka
Re: drajveri za-3ufs pre 3 dana i 13h

Nemoj se zamarati sa UFS-om i SETool-om.I ako se konektira neće ti dobro raditi.Najbolje riješenje ti je da uzmeš običan RJ45 kabel za Ericssona i spoji ga ne nekih od boxeva USB > Serial i Laserov alat će ti odraditi bez problema telefon.Ako nemaš takav box onda si napravi po jednostavnoj shemi serijski interface koji ti može poslužiti kasnije i za brdo ostalih telefona a i ne samo telefona,recimo možeš programirati i Motoroline processore ... (znaju oni koji su to koristili da stvar radi )

--------------------------------------------------------------------------------

********BVC Project******** Opet ja...imao se negde semu za gore navedeno,ali ne mogu daje nadjem.Ako bi ste mogli na mail ili na forum da je date.Imam jedan viska rs 232 koji ima adapter,i koji koristim za nove i stare simense.Verovatno bi mi samo trebala sema pinova konektora za SEtelefon.Probao sam i kabal za SE iz ufs kompleta da nakacim na konektor od gore navedenog kabla,ali nece.Pozdrav

[Ovu poruku je menjao nixx dana 28.05.2006. u 11:47 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nixx dana 28.05.2006. u 13:58 GMT+1]
[ nixx @ 31.05.2006. 08:58 ] @
Citat:
borjan_vujic2: ja isto koristim crackove izmedju kojih i ufskzf 1.8_b !! Ako te sta zanima u vezi toga javi mi se na email.
Krekovi kod mene rade super, niakvih problema nemam.
MOLIO bi da se vi meni javite na mail ,posto nisam preko foruma u mogucnosti da saljem mail.POZDRAV.ps.sto se tice kablova i drajvera za hwk i se tool reseno sve .Hvala