[ milstanyu @ 23.05.2006. 22:02 ] @
Uclanio sam se u 2checkout i odmah pri prvom logovanju su mi trazili da verifikujem nalog upisivanjem nekog koda od 3 broja koji se nalazi u izvestaju (statement) moje kreditne kartice kojom sam platio uclanjenje u 2CO. Ja sam uclanjenje platio Visa Voban Internet karticom. Koliko znam tu se ne dobijaju nikakvi izvestaji. Zvao sam telefonom i rekli su mi da je transakcija prosla ali da nema nikakvog broja kako navodi 2CO.

Inace na 2CO pise da taj broj treba da bude u formi 2CO.COM*123877-294-0723. E sad mi oni traze ovaj broj 123 ali ovi iz call centra banke kazu da nikakvog broja nema kod transakcije.

Sta sad da radim? Kako da verifikujem nalog? Upomoc!
[ OffShore @ 23.05.2006. 23:00 ] @
bolje ponisti nalog i trazi da ti vrate pare-licno lose iskustvo sa njima a i od mojih poznanika, a ao vec insistiras, sacekaj par dana pa opet zovi banku i pitaj sta pise pod tom transakciom
[ Vukan Karadžić @ 25.05.2006. 08:35 ] @
Sacekaj sledeci izvestaj od VoBana, skeniraj, i posalji na email.
[ milstanyu @ 25.05.2006. 09:52 ] @
Ja imam Voban INTERNET karticu i u uputstvu koje sam dobio uz nju ne pise nista o izvestajima. Celo uputstvo (i sve sto su mi rekli u banci) svodi se na blokiranje/odblokiranje kartice pozivom call centra i odredjivanje dnevnog limita opet pozivom call centra. Izvestaji se jedino pominju u ugovoru (jednom mesecno) ali nisu mi napomenuli kada se dobija izvestaj i gde.
[ Vukan Karadžić @ 25.05.2006. 10:05 ] @
Izvestaje dobijas jednom mesecno, postom.
[ milstanyu @ 25.05.2006. 10:20 ] @
Nisu mi to napomenuli. Da li treba da se prijavim za to? Placa li se nesto dodatno za te izvestaje?
[ Alex_SD @ 25.05.2006. 10:43 ] @
Ne placa se, izvestaji stizu svakog meseca.

Bilo bi lepo od tebe da napises sta se desilo na kraju, posto i ja imam istu tu karticu, a planiram da uskoro pocnem da koristim usluge 2CO.
[ milstanyu @ 25.05.2006. 10:54 ] @
Vazi napisacu, ali treba mi malo vremena da vidim da li to vredi ili ne. Cim sam se uclanio napravio sam neki bezveze product i pokusao da ga kupim. Medjutim dobio sam odgovor "da sa lokacije na kojoj sam taj product ne mogu kupiti?!". Posle par sati sam probao ponovo i product je bilo moguce kupiti. Eto, prvi problemcic koji se izgleda resio sam od sebe.
[ billion.gates @ 13.09.2006. 17:27 ] @
Isto pitanje za Visa Virtuon karticu. Pre dva dana sam otvorio nalog. Otisao sam do banke i izvadio izvestaj, ali u njemu nije bila zavedena ta transakcija. Kada sam pitao koje mi je stanje na racunu, rekli su mi da je $49 rezervisano ali da jos uvek nije proknjizeno. Koliko je obicno potrebno vremena? Da li je neko otvorio 2CO nalog pomocu Visa Virtuon kartice?
[ milstanyu @ 13.09.2006. 17:38 ] @
Moras da cekas da ti stigne izvestaj pa da broj koji je pored transakcije prosledis 2CO. Nema druge... Do tad mozes da koristis 2CO nalog kao neverifikovan.
[ billion.gates @ 17.09.2006. 13:50 ] @
Trebalo je nekoliko dana da se izvrsi transakcija. Otisao sam u banku i izvadio izvestaj za devizni racun vezan za moju Visa Virtuon karticu i izvrsio validaciju na 2co-u:)