[ dobrid @ 26.05.2006. 09:10 ] @
Imam graficku ATI RADEON X700, pa sam je povezao preko kabla od 10m na TV (Svideo-scart).Dobio sam solidnu sliku, medjutim kada pustim film sa titlom, titla nema na TV-u,doka ga ima monitoru.
Da li treba podesiti neke opcije u displey manager-u ili opciji za tv ili u opciji za monitor?
[ radeonson @ 27.05.2006. 14:19 ] @
za pocetak probaj sa najnovijim drajverima ati 6.4, skini samo njih sa Atijevog sajta, to je oko 12 Mb
izaberi opciju extended desktop i pusti iz BS plejera, tako sto ces pustiti malu sliku na monitoru, onda je prevuci na TV,
pa izaberi full screen
javi sta si uradio
pozdrav
[ Nenad Vranjanac @ 28.05.2006. 02:31 ] @
probaj ovako...
[ dobrid @ 29.05.2006. 13:20 ] @
Instalirao sam program VOBSUB za citanje titla preko WIN. MEDIA PLEJERA.Titl se pojavio na TV-u,medjutim primetio sam da neke divx filmove cita sa titlom "srt", a neke neće.
[ Go(R)@N @ 29.05.2006. 16:13 ] @
Ja mislim da te titlove dobijas preko overleja i da se jedino .srt format titlova moze proslediti tako na TV.
Ako imas DivX film sa nekim drugim formatom titlova koji se ne prikazuju na TV-u, najlakse ti je da te iste konvertujes u .srt (SubRip) format uz pomoc nekog programa kao na primer Subtitle Workshop i snimis u isti folder gde je bio film. Cela operacija traje jedva jedan minut. Gledaj da sacuvas i izvorne titlove ali ih izmesti iz foldera gde je bio film a nove konvertovane imenuj kao i ime filma i snimi u folder gde je i film.

Pozdrav!
[ Andreavk @ 30.05.2006. 00:14 ] @
...a da pokusas sa DivXG400, skini ga sa neta, besplatan je i u Subtitles pokusaj da podesis mada bi tu trebalo da stoji Arial i Central European - aktivira se sam kad pustis film
[ yooyo @ 30.05.2006. 06:56 ] @
Media Player Classic + ffdshow i svi problemi ce biti reseni. Samo konfigurisi ffdshow da ucitava titlove, podesi font, poziciju titla i to je sve!

Tvrdnja da se samo odredjena vrsta titlova vidi na TV-u je glupost. Ukratko... u memoriji graficke kartice postoji "overley" memorija gde se smesta slika koja se vidi u prozoru playera ili na TV-u. Video codec dekoduje sliku u to parce memorije a sledeci filter u nizu treba da iscrta slova iz titla u tu memoriju da bi se titl vide na TV-u. Treba ti filter koji moze da cita razne vrste titl fajlova i da ih renderuje u overley. To radi ffdshow ili VobSub ili DivXG400.

Neki programi koriste trik preklopljenih prozora, tako da se u donjem prozoru iscrtava film a u gornjem (transparentnom) titl. Ovo resenje radi samo na monitoru, tj.. titl postoji na monitoru a na TV-u ga nema.
[ Mitar Ostojic @ 30.05.2006. 07:54 ] @
Ma samo prebaci u drajverima da je tv primarni a monitor sekundarni displej i to je to.