[ markone @ 26.05.2006. 17:55 ] @
Ovako, masina je stara mesec ili 2, komp je od jednog mog rodjaka pa
ne znam sada tacno nazive komponenti ako neko bude bas trazio mogu da dodam

otprilike
asusova ploca socket 775,
procesor celeron 2.4 oem (nisam siguran da li podrzava 64bitne instrukcije),
ram: 512 mb ddr2,
graficka PCI-Express gigabyte nvidia 6200 (th) a probao sam i sa asus ati ax550 (nesto)
Sky-sat2
hdd 80gb
itd...

Kada pustim satelitsku slika ide zvuk ide sve radi...

Kada pustim dvix, uglavnom radi, ali ponekad RESETUJE komp pritom nepostoji neki logican sled dogadjaja (i temperatura CPUa se nemanja nesto bitno tu je na oko 41 stepen, znaci hladjenje je ok)

Pustim DVD sa PowerDVD 5 i mislim da uvek radi sve super,
Pustim DVD sa PowerDVD 6 i zaglavljuje posle par minuta sa 6200 a sa atijem posle 10ak min
sa WinMediaPlayerom resetuje posle nekog vremena, ne duze od 10-15 min

Probao sam da zamenim ram, i isto, i graficku probam da zamenim, zaista kao da bolje radi ali nije to to... Dosao sam do zakljucka da nije hardverski problem, jer sve ostalo radi, jos samo nisam probao da instaliram neku zahtevniju igricu da vidim da li ce da radi kako treba, to nameravam danas... (ako nepuca onda je definitivno soft problem)

E to je prvi komp na kom sam ja radio da je PCI-E i DDR2 i moje pitanje je da li za ispravan rad treba neki posebni, ili noviji kodeci?

da nisam napomenuo da sam podizao sistem 3 puta, i definitivno nije do njega i kodeci mislim da su k-lite neka basic verzija mogu da nadjem ako treba i koja je.

Medjutim ako su kodeci losi, kako SkySat radi odlicno? slika ma sve super...

Ako kodeci nisu problem, ostaje mi da probam napajanje (jer je neka ATX 2.0 specifikacija, 24 pina, ali kao radi i sa obicnim... i da probam da flesujem plocu, ali jos odustajem od ovoga jer me zbunjuje kako ceo komp radi super)

(windows sam probao i sa i bez servis pack-a 2)

nadam se da pitam na dobrom mestu, i nadam se da cete mi pomoci
[ Shon3i @ 26.05.2006. 19:27 ] @
Jedino sos to bi mogao da probas da zamenis jeste napajanje, cisto da bi ustanovili da nije cist hardwerski poblem, mada moze i harddisk da pravi probleme ovakvog tipa.

Softwerka strana bi bila da proveris drajvere od ploce i graficke, ide kontrolera tj da vidis da li ti svi uredjaji rade u DMA rezimu, DVD playback bi trebalo da ide normalno i sa PowerDVD 4,5,6,7 mada 6 je sasvim dovoljna za tvoju masinu. K-lite je dovoljan nadam se da koristis zadnju verziju, mislim nije da uvek treba imati zadnju verziju ali mnogi bagovi su odkljonjeni u raznim DivX kodecima onda zasto nemati.
[ markone @ 27.05.2006. 21:51 ] @
nisam razmisljao o hdd-u ali i to se dogadja i kad pustam sa harda i kada pustam sa cda,

vrhunac gluposti je sto sa powerDVD 5 sve radi super?! i sto sky radi odlicno...

probao sam da menjam kodeke, k-lite 2.5x, i jos par... i sa pDVD 6 ista stvar

drajveri za graficku su ok, i nvidia display 81.xx ne znam tacno...

a sve vise mislim da flesujem plocu, i da nadjem bolje napajanje...

mada jos nisam probao zahtevnu igricu...
[ Kosta ******um Rex Persia @ 27.05.2006. 23:43 ] @
Ne znam šta da ti kažem, ali ako sve radi dobro sa PowerDVD 5, onda nemoj da menjaš tu kombinaciju koja radi.

Eventualno, probaj da staviš najnoviji WinDVD 7.0 jer za njega važi da ima izuzetno brz dekoder.

Pa ako ni tako neće, vrati se na PowerDVD 5.0 i uživaj.
[ markone @ 28.05.2006. 09:32 ] @
Skinucu sa neta ovih dana winDVD 7
ostavio sam mu peticu, jer tako sve radi, ali to neobjasnjava zasto je ovo tako
i bas me nervira sto nemogu da nadjem sta je
[ markone @ 05.06.2006. 20:36 ] @
e ako nekoga interesuje, sa winDVD 7 (a i powerDVD 7), k-lite 2.72 i svezim drajverima (91.28 forceware) sve radi super...
[ Shon3i @ 05.06.2006. 21:08 ] @
Eto vidis