[ Noe @ 23.12.2002. 17:15 ] @
Interesuje ma kako najlakse poslati pare iz Republike Srpske u Srbiju ? Mozda je pitanje glupo, ali meni treba da posalju pare za neke usluge(nesto se oduzilo dosad) pa eto mora ja da pitam umesto onaj ko salje - i da unapred predupredim opravdanja "ne moze ovako ili onako". A verovatno pitanje i ne spada u E-Commerce , ali ne znam gde da ga postavim?
Hvala na odgovorima .
[ Ivan Dimkovic @ 23.12.2002. 18:43 ] @
Pa najbolje je na najnormalniji nacin - direktan transfer novca na racun tvoje firme (ili tvoj licni racun ako posao radis kao fizicko lice)

[ Noe @ 23.12.2002. 18:59 ] @
Ma meni je svejedno kako cu da primim - samo da mi posalju :) Zelim samo da budem siguran da nema nikakvih smetnji da u RS recimo ode covek u Banku i kaze posaljite toliko i toliko para na taj i taj racun..

Ivane mozda znas ( imas li iskustva) mogu li iz RS da se salje na bank racun u Germany ?

Otkud znam mozda stvarno ima nekih ogranicenja slanja deviza van zemlje i sl. ,
[ Ivan Dimkovic @ 23.12.2002. 21:17 ] @
Citat:

Ivane mozda znas ( imas li iskustva) mogu li iz RS da se salje na bank racun u Germany ?


Mislis da IZNESES devize iz zemlje (hehe namerno sam podvukao ovo - posto je to vrlo skakljiva stvar u zemljama kao sto su ex-SFRJ drzavice (osim Slovenije verovatno), a i ljudi po bankama ne vole da im klijenti raznose pare sa racuna banke ;-)

Paa.. kao pravno lice.. ako imas fakturu kojom ces to da pokrijes - da, znaci ako placas neku uslugu, itd..

Kao fizicko lice - ne znam regulativu u RS , u Srbiji je valjda limit 500 eur kao poklon, a preko toga moras da imas fakturu / racun / itd.. za svrhu doznake - opet, znaci ako placas uslugu, proizvod, itd...
[ Noe @ 24.12.2002. 09:14 ] @
Ima li nekog ko je u RS da bi mogao tacno da mi kaze ovo?