[ Nabukodonosor @ 26.05.2006. 23:03 ] @
poz. u pitanju je Fujitsu Siemens Amino A1655G. Nov je. Problem je sledeci. Pustim neki DVD film i pocne zvuk i slika usporeno da rade, jer se ocigledno ispraznila baterija i ne moze da okrece elektromotor DVD uredjaja. Takodje pocne da svetlucka jedna indikaciona lampica za koju mislim da je za bateriju. E sad problem je u tome sto je ukljucen na struju. Kada iskljucim struju i radi na baterije samo, onda je jos gore. A kada ukljucim napajanje preko kabla, onda radi lepo jedno 5 sekundi i ponovo pocne usporeno. Kao da pola radi na baterije a pola na struju. Logicno je da cim ukljucim kabl da bi trebalo da pocne da radi na struju. Tako mi je bilo na starom laptopu.
Mozda i ovo moze da pomogne. Imam u tray-u ikonicu od power managera 1.11.1 verzije i kada stanem na nju pojavi se balon u kome pise "Throttling status: 50%". E sad, taj program uopste nema podesavanje. Moze samo preko dugmeta na tastaturi da se ikljuci da bude tako ili da bude "No throttling". U oba slucaju isto je. Jedino sto u drugom slucaju pocne ventilator da se cuje.
U cemu je problem?
[ pctel @ 27.05.2006. 01:06 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Pustim neki DVD film i pocne zvuk i slika usporeno da rade, jer se ocigledno ispraznila baterija i ne moze da okrece elektromotor DVD uredjaja.

Za ES bisere :-)
Nije ti to gramofonska ploca, pa ako sporije vrti, cujes usporen zvuk. Nesto drugo je tu problem. Ako je nov, nosi ga u servis.
[ Ivand @ 27.05.2006. 09:01 ] @
Zameni DVD uredjaj.
[ Fuzz @ 27.05.2006. 09:31 ] @
Throttling se odnosi na brzinu cpu-a. Ukoliko ti na "no throttling" podesavanju, kada procesor radi full brzinom, secka, onda bi stvarno mozda bilo najbolje da proveris tu optiku. Naravno, najpametnije bi bilo da iskoristis garanciju, koliko god te mrzilo da ostavljas masinu u servisu. Doduse, FS iz mog iskustva ima jednu od kvalitetnijih podrski u tom pogledu u Srbiji.
[ Nabukodonosor @ 27.05.2006. 11:04 ] @
Citat:
Nije ti to gramofonska ploca, pa ako sporije vrti, cujes usporen zvuk. Nesto drugo je tu problem. Ako je nov, nosi ga u servis.

Da ti pojasnim...ne znam da li je gramofon ili nije ali kada npr. pustim dvd ha harda sve radi ok, ali CIM pustim sa DVD diska on okrece jedno vreme kako treba i onda zvuk i slika uspore (ne seckaju, vec uspore), i lampica ZA BATERIJU pocne da treperi. I ne znam sta ti je smesno, elektromotor se okrece odredjenom brzinom a ne kako mu se svidja, a ukoliko je struja iz nekog razloga losa (npr. ako je baterija neispravna ili ovaj pretvarac na 20V) to moze da zeza sve sto povuce vise struje, u ovom slucaju elektromotor. Ne kazem da je to ovde 100% slucaj (mozda je nesto drugo neispravno) ali ne vidim sta ti je smesno.

Citat:
Throttling se odnosi na brzinu cpu-a. Ukoliko ti na "no throttling" podesavanju, kada procesor radi full brzinom, secka, onda bi stvarno mozda bilo najbolje da proveris tu optiku. Naravno, najpametnije bi bilo da iskoristis garanciju, koliko god te mrzilo da ostavljas masinu u servisu. Doduse, FS iz mog iskustva ima jednu od kvalitetnijih podrski u tom pogledu u Srbiji.

OK, videcu nesto.
[ de.marko @ 30.05.2006. 18:48 ] @
ma to ti je u pitanju optika sigurno,dupe u taxi i u servis... ja imam 1650g i radi ko lud i sa harda i sa dvd-a i sa baterijama i na kablu.jede malu decu.pozdrav