[ voice @ 29.05.2006. 10:11 ] @
U proektu sam da osmislim i razradim veliki posao s inostranim berzama. Ukoliko ste zainteresirani da udruzimo znanje i formiramo firmu kako treba i zaradimo dobro javite se sa predlozima idejama i zapocnemo s poslom. Ja imam firmu u Makedoniju koja se bavi marketingom, prodajom rasvete, el. materijalima i imam neki proekt novi za koj mi svi Vi trebate ukoliko ste zainteresirani. Ideja je sledeca:1. Hocu da organiziram neki vid berze u Makedonii koj ce raditi isklucivo sa stranskim berzama pr. milano london ili bilo gde. Prvo potrebni su mi brokeri na tim berzama koj bi nas zastupali i poslovali tamo a mi u Makedonii i Srbii bi reklamirali berzu i bi smo nalazile ljude koj bi trgovali na berzama u svetu.
Hvala
[ dr7jo @ 29.05.2006. 13:06 ] @
prijatelju,
pre nego sto osmislis u kompletu taj tvoj projekat trebao bi malo da vidis neke zakone, npr. o deviznom poslovanja gde ces videti da je taj tvoj projekat nelegalan u Srbiji.
za pocetak je dosta sto je nelegalan a ima jos dosta razloga koji bi ti unistili projekat u samom pocetku
[ voice @ 29.05.2006. 14:13 ] @
Ne vidim zasto bi to bilo nelegalno bar u Makedonii jos nije nelegalno. Naravno samo treba da se dobro obradi. a i ja nebi to radio nelegalno treba kod nas se placsa neka licenca za rad nesto kao kladionica i to kod nas ima puno a sto ne bi bilo i berze tog tipa
[ drbogi @ 29.05.2006. 17:04 ] @
Citat:
npr. o deviznom poslovanja gde ces videti da je taj tvoj projekat nelegalan u Srbiji.


Ukoliko nije problem, molio bih za info o tome zasto je to nelegalno u Srbiji, a u vezi je sa trgovinom na berzi?
P.S. Pada mi na pamet vise stvari, ali ne mogu da znam na sta si tacno mislio.
[ dr7jo @ 30.05.2006. 07:40 ] @
nelegalno je iz razloga da je po sadasnjem zakonu o deviznom poslovanju zabranjen izvoz kapitala iz zemlje.
zabranjeno je ulagati u inostrane hartije, osiguravati se u inostranim kucama i sl.
ovo sad i nije toliki problem koliko ce biti kada od 1.1.2007. krenu sa radom domaci investicioni fondovi pa budu limitirani samo na domace hartije, ali
po najavama ministra finansija i zakon o deviznom poslovanju bi uskoro trebao da se promeni i dozvoli investicije u inostranstvu.
Problem je bio i kod Delte i Beka kada su usli u pricu oko Mercatora. Sa racuna svojih srpskih firmi nisu mogli nikako da uloze novac ,
ali ko ima kapital sigurno ima i par svojih off shore firmica na egzoticnim ostrvima i lako premosti taj problem.
za voice>
naravno ukoliko imas neke investitore iz makedonije javi se na private mail, pa mozemo nesto i da dogovorimo
[ voice @ 30.05.2006. 10:35 ] @
Pa u tome je i pitanje jer poznam odredzene ljude koje vole nekako i nekamo investirati svoj novac. Zato sam mislio da je najbolji put put berze a i za njih najsigrnii nacin kako bi si obezbedili svoju buducnost a neki i veliki rizik
[ voice @ 30.05.2006. 10:39 ] @
Pa ne znam bas vase zakone u Srbii ali u Makedonii su to malo liberalnii pa i zbog ttoga je interesantno da se nesto radi. Svakako svi moji ljudi mi veruju u to sto radim i ukoliko uvide da ja na primer ulazem u neke akcije u berzi i naravno po prvi put dobijem koj novac i oni bi to hteli. Stvarno mi treba savet i ako zelis suradnja. Koj ti mislis da je najbolji nacin ili daj mi ideju samo da je molim te sve legalno ne zelim drzavu iza mene i mojih ljudi.
Hvala i nadam se da ce mo zapoceti neku saradnju
[ drbogi @ 31.05.2006. 16:34 ] @
@voice
Nemoj da se sekiras, ovdasnje zakone je nemoguce znati i poznavati, jer dok je "obicnim" ljudima zabranjeno da investiraju napolju, za to vreme, ministar finansija okamacuje drzavne rezerve u ruskim bankama!?

Citat:
ali ko ima kapital sigurno ima i par svojih off shore firmica na egzoticnim ostrvima i lako premosti taj problem.


pa kako bi drugacije, a da bude legalno i jeftino, a pri tom izvodljivo?
[ salicsale @ 02.06.2006. 23:05 ] @
"Zato sam mislio da je najbolji put put berze a i za njih najsigrnii nacin kako bi si obezbedili svoju buducnost a neki i veliki rizik "
Nesto mi je u ovoj recenici nelogicno. U svakom slucaju ako krenes u svoj proekat poenta je da samo nista ne obecavas tim ljudima jer berza je berza.
PS:Milano? Sta snjim?
[ Tano6 @ 25.08.2006. 20:46 ] @
Ideja za vase i vasih potencijalnih investitora bi bilo ulaganje u Forex, pod uslovom da nadjete nekoga ko bi to radio, neko ko se aktivno bavi trgovinom valuta na forexu, o uslovima i rizima mogao bih vam detaljnije objasniti pa mi se javite privatnom porukom na [email protected] ili na ovom forumu.

Pozdrav
[ Sabac on-line @ 28.07.2007. 19:05 ] @
LJUDI !!! PREVARA!!! Sve sami prevaranti!!!
[ mikevecoss @ 30.07.2007. 11:21 ] @
Prvo i osnovno-zasto gospodin koji je otvorio ovu temu nema predstavnistvo u Srbiji?

Ako vec ima -koje to predstavnistvo?

Zelim da mu se javim.

[ allende @ 11.11.2009. 00:28 ] @
Ako je gospodin stvarno zainteresovan za saradnju i trebaju mu saradnici neka se javi na moj meil [email protected]
[ allende @ 11.11.2009. 00:33 ] @
pa gospodine sa meilom [email protected] , evo ja vam ostavljam moj meil pa javte se vi [email protected].
Ako niste prevarant onda imate sansi jer ja vas mogu da predstavljam za cijelo govorno podrucje Latino-amerike, Spanije, i Portugala. No ako ste pak neki prevarant kao vecina u toj lijepoj zemlji Srbiji onda napravite jak osmjeh samo mi javite da se zajedno smejemo.
[ ventura @ 11.11.2009. 03:54 ] @
A vi gospodine pogledajte prvo datum poruke na koju odgovarate, da ne bi odgovarali na poruku stariju od 3 godine, a usput bi mogli obratiti i pažnju na IQ postavljača oglasa koji ni malo ne uliva poverenje...
[ fanfon @ 11.11.2009. 10:53 ] @
A veoma je ruzno smatrati vecinu gradjana strane zemlje prevarantima na njihovom terenu. Ovome uobrazenom Grku treba dati ban...
[ acca3 @ 11.11.2009. 17:25 ] @
Citat:
fanfon: A veoma je ruzno smatrati vecinu gradjana strane zemlje prevarantima na njihovom terenu. Ovome uobrazenom Grku treba dati ban...



Potpuno se slažem.

I još ima gospodin obraza da u poruci
http://www.elitesecurity.org/t282324-11#2436142
od dečka koji živi u Norveškoj, a koji je takođe iz "zemlje gde su većina prevaranti", traži pomoć.