[ ana @ 25.12.2002. 01:19 ] @
Imam problem sa Creative Live-om 5.1 i Jazzovim 5.1 sistemom(J9929) ...
Na testu zvucnika se svi korektno odazovu,medjutim u svim ostalim audio aplikacijama ne dobijam nikakav zvuk na centralnom zvucniku. sta mi je ciniti?
[ Ni ten ichi ryu @ 25.12.2002. 04:46 ] @
nisam 100% siguran u ovo što ću reći, ali tvoj problem nije u hardveru... Najverovatniji problem je što aplikacije koje koristiš ne podržavaju surround sound, odnosno sav zvuk ide u stereo. Pošto stereo ima 2 kanala, a ti imaš 5 zvučnika(+bass), karta ne zna koji kanal da pošalje na centralni zvučnik, pa zato ne šalje ništa. Ako pustiš neki dvd i namestiš da pušta surround centralni zvučnik će ti raditi...
[ Sinbad_Crush @ 23.09.2005. 23:12 ] @
U Control panel-u nadjes ikonu od tvoje muzicke kartice , podesis na 5.1 , zatim u winamp-u uradis sledece:
Desni klik na prozor winampa , options - preferences, zatim:
''Input'' - nullsoft mpeg - decoder ,tu oznacis fast layer 3EQ i 1/2EQ
- nullsoft midi - device , tu oznacis muz. karticu koju imas , u sampling takodje oznacis muz.karticu
-nullsoft vorbis -decoding , oznacis buffer full files from disc
-nullsoft waveform - oznacis convert 8-bit to 16-bit , i oznacis convert 24/32-bit to 16-bit
''output'' - wave out - oznacis tvoju muzicku karticu
- nullsoft disk - na levoj strani oznacis ''convert to format''
- direct sound - device - oznacis ponovo tvoju muzicku karticu , oznacis allow
hardware acceleration i oznacis create primary buffer - buffering oznacis enable cpu
-other nadjes dole gde pise linear i promenis u logarithmic

Zatim se jos jednom vratis na INPUT - nullsoft mpeg - decoder - i gde pise equalizer tu ispod oznacis logarithmic i to je to sto se tice winamp-a , a za druge programe ako hoces da ti se cuje zvuk snadji se!!! Ako i dalje budes imala problema pisi mi na

[email protected]