[ ELTI @ 30.05.2006. 14:54 ] @
Da li neko zna gdje se mogu nabaviti piezo elektricni elementi u obliku plocica debljine oko 1 mm. Ovi elementi se koriste u geofonskim mikrofonima i cesto popucaju a mikrofoni su poprilicno skupi. Ta plocica izgleda kao podloska za vijak promjera je oko 12-15 mm i u sredini ima rupu otprilike 3-4 mm a plocica je kako sam vec rekao debela 1 mm. Znam da je pitanje specificno ali mozda neko zna nekog dobavljaca ili proizvodjaca piezo elemenata-plocica, ili gdje bi se mogle naci ovakve stvari. Pozdrav.
[ kontrolor @ 11.06.2006. 19:15 ] @
ne znam za sta ti bas tacno treba ali znam da moze lako da se nabave piezo zujalice ili samo piezo beeperi
za 30-ak dinara a kada rasklopis plastiku okolo ostane ti piezo plocica samo je malcice tanja od milimetra
vredi probati,nije skupo..
[ ELTI @ 11.06.2006. 20:01 ] @
Nazalost to sam vec isprobao, mora biti dosta deblja zbog rezonantne frekvencije, te tanke su za vece frekvencije, i taj sloj je nanesen na mesinganu plocicu sto mi ne odgovara. Pozdrav.
[ guja011 @ 12.06.2006. 07:48 ] @
tajna je u količini.
prostim rečima, ako je recimo piezo muratin ili slično, čak i a nađeš koji je tip, teško da ćeš ih naći na komad.
[ ~stojko~ @ 12.06.2006. 16:50 ] @
Jesi probao u SELK-u. Ona firma iz Kutine. Kol'ko znam radili su neke kristale za mobitele pa mozda imaju ili znaju nesto o o ovome sto tebi treba ...
[ vaske71 @ 12.06.2006. 17:29 ] @
A da ih nema slucajno u alarmima kineske proizvodnje za prozore ili vrata . Jedan takav nazovimo ga alarm kosta 2 evra a ima ga na svakom buvljaku !!!
[ ELTI @ 12.06.2006. 19:35 ] @
Svi ti buzeri koji se koriste kao zvucni indikatori su napravljeni kao biperi znaci proizvode zvuk i imaju svoju rezonantnu frekvenciju iznad 1 Khz, i u principu to si male okrugle mesingane plocice na koje je nanesen tanak sloj piezo keramike. Imam bar 10 razlicitih vrsta ali ni jedna se ne moze upotrijebiti, prije svega mora imati rupu u sredini kroz koju prolazi vijak. Ta piezo plocica mora biti debela najmanje 1 mm. Znaci to sve sa buzerima ne dolazi u obzir. Znam da je malo firmi u svijetu koje rade ove materijale i da je to tesko naci ali i dalje pokusavam. Pozdrav.
[ the_jumper @ 14.06.2006. 23:50 ] @
www.interhit.co.yu


ovo je radnja sa elektronskim komponentama u nisu .postoji mogucnost narucivanja postom.imaju piezo plocice i koliko se secam ispod 1khz.

imas katalog na sajtu,a mozes i da proveris telefonom.
pozzzz
[ ELTI @ 15.06.2006. 08:55 ] @
Na zalost sve su to samo buzeri. Hvala.
[ guja011 @ 15.06.2006. 12:54 ] @
naravno, u pretrazi si sigurno nabasao na forum gde je lik to napravio ipak koristeci klasicni piezo?