[ masterminded @ 31.05.2006. 08:49 ] @
Kako spojiti dva video avi fajla u jedan bez rekompresije? Hoću da spojim neke dvix-se u jedan fajl. Znam u Premijeru ali onda treba da se vrši rekompresija. Čuo sam da to može virtual dub ali kako?
[ voka_gsw @ 31.05.2006. 09:05 ] @
Virtual dub (ja imam neki virtual dub mp3 freeze, to mu valjda dođe kao neka modovana verzija):
pritisni F9, pa F10; onda u "video" meniju izaberi "direct stream copy"; otvori prvi video fajl, onda u fajl meniju imaš "append video segment", tad izabareš drugi video koji želiš da nakačiš na prvi; i onda za kraj F7 da snimiš fajl..
[ masterminded @ 31.05.2006. 11:13 ] @
Ja imam VirtualDub-1.6.11, build 24415/realise čuo sam da je to najnoviji. Nemam uopšte tu finkciju u file meniju već Apend AVI segment koja je stalno neaktivna....
[ masterminded @ 31.05.2006. 11:15 ] @
Sorry nisam vidio kako se tačno zove...

I imali još neki program koji radi sve to?
[ voka_gsw @ 31.05.2006. 11:19 ] @
Citat:
Ja imam VirtualDub-1.6.11, build 24415/realise čuo sam da je to najnoviji. Nemam uopšte tu finkciju u file meniju već Apend AVI segment koja je stalno neaktivna....


Pa i meni je ta opcija neaktivna; prvo treba da otvoriš prvi fajl, znači CTRL+O (ili "open video file" u file meniju), pa tek onda uradi taj "Apend AVI segment".. probaj tako, trebalo bi da radi..
[ masterminded @ 31.05.2006. 11:31 ] @
Da ali opet neće. Znači idem potpuno onako kako si mi objasnio... Ali u file meniju append avi je neaktivan!
What to do?
[ BendzaminF @ 31.05.2006. 14:44 ] @
Nemam pojma, vidi reinstaliraj program. Ja imam verziju 1.5.10.1 sad sam probao i radi, samo nece sve AVI fajlove da spoji, valjda nisu identicni.
[ Cileinteractiv @ 31.05.2006. 20:51 ] @
Fajlovi moraju biti potpuno identični. Veličina slike, bit rejt slike i zvuka, sempl rejt zvuka... sve mora biti identično!
[ Daniel011 @ 01.06.2006. 21:41 ] @
Jesi li siguran da je fajl koji si mu učitao avi, a ne mpeg1 ili mpeg2? Ako učištaš mpeg-fajl, opcija append će biti neaktivna.
[ Jerema @ 19.12.2006. 23:27 ] @
Citat:
Cileinteractiv: Fajlovi moraju biti potpuno identični. Veličina slike, bit rejt slike i zvuka, sempl rejt zvuka... sve mora biti identično!



A ako nisu potpuno identicni?Sta onda da radim???Molio bih detaljno objasnjenje!!!

hvala!

pozdrav
[ Cileinteractiv @ 20.12.2006. 01:19 ] @
Odgovor opet nije sasvim jednostavan. Vrtimo se malo u krug, trebao bih znati u kom formatu su fajlovi mpeg ili avi?
[ Jerema @ 20.12.2006. 23:30 ] @
Fajlovi su .avi formata, i naizgled su isti.Medjutim kada hocu da ih spojim u VirtualDub-u prilikom ucitavanja prvog fajla izbaci mi da je VBR audio detected...

I kad odem na append avi kaze mi da ne moze da ih spoji zbog gore navedenog...

Kako da to resim?Za neke filmove radi i spaja ih bez problema a samo za ta neka dva nece...

Upomoc!!

:)
[ Daniel011 @ 21.12.2006. 17:10 ] @
Kao što reče Cile, nije lako dati jednostavan odgovor, ja recimo obično moram malo da eksperimentišem dok ne pronađem pravo rešenje. Ali pokušaj ovako: pre svega preporučujem VirtualDubMod, jer se on bolje snalazi sa VBR-om nego običan VirtualDub. Pokušaj prvo da mu i za video i za audio staviš Direct stream copy, pod pretpostavkom da su i video i audio parametri identični. Ako izbaci poruku o grešci da audio i/ili video parametri nisu isti na oba fajla, onda odgovarajući stream postavi na Full processing mode (i pritom, naravno, izaberi kompresiju koja ti najviše odgovara).

I preporučujem da ne brišeš originalne fajlove dok prvo ne proveriš da li je novodobijeni fajl ispravan, od početka do kraja.

[Ovu poruku je menjao Daniel011 dana 21.12.2006. u 18:31 GMT+1]
[ Jerema @ 21.12.2006. 23:11 ] @
Hvala,
probacu to pa cu se oglasiti ako bude bilo nekih problema.To mi bas znaci jer imam neke filmove iz 2 cd-a a hteo bih da ih spojim u jedan i narezem kao DVD...
[ Daniel011 @ 21.12.2006. 23:19 ] @
A reci mi, da li planiraš da ga snimaš na data-DVD kao avi-fajl, ili da ga snimiš kao DVD-video? Ako je ovo drugo u pitanju, onda krajnji format videa (pre narezivanja) treba da ti bude u MPEG-2 formatu, jer DVD-video podržava jedino taj format. U tom slučaju je bolje da svaki od tih avi fajlova prvo konvertuješ u MPEG-2, a zatim ih spojiš pomoću MPEG Video Wizarda.
[ Jerema @ 22.12.2006. 10:02 ] @
Da u dvd format.

To sam vec radio sa nekim filmovima i super je ispalo.Spojim dva avija,konvertujem ih u dvd preko VSOConverXtoDvD i sve ispalo ok...A sad me zezaju ovih par filmova...
Ima li negde detaljno uputstvo da procitam,ili ako te ne mrzi...

:)
[ Daniel011 @ 22.12.2006. 10:54 ] @
U principu je svejedno da li ćeš te avi-je prvo spojiti pa zatim rekomprimovati u mpeg-2 radi rezanja na DVD-video, ili ćeš ih prvo konvertovati u mpeg-2, spojiti pa zatim direktno rezati na DVD bez rekompresije. Najbolje je da radiš kako si do sada navikao i pomoću programa koje već imaš, osim ako ti pri spajanju fajlova bude pravio problem taj VBR. Znači, ako avi-je ne budeš mogao da spajaš preko direct stream copy, nego preko full processinga, onda je bolje da radiš na ovaj drugi način (prebacivanje u mpeg-2 pa spajanje), kako snimak ne bi prolazio kroz dve rekompresije, nego samo kroz jednu. Svaka rekompresija, osim što dugo traje, unosi i degradaciju kvaliteta. (Možda ti bude od pomoći i ova tema.)

Vidi prvo da li možeš avi-je da spojiš preko VirtualDubMod-a, a ako ne, onda javi pa ćemo videti kako dalje.
[ Jerema @ 22.12.2006. 17:50 ] @
ne moze.
probao i preko virtualdubmod-a i nece.Isto mi prijavljuje kao u obicnom vdub-u.
[ Daniel011 @ 22.12.2006. 18:08 ] @
Nisi napisao da li prijavljuje poruku samo pri direct copy-ju, ili se isto dešava i kad odabereš full process i za video i za audio.

U svakom slučaju, preporučio bih ti sledeće, mada ne znam da li će ti ovo možda biti previše komplikovano: da te avi-fajlove, svaki posebno, konvertuješ u mpeg-2 sa identičnim parametrima, pomoću recimo programa TMPGEnc, zatim da te dobijene mpeg-ove spojiš u jedan pomoću MPEG Video Wizarda i da na kraju, taj dobijeni mpeg-fajl snimiš kao DVD-video pomoću programa DVD-lab PRO ili DVD-architect (ja radim pomoću ovog prvog). Pretragom ćeš lako naći uputstva kako se radi sa pomenutim programima, evo ja ću ti za početak malo pomoći, ovde imaš u vezi MPEG Video Wizarda, a ovde u vezi DVD-laba. Pa javi šta si uradio.
[ Jerema @ 22.12.2006. 19:34 ] @
Hvala ti puno,
bas cu se pozabaviti time i javljam cim nesto uradim!
samo da te pitam koji od ova dva wizarda da skinem MPEG video wizard DVD ili samo MPEG video wizard,i da li ima neke razlike?

pozdrav!



[Ovu poruku je menjao Jerema dana 22.12.2006. u 20:52 GMT+1]
[ nivaaa @ 11.01.2007. 13:56 ] @
posto je moj problem isti necu otvarati novu temu ali nadam se da ce mi neko pomoci.naime uz pomoc avidemuh sam uba cio prevod u avi fajl jako uspesno.ali sada me interesuje da li postoji freeware program u kome mogu da spojim dva avi fajla ali bez ponovne kompresije tj.da se nista ne menja bitrate.frame itd.da napomenem probao sam sa avidemuh,virtualdub,virtualdabmod,nandub ali svaki program trazi da avi fajlovi budu identicni.unapred hvala
[ salieri_pop @ 21.01.2007. 17:09 ] @
Probaj sa Nero Vision.
[ virtualx @ 05.02.2007. 22:02 ] @
haj da ne otvaram temu bespotrebno
ja sam skinuo neki program za spajanje video fajlova
i spoojio sam 3 mpeg2 fajla u jedan a zatim prebacio to u divx
prvi dio je ok
drugi dio slika kasni za tonom
i u trecem dijelu slika jos vise kasni za tonom

koji program preporucujete za spajanje fajlova video a da nebude tih problema
[ Cileinteractiv @ 06.02.2007. 00:02 ] @
Womble Mpeg Video Wizard za spajanje Mpeg2 fajlova a posle kompresija u DivX. Tesko da ce da omane. Ako mepeg2 fajlovi nisu istih karakteristika Womble ce sam odrediti da se rekompresuje najmanji moguci deo.