[ pierre @ 31.05.2006. 17:08 ] @
smara me ovo pitanje vec neko vreme pa bi mi trebala pomoc.

zelim da instaliram web hosting control panel, a da on ne kosta nista ako je moguce, zatim da bude dobar i na kraju - da ne omane i da mi ne ojadi masinu, tj da na kraju instalacije ne dodjem u neku katastroficnu situaciju tipa da masina ne radi kako treba i da ne mogu da joj pridjem.

cpanel, plesk i direct admin, kao i ostali platni su ok, ali kostaju za razliku od besplatnih koji mi, kao sto rekoh, malo vise odgovaraju.

cube panel free izgleda zgodno, mada malo osmudjeno u free verziji i pri tom je nezgodan sto posle ne moze ni da se nadogradjuje ni da se uninstalira.

ispconfig takodje deluje ok. to je free verzija 42togo php scripta za hosting ili tako nesto. jos ga isprobavam ne uliva mi neku sigurnost al mozda se ja mnogo plasim ili mnogo trazim za male pare.

vhcs deluje ok, ali nesto se suska da su pukli i da obustavljaju razvoj. ne bih voleo da se vezujem za nesto sto vise nece postojati, iako isto tako navodno treba da izadje nova verzija 3 vhcsa.

webmin naravno otpada ali virtualmin plug in za njega bi bio resenje, s tim sto opet imamo verziju koja se placa i besplatnu verziju koja je obogaljena.

web-cp, flexcp...

ako neko ima iskustva u ovome i smatra se upucenim, rado bih cuo neko misljenje. u redu je da mi predlozite neki koji ja nisam pomenuo, ali bi mi vise odgovaralo da mi predlozite neki koji smatrate dobrim i koji ste koristili.

[Ovu poruku nije dirao niko, ne znam o cemu se radi...]

[Ovu poruku je menjao pierre dana 31.05.2006. u 18:47 GMT+1]
[ crews_adder @ 31.05.2006. 19:17 ] @
Cini mi se da nisi pomenuo H-Sphere, Helm i InterWorx, ali ni oni nisu besplatni. Sve mi se cini da ne postoji to sto trazis...

[ pierre @ 09.06.2006. 21:56 ] @
ako neko bude citao ovo znaci da ga zanima ova tema pa smatram da je ovo pravo mesto da iznesem svoje skromno iskustvo i time mozda sprecim da neko pogresi tamo gde sam ja pogresio.

ukratko receno, odlucio sam se za ispconfig. naravno, ne treba ni da pominjem, ako se neko odluci da se odvazi na instalaciju ovakvog softwarea, onda to treba prvo da testira na nekoj test masini, a ne na odredisnom serveru za koji je namenjen. tako sam i ja. kad je u pitanju ispconfig, moja preporuka je - ako ga testirate, testirajte ga dovoljno dugo i testirajte mu sve funkcije.

jer znam jednog coveka koji ga je premalo testirao i potom doziveo da ga ispcofig izbaci sa masine tako sto mu u shadow datoteku udaljene masine unese
Code:
root:x:12865:0:99999:7:::0
.