[ bukac @ 31.05.2006. 22:34 ] @
Pozdrav svima....
Evo ovako...imam digitalnu kablovsku TV sa premijere paketom od provajdera...zanima me,da li je moguce spojiti resiver na neki nacin s komjuterom i kako??To me zanima jer bih zeleo neki film koji se prikazuje na premijere,ili neku utakmicu ili bilo sta drugo.... da snimim na hard disk...U komjuteru imam graficku kartu 7900GTX http://www.geniman.com.hk/geforce7900gtx_pcie.htm ,i TV kartu Punnacle PCTV 100e http://www.pinnaclesys.com/Pub...+%28cable_antenna%29/PCTV+100e
Da li je moguce sa ovim sto imam nekakvo povezivanje i sta je sve potrebno za to(software,kablovi)..ili ako ovo nije uopste moguce,moze li mi neko preporuciti neki dobar funk uredjaj(bezicno) sa kojim je moguce preneti sliku sa resivera na PC i to isto snimiti u komjuter...citao sam neke forume o tome ali koliko sam primetio vecina(ili svi??) tih uredjaja salju sliku iz PC-ja(video i ton) na druge uredjaje(TV) a nijedan jos nisam pronasao da moze sliku sa drugog uredjaja preneti u PC...
Hm,malo komplikovano,ali nadam se da razumete moje pitanje...hvala svima unapred na odgovore..
[ JOJO847 @ 01.06.2006. 06:11 ] @
Koji je receiver?
[ bukac @ 01.06.2006. 10:40 ] @
Citat:
Koji je receiver?


MOTOROLA DVB-C
[ bukac @ 02.06.2006. 20:08 ] @
Zna li neko nesto o ovome???
[ StORM48 @ 03.06.2006. 18:29 ] @
Povezivanje svakog uređaja je izvodljivo sa PC-jem, ukoliko se zadovolji par zahteva. Prvi je da sam uređaj raspolaže sa nekim vidom kompatibilnog izlaza (što je u ovom slučaju neminovnost), a drugi je da PC raspolaže sa nekim capture konektorom, što je obično realizovano u vidu video ulaza na VIVO grafičkoj kartici ili istovetnim konektorom na običnom TV tuneru.

Pitanje je, naravno, koja je svrha ovakvog povezivanja, pošto je kvalitet tako dobijene slike garantovano ograničen.

Pozdrav
[ bukac @ 04.06.2006. 15:30 ] @
Hvala StORM48 na odgovoru...
razmisljao sam i o drugoj mogucnosti,i to da kupim jedan TFT monitor s TV tunerom i da resiver povezem sa tim monitorom preko funk uredjaja(bezicno)...zna li neko sta mi je za tako nesto sve potrtebno..mislim na uredjaj(model),software i ostalo...jel je moguce snimiti neki film na hard disk na takav nacin povezivanja...itd...
[ lancia88 @ 04.06.2006. 22:07 ] @
Pozdrav,

mozda sam preumoran ali ne shvatam: zar nemas vec TV karticu i doveden antenski signal RF kablom na nju? Da li je neophodno da signal prodje mozda kroz dekoder a na izlazu ima samo scart/cinc interface?
U slucaju da imas mogucnost da iz digitalca isteras signal na TV putem obicnog antenskog (RF) kabla, onda trebas samo razdelnik kojim ces jedan od podeljenih signala dovesti an TV a drugi na in(RF) ulaz TV kartice na racunaru i nekim od programa ces grebovati signal u sam racunar u izabranom formatu.

U slucaju da imas iskljucivo mogucnost teranja preko scarta do TV-a, onda ces morati na neki IN ulaz da ubacis taj signa, u racunar ali to ce reci da moras imati neki od takvih uredjaja u racunaru. Konkretno trebas video in opciju, da li na VGA kartici (all in wonder varijanta), da li na TV kartici, da li na specijalizovanoj grab kartici, ne znam. Posle digitalca tada trebas i mali razdelnik baziran na scart ili cinc interface-ima koji ce podeliti signal iz digitalca na onaj koji ide u TV i onaj za racunar.
[ bukac @ 05.06.2006. 00:53 ] @
Citat:
lancia88: Pozdrav,

mozda sam preumoran ali ne shvatam: zar nemas vec TV karticu i doveden antenski signal RF kablom na nju? Da li je neophodno da signal prodje mozda kroz dekoder a na izlazu ima samo scart/cinc interface?
U slucaju da imas mogucnost da iz digitalca isteras signal na TV putem obicnog antenskog (RF) kabla, onda trebas samo razdelnik kojim ces jedan od podeljenih signala dovesti an TV a drugi na in(RF) ulaz TV kartice na racunaru i nekim od programa ces grebovati signal u sam racunar u izabranom formatu.

U slucaju da imas iskljucivo mogucnost teranja preko scarta do TV-a, onda ces morati na neki IN ulaz da ubacis taj signa, u racunar ali to ce reci da moras imati neki od takvih uredjaja u racunaru. Konkretno trebas video in opciju, da li na VGA kartici (all in wonder varijanta), da li na TV kartici, da li na specijalizovanoj grab kartici, ne znam. Posle digitalca tada trebas i mali razdelnik baziran na scart ili cinc interface-ima koji ce podeliti signal iz digitalca na onaj koji ide u TV i onaj za racunar.


Nazalost,nemam TV-in na grafickoj karti...samo TV-out...mislim da sam te razumeo...prokusacu..hvala!!!