[ virtualx @ 26.12.2002. 16:44 ] @
da li se cesto desava da pc dvb kartica(resiver)nece da proradi ?
planiram uzeti pc dvb resiver i brine me da nece proraditi,a necu je moci vratiti jer cu je kupiti u Zagrebu.
da li se mogu javiti problemi pri instaliranju drivera?
planiram uzeti way jet dvb-s pci card.
[ MontSAT @ 27.12.2002. 09:46 ] @
Pa ne bas cesto, zavisi od koga koje jos imas kartice u sistemu, koji operativni sistem koristis i tako to... Ja imam SkyStar 1 DVB karticu, i nije htjela iz prve da proradi na sistemu Win 98. Imao sam u sistemu i Leadtek TV karticu, pa je dolazilo do konflikta IRQ linija izmedju nje i DVB kartice. U Win 98 je moralo sve rucno da se instalira.

Medjutim, kad sam presao na XP, svi konflikti su nestali, sistem je jednostavno sve sam rijesio. Imam zvucnu, graficku, TV karticu, modem i DVB karticu i ne dolazi do konflikata u Windowsu XP. A da, ako ti nesto znaci, ploca je ASUS.

E sad ne znam za taj model koji ti namjeravas kupiti, ali sto se tice Hauppauge DVB kartica, ama bas sve moraju proraditi. Ne znam da li je to u pitanju kartica bazirana na SkyStar 2 modelu, a ako jeste, imas samo prijem FTA kanala. Ako mozes bolje je da uzmes neku DVB karticu iz serije SkyStar 1 jer sa njom ces moci da softverski otvoris i dosta kodiranih kanala...
[ virtualx @ 28.12.2002. 12:22 ] @
frka je u tome sto su ostale kartice previse skupe za mene,pa zbog toga namjeravam uzeti sky star2 ili way jet dvb card.
imam instaliran windows 98 SE i nemam nista u pci slotovima osim modema i graficke sis315,pa mislim da ne bi trebalo biti nikakvih problema.
[ Marvin Freestyle @ 04.01.2003. 01:41 ] @
Samo ti prvo proveri shta ta Wayjet karta radi ... Konkretno, misim da li ima CI, da li radi sa MDom i slichnima, da li radi sa EONom i kako ... mislim ... proveri ...
[ MontSAT @ 04.01.2003. 11:44 ] @
Evo da sam sebe demantujem... Naime, u medjuvremenu pojavio se softver koji dekodira kanale i sa Sky Star 2 karticama, mada ne bas kako treba, tj. ne ide sve glatko, ali eto, pocelo je makar da se radi na tome... Tako, kao sto neko rece, ipak je izgleda odzvonilo skupim DVB karticama. Trenutno je softver u beta verziji, ima dosta bugova, ali ocekuje se ubrzo i stabilna verzija... Premiere i holandjani sada idu uz neke manje probleme, ali nadamo se ubrzo i ostali, kao kod SkyStar 1 modela...
[ virtualx @ 04.01.2003. 18:46 ] @
e ovako.
posto sam ja jos pocetnik u svijetu digitalne sat. televizije molim da mi te podatke malo pojasnis.
way jet dvb karticu jos nisam uzeo tako da ne znam nista o njoj.
usput sky star 2 karticu nisam nigdje nasao tako da cu uzeti way jet ,a cijena joj je 150KM ili oko 80€ u Zagrebu.
[ Nelliot87 @ 20.09.2016. 19:18 ] @
ta kartica za mesta gde nema wifi signala je blagoslov ja imam skay star 2 ali vise ne koristim nagledao sam se filmova pa i domacih kanala oko 5 godina nijedan kvar jedina muka su mi bili otkljucavanje kanala mada nekad oce sami da otkljucaju a to je do njih sad moze da se koristi i za net sto je isto super mada za net wifi je grom
koristio sam je na prvom kompjuteru imao sam xp posle 7- radilo sve ok kasnije na novom desktop u sve je isto radilo tad i sad na njemu je 8.1 samo sto sam je iskljucio izvadio jer mi nije od koristi a i mali mi monitor za gledanje iz fotelje/kreveta


moja preporuka sky star 2 a nisu ni skupe
[ Nelliot87 @ 20.09.2016. 19:19 ] @
a tek sad vidoh datum posta