[ NikolaVeber @ 26.12.2002. 19:01 ] @
Pozdrav !

Istalirao sam FreeBSD 4.7:) (oslobodio jednu particiju ... ) ali izgleda da cu morati ponovo (cini mi se da sap propusio da instaliram Gnome i KDE).

Sada me interesuje koji od ta dva da izaberem. I kako da proverim da li sam ih instalirao i eventualno pokrenem ?

(masina je PI133, 80MB, ...)

Hvala
[ Aleksandar Bosanac @ 26.12.2002. 19:50 ] @
Instaliraj si obadva, pa kroz rad odaberi onaj koji ti najvise pase.

[ Goran Rakić @ 26.12.2002. 20:48 ] @
ni jedan ni drugi. Jednostavno za tu mašinu probaj kombinaciju icewm-a i gmc-a kao window, odnosno file manager-a.
[ Aleksandar Bosanac @ 27.12.2002. 01:17 ] @
Pa neka covjek prvo isproba Gnome i KDE.I ako mu budu bili spori na toj masini, a vjerojatno oce, onda nek instalira windowmaker ili blackbox(fluxbox) ili tu tvoju preporuku.

Pozdrav
[ NikolaVeber @ 27.12.2002. 08:50 ] @
ok, probacu.

Zanima me kako da proverim da li sam ih vec instalirao i ako jesaam , da ih pokrenem.
[ Dusan Marjanovic @ 27.12.2002. 15:27 ] @
A šta misliš o tome da razgledaš handbook?
posebno /usr/share/doc/handbook/ports.html

inače pkg_info ti lista sve portove koje si instalirao...sad iskombinuj to sa grepom...ili još bolje...čitaj handbook
[ Cube4EVER @ 27.12.2002. 19:41 ] @
Ni GNOME ni KDE nece moci da rade na toj masini.Neka proba ROX,IceWM (Go!X:zasto je uposte vazno da ima ikonice?A kada smo vec kod ikonica nek proba iDesk),fluxbox,WindowMaker ili neko drugo light okruzenje
[ Pauli @ 28.12.2002. 06:24 ] @
Osim sto nece raditi, nema ni mjesta za KDE i GNOME. Ne znam sad jesi li mislio da moras ponovo instalirati FBSD jer si propustio instalirati desktop. U svakom slucaju, ako kucas /stand/sysinstall mozes potrebne stvari instalirati sa CDa ili nekog FBSD servera.
[ Goran Rakić @ 28.12.2002. 15:12 ] @
Pazi gmc je fajl manager koji će mu verovatno trebati. Sada, to što ima i ikonice to je samo plus. Plus ima grafički mount i slične pogodnosti za win95/98 korisnike.
[ Pauli @ 08.01.2003. 10:44 ] @
Probavao sam te vase kombinacije. Ikone se mogu dobiti i sa dfm-om. Strasno su ruzne i hitno ih treba mijenjati, a kao file manager je dfm vrlo, rekao bih, nezgodan. Kao file manager moze se koristiti Rox koji takodjer ima ruzne ikone. Medjutim, nakon sto se sve to izmijenja i podesi, daleko je ljepse nego koristiti Nautilus.