[ Mario1978 @ 01.06.2006. 21:47 ] @
Koristim pinnacle studio 10. Zelim napraviti efekat kao da imam klona. Npr. najjednostavnije: ja stojim i u jednom trenu dolazi moj klon tj. ja drugacije obucen i stanem pored sebe :))) kako da to napravim? Probao sam sa 2 scene i nekakvim prelazom ali izgleda bezveze jer se vidi fade-in fade-out. Pokusavao sam napraviti i chroma keyingom ali nemam zelenu podlogu pa sam probao sa belim zidom kao pozadinom ali nije dobro ispalo. Kako da to napravim u kucnoj radinosti?
[ krige @ 02.06.2006. 17:18 ] @
Ja znam samo da na bijeloj nije nikako efikasno,zato se potrudi da nades neko zeleno platno ili plavo
[ Misa_exclusive @ 03.06.2006. 12:31 ] @
He he he he :D kloniranje. To sam se ja zezao sa tim. Ma kakav Chroma bre, ljudi. Veoma prosto:
stavis kameru staticno i onda snimis jedan kadar kako si ti sa leve strane, onda snimis kadar kako si ti na desnoj strani i onda jedan kadar cropujes po sredini. Taj kadar na kome si odsekao drugi kraj, na kome nema niosta, njega nalepis preko onog drugog kadra i to je to. Ako hoces da napravis neki svenk, onda to izrendaj, pa ga ponovo ubaci na timeline, zoomiraj i mrdni kadar levo-desno...
Ja sam to radio u Vegas-u. Uputstvo za isti imas na TOP temi "Tutorijali softversa za video produkciju", na Video produkcji. E u tom tutorijalu, u podglavlju o PIP (slika u slici), kao primer imas frejm bas iz tog video sa kloniranjem koji sam radio.
Ako nesto dalje nije jasno, pitaj.
Pozdrav
[ nenad922 @ 19.07.2009. 02:12 ] @
Molim te pojasni mi malo kako se to radi....
Da bude leppo uradjeno!
Gledao sam u nekim serijama kako se pozdravlja sama sa sobom!
[ Serviser22 @ 19.07.2009. 15:14 ] @
Jednostavno!

Prvo režiraj citavu scenu, tj. napravi sebi sinopsis sta ce govoriti jedan lik, a sta drugi, da ti je lakse.

Onda postavi staticno kameru da drzi jedna kadar, upali snimanje i NE DIRAJ VISE KAMERU NITI ZAUSTAVLJAJ SNIMANJE,
NITI DIRAJ SVJETLO!!!

Odradi prvo "lijevi komentar" tj. osobu br 1. recimo u lijevom kutu kadra. Racunaj gdje ces ostaviti pauze za "desni komentar".

Ne gasi kameru niti snimanje niti dodiruj stalak niti kameru!!!

Presvuci se (ili sta vec) pa odradi "desni lik", s tim da racunas da se pozicija lijevog i desnog lika ne smije preklapati.

Kada si sve zavrsio prebaci materijal u racunar, te u jedan track isjeci komentar lijevog lika, a u track ispod komentar desnog lika.


Izmedu ta dva tracka uradi vertikalni crop, do pola ekrana jedan track, od pola ekrana drugi. Ako nisi dirao kameru niti svejtlo, crta preklapanja se nece vidjeti!

[ bytefx192 @ 19.07.2009. 18:54 ] @
On kaze da je gledao kako se pozdravlja.... Kao na reklami za neku vodu bese neka teniserka... To je dosta kompleksno po meni... Treba imati neke markere pojma ni ja nemam.. Ali i mene to odusevljava :)... Inace najobicniji klonovi su veoma laki.
Imas cak i neke tutorijale na netu, pretrazi malo.
[ nenad922 @ 19.07.2009. 20:54 ] @
Da to je za reklamu sa Jelenom Jankovic...
[ nenad922 @ 19.07.2009. 20:56 ] @
Dobro mozes mi samo reci gde se taj vertikalni crop nalazi u programu sony vegasa... i da li moram da radim instert video track???
[ bytefx192 @ 19.07.2009. 23:03 ] @
Pa pronadji tamo u efektima negde CROP, Transform ili slicno.....
Ja radim Premiere i tu imas u efektima crop. Dok ti neki "vegas" ne odgovori, experimentisi :)))

zZ
[ nenad922 @ 19.07.2009. 23:29 ] @
Axa nasao sam, ali nikako ne mogu da podesim sudaraju mi se kadrovi. tj lik 1 se vidi pola jer ga lik 2 poklopio!
[ nenad922 @ 19.07.2009. 23:32 ] @
Axa nasao sam, ali nikako ne mogu da podesim sudaraju mi se kadrovi. tj lik 1 se vidi pola jer ga lik 2 poklopio!
[ savicsrdjan @ 20.07.2009. 00:14 ] @
citaj malo... lepo ti je covek reko da gledas da ti se likovi ne preklapaju...
a mogao bi i da probas da napravis masku oko jednog lika i da uradis keyframe... imas tamo u pan/crop skroz dole ti pise mask stikliraj to i izaberi penkalo i crtaj i keyfremuj