[ Miladinovic @ 02.06.2006. 14:47 ] @
Imam kuci labtop,desktop kompjuter i dreambox, internet konekciju dobijam wireless internetom i ap clientom koji je trenutno spojen preko lan kartice na labtop, mene zanima da li postoji mogucnost da sve to povezem u kucnu bezicnu (home wireless) mrezu ako dreambox ima samo lan karticu
[ Milan Andjelkovic @ 02.06.2006. 17:00 ] @
Moguće, ali je i vrlo moguće da će ti za to trebati još dosta opreme.

- Treba ti još jedan AP direktno povezan na taj koji već imaš. Barem jedan od ova dva mora da bude u mogućnosti da radi rutiranje (odnosno, tebe verovatno natovanje zanima).
- Treba ti jedan wireless bridge koji ćeš povezati sa dreambox-om.
- Ako desktop računar već nema neki wireless, treba ti još jedan wireless bridge ili PCI wireless kartica.
- Ako laptop nema integrisan wireless, treba ti još jedan wireless bridge ili PCMCIA wireless kartica.
[ Miladinovic @ 02.06.2006. 17:22 ] @
a jel bi islo mnogo lakse ako mi treba konekcija samo za dreambox i labtop, znaci za dreambox ne treba neka velika brzina samo da odradi CS za koliko dovoljno i oko 30tak Kb/s
[ Milan Andjelkovic @ 02.06.2006. 18:01 ] @
Ako hoćeš bilo šta u kući da povezuješ bežično, onda ti je prva stavka iz moje prethodne poruke obavezna. Ostatak je prikazan modularno, tako da možeš sam da odabereš ono što hoćeš i šta ti treba. Možeš i da kombinuješ bežično i žično povezivanje naravno.

Mala brzina ne predstavlja faktor u ovom slučaju. Da ti treba i samo 1kbps na bežičnom linku, tebi i dalje treba wireless interfejs, kakav-takav.