[ `and @ 02.06.2006. 15:23 ] @
Problem je sledeci: Laptop nece da se ukljuci ;), ali kada mu izvadim modem, cd-rom i sl i nakacim na napajanje on se pokrene ali nema slike onda ga fizicki resetujem par puta i posle 4-5 puta pojavi se slika. Uh dobro je bar malo znaka zivota ... dalje krene da se ucitava BIOS ( ili bar tako izgleda ) ali ona "crtica" se zakuca na pola i samo tu stoji ( cekao sam i 2-3h da se nesto desi ). E sad otvarao sam ga i trazio npr da resetujem BIOS ako je to uopste moguce ali nisam nasao gde ...

Jel ima neko ideju sta da mu radim ?


tnx

[Ovu poruku je menjao `and dana 03.06.2006. u 12:05 GMT+1]
[ cika pera @ 09.06.2006. 01:17 ] @
Dell nema problem sa biosom. Bar nije imao dok si ovo pisao. Nadam se da nisi dirao bios.

Uzrok za ovakvo ponasanje moze biti u neispravnom kontroleru, nekom losem naponu ili glavnom pwm-u.

U svakom slucaju, zvuci kao resiv kvar. Dell uglavnom koristi standardne komponente, izuzev par egzoticnih cipova.

Pozdrav,
CikaPera.
[ `and @ 09.06.2006. 09:34 ] @
Hvala na odgovoru, da li mozda znas koliko bi otprilike kostala ta popravka ( maximalna cena ) i koliko uopste vredi ovaj laptop ?

tnx
[ IsNoGood @ 10.06.2006. 16:13 ] @
Citat:
`and: cekao sam i 2-3h da se nesto desi


hahaha

p.s. sledeci put sacekaj malo duze...mozda se nesto stvarno desi
[ cika pera @ 13.06.2006. 14:58 ] @
Citat:
`and: Hvala na odgovoru, da li mozda znas koliko bi otprilike kostala ta popravka ( maximalna cena ) i koliko uopste vredi ovaj laptop ?

tnx

Ne znam koliko vredi laptop, stvar je ponude i potraznje, ali znam koliko vredi poravka. U servisu u kome radim majstorske ruke su 100e, naravno ako proradi laptop. Uz to ide i neka garancija, da se natenane istestira.
Ako se iz bilo kog razloga ne popravi, nema naplate. nula.
Tesko je predociti ljudima da je jednak posao otvoriti i popraviti npr.286 i p4 laptop. Zato su i cene iste.
pozdrav.