[ Java Beograd @ 03.06.2006. 07:44 ] @
Pošto, smo, eto nekako ugurali SAP u firmu, sada mi treba softver za obračun zarada.
Iznenadio sam se da je čak i Google od male pomoći, kad su ove stvari u pitanju ! Softver bi trebalo da podržava obračune za nekoliko posebnih pravnih lica, da obračunava sve (dnevnice, ugovore o delu, plate, otpremnine, bolovanja ...)

Dakle, pitam za preporuke i iskustva
[ Java Beograd @ 04.06.2006. 07:19 ] @
... da, i jos nesto: sto bolja komunikacija sa SAP-om !
[ majkan @ 05.06.2006. 10:02 ] @
Pogledajte www.icg.co.yu i nadjite negde link za Datalab PANTHEON, ili se javite na PM

Pozdrav
[ Java Beograd @ 05.06.2006. 12:35 ] @
Hvala, majkane, ali ja ocekujem pre svega odgovore korisnika. Ljudi koji vec koriste neki softver.
[ range @ 05.06.2006. 14:45 ] @
To je pravi problem sa SAP-om ovde. Posto nema nista od toga da dobijes lokalizovane plate u samom sistemu, jedina varijata je kacenje eksternog softvera... Za sada, ono sto je najvise primenjivano, jeste Pantheon, jedina prepreka je cena jer uopste nije jeftin, a i sistem odrzavanja je slican SAP-u (mislim samo da je nesto manji procenat godisnje)... Druga varijanta je da napisete sami aplikaciju i povezete je sa SAP-om... Ako nije problem da kazes, u kojoj firmi radis?
poz
[ Java Beograd @ 05.06.2006. 16:45 ] @
A da li postoji ikakav interfejs SAP -> Panthenon -> SAP ?
[ majkan @ 05.06.2006. 19:40 ] @
- Koliko znam za sada ne postoji bas nista.
- Mislim da cena i nije toliki problem, ako se kupi samo za plate to znaci da ce na njemu raditi uglavnom samo jedan covek (dakle jedna licenca).
- Sumnjam da na ovom forumu ima nekog ko koristi Pantheon, najbolje je da se poseti http://www.datalab.co.yu/products/index.htm i tamo odabrati nekoga sa referentne liste i pozvati

Pozdrav
[ totovic @ 07.06.2006. 12:26 ] @
Mogu da preporučim jednu verziju koja je rađena za Navision. Može da funkcioniše i zasebno, a rađena je za lokalne potrebe. Što se tiče integracije sa SAP-om, sigurno neće biti problem, potrebno je samo da se kaže šta ide u koje tabele i to je to.
[ range @ 07.06.2006. 13:54 ] @
Treba imati u vidu par stvari. Nemam iskustva u povezivanju sa platama, ali sa maloprodajom da. Kada se prvi put postavilo to pitanje, postojala je ideja da se radi na tom nivou, tj. direktnog upisa u bazu. Medjutim, tada su nama iz lokalne kancelarije rekli da za takvu operaciju treba imati posebnu licencu, SAP XI i cena je nesto suluda. Tako da sada kada radim povezivanja sa eksternim softverom uvek se radi iz eksterne aplikacije export u file, a iz SAP-a se pokrece program koji importuje podatke... Vidi da li mozes da proveris ovu informaciju pre nego se upustis u posao.
[ Java Beograd @ 07.06.2006. 17:01 ] @
Citat:
range: Treba imati u vidu par stvari. Nemam iskustva u povezivanju sa platama, ali sa maloprodajom da. Kada se prvi put postavilo to pitanje, postojala je ideja da se radi na tom nivou, tj. direktnog upisa u bazu. Medjutim, tada su nama iz lokalne kancelarije rekli da za takvu operaciju treba imati posebnu licencu, SAP XI i cena je nesto suluda. Tako da sada kada radim povezivanja sa eksternim softverom uvek se radi iz eksterne aplikacije export u file, a iz SAP-a se pokrece program koji importuje podatke... Vidi da li mozes da proveris ovu informaciju pre nego se upustis u posao.

Naravno, naravno. Ja sam prilicno izverziran kad je u pitanju upload u SAP. Dakle, znam sta trazim i znam sta mogu da ocekujem. Ali, ne bih da sada neke developere iz pocetka ucim kakvi mi slogovi trebaju, ili da se ispostavi da u njihovoj maticnoj tabeli radnika nema mesta za naprimer sifru CO objekta i slicno. Dakle, ja bih nekog ko je vec radio nesto slicno. Ako može.
[ majkan @ 09.06.2006. 10:36 ] @
Mozda je jednostavnije da se u tom externom programu i proknjize plate, a u SAP samo da se importuje nalog za knjizenje.
[ range @ 09.06.2006. 12:00 ] @
I ja bih se opredelio za tu varijantu ako je cilj napraviti sto jednostavnije resenje. Mada, ako vec imaju HR implementiran, rekao bih da mu to ne treba samo u finansijama, vec i u HR tabelama.
[ totovic @ 09.06.2006. 15:03 ] @
Program koji sam pomenuo radi veoma uspešno u Srbiji, Sloveniji, Hrvatskoj i CG. U njemu možeš da imaš sve potrebne evidencije o platama, a za integraciju sa SAP-om, ukoliko ti odgovara fajl, samo kaži koje podatke treba da sadrži.
Ukoliko ti ovakvo rešenje ne odgovara, bojim se da ćeš ostati bez programa za plate, jer koliko ja znam, ovde do sada niko nije napravio neku posebnu verziju za SAP.
[ pravo_u_raj @ 14.06.2006. 22:45 ] @
Citat:
majkan
- Sumnjam da na ovom forumu ima nekog ko koristi Pantheon


siguran? ;)

@Java Beograd:
Javni se na mail/pp da se vidi da li postoji neko konkretno resenje...

poz
[ totovic @ 24.07.2006. 09:32 ] @
Jesi li pronašao neko rešenje, baš me interesuje kako si rešio problem.
[ Java Beograd @ 27.07.2006. 08:01 ] @
Taj softver bi trebalo da uđe u produktivnu fazu od januara 2007. Tako da nema žurbe, tj. ništa nije hitno. Za sada se samo infromišem i pripremam.
[ Annnna @ 25.09.2006. 10:09 ] @
videla sam da se raspitujes za program koji se integrise sa SAPom,a sluzi za obracun plata.ne znam da li to jos uvek vazi i za koju firmu trazis,ali htela sam da ti predlozim jedan softver - Charisma HR,firme TotalSoft.Kod nas ga koriste Philip Morris i Lafantana i pokazao se kao dosta dobar a i integrise se sa SAP-om.program sadrzi vise modula ali mozes i samo za obracun plata da uzmes ako ti samo to treba.Za vise informacija,pisi pa cu ti proslediti.
[ grubori @ 02.10.2006. 00:47 ] @
Plate (tkz. Payroll) u SAP-u ces imati lokalizovane polovinom 2007.
[ str8yu @ 02.10.2006. 14:11 ] @
ovo sa platama je interesntno....
da li ce sap objaviti i za srbiju bas me zanima....
a do tada.... ocekujete domace resenje radjeno bas u sap-u tacnije aplikacija je u izradi ,mozda i preduhitrimo sap.
[ totovic @ 02.10.2006. 18:09 ] @
Ipak mislim da je bolje da ovo urade lokalni partneri.
Evo ga na primer prost razlog, od 30.09. su propisani novi obrasci OD i OPJ.
Koliko je realno da SAP ili neki drugi proizvođač ERP rešenja odgovori brzo na ove promene koje se kod nas često dešavaju?
[ grubori @ 04.10.2006. 18:17 ] @
Plate se rade za NIS a.d. od strane SAP-a. Inace plate su poznate kao najdinamicniji program u nasem okruzenju, promene se desavaju 2,3 i vise puta godisnje. Za zakonske izmene u programu treba da bude odgovorna SAP Srbija po meni, dakle lokalna kancelarija.
[ grubori @ 04.10.2006. 18:24 ] @
Jedina komunikacija sa SAP-om koja ti treba je da alociras troskove zarada po mestima troska (cost center), ako to ne zelis i ne treba da vodis, onda se 1 ili dva puta mesecno u glavnu knjigu knjizi 20tak stavki za zarade, sto i nije neki posao. Vecina programa za obracun zarada sama vodi racuna o formiranju virmana za isplate i placanja dadzbina drzavi odnosno elektronskih placanja.
[ range @ 05.10.2006. 10:03 ] @
Prvo, plate ne radi niti NIS, niti lokalna kancelarija SAP-a vec neki partner iz Svajcarske (nisam siguran za zemlju). Drugo, kada se uradi Payroll postaje vlasnistvo NIS-a, ne SAP-a i vrlo je moguce da od toga niko nece imati vajde. Trece, ljudi znate li vi posto je to uopste??? Ceo Payroll engine se posebno naplacuje. I na kraju inace konsultanti su ovde retki ko beli medvedi, a tek za HR ja nisam upoznao nijednog.


Citat:
grubori: Jedina komunikacija sa SAP-om koja ti treba je da alociras troskove zarada po mestima troska (cost center), ako to ne zelis i ne treba da vodis, onda se 1 ili dva puta mesecno u glavnu knjigu knjizi 20tak stavki za zarade, sto i nije neki posao.


Ovo je nesto na najnizem nivou sto klijent ocekuje od plata. Ako su to potrebe, naravno da obracun treba raditi u eksternom sistemu, a knjiziti samo troskove po mestima. Ali sta ako klijent hoce neku analizu koja zahteva HR master podatke, onda to nije dovoljno.
[ totovic @ 05.10.2006. 11:38 ] @
I ja se slažem da to nije dovoljno, ali ako je eksterna aplikacija dobra, većina tih izveštaja se mogu dobiti i iz te aplikacije.
[ grubori @ 07.10.2006. 15:54 ] @
Citat:
Prvo, plate ne radi niti NIS, niti lokalna kancelarija SAP-a vec neki partner iz Svajcarske (nisam siguran za zemlju).
Naravno da plate ne radi NIS, ko je to uopste spomenuo. Plate SAP radi za NIS! Mozda je SAP uzeo podizvodjaca, izgleda da znas nesto vise.
Citat:
Drugo, kada se uradi Payroll postaje vlasnistvo NIS-a, ne SAP-a i vrlo je moguce da od toga niko nece imati vajde.
Koliko ja znam vlasnistvo nad programom je iskljucivo proizvodjacevo (SAP), korisnici (NIS u ovom slicaju) imaju pravo koriscenja (licenca). Vajde ce i ostali imati naravno ako plate licencu za koriscenje. Nece morati cekati da se aplikacija izradi jer ce biti lokalizovana.
Citat:
Trece, ljudi znate li vi posto je to uopste??? Ceo Payroll engine se posebno naplacuje. I na kraju inace konsultanti su ovde retki ko beli medvedi, a tek za HR ja nisam upoznao nijednog.
Svima je dobro poznato koliko SAP kosta, a konsultanata ce biti sve vise.
[ range @ 10.10.2006. 10:05 ] @
Citat:
grubori: Koliko ja znam vlasnistvo nad programom je iskljucivo proizvodjacevo (SAP), korisnici (NIS u ovom slicaju) imaju pravo koriscenja (licenca). Vajde ce i ostali imati naravno ako plate licencu za koriscenje. Nece morati cekati da se aplikacija izradi jer ce biti lokalizovana.


Netacno. Ako ja uzmem i napravim resenje za neku oblast, recimo poljoprivredu, to AIO resenje niko ne moze da prodaje bez moje dozvole. SAP prodaje licence, ne resenja, sem ako ih nije sam razvio ili otkupio od nekoga. Dakle, Payroll kad se uradi ostaje vlasnistvo NIS-a, zato sto je NIS platio lokalizaciju. Nije iskljuceno da ce SAP u zamenu za tu verziju njima ponuditi neke popuste ili sta vec, pa ce to biti ukljuceno u neki Serbian solution, ali do tada niko koristi od toga nece imati.
Nisam mislio na cenu SAP-a, vec Payroll engine-a...
[ zemunski @ 03.11.2006. 02:06 ] @
Evo ja radim sa Totalsoftom ,i nadam se da cu uspeti da ubacim nase ljude tu da rade.(to je moj plan):))
Sto se tice HR i ERP- Chrasima ,jako je dobar,naravno ,svaku sugestiju bi voleo da cujem .


Pozdrav svima
[ totovic @ 06.11.2006. 09:14 ] @
Ovde je problem sa platama u SAP-u, a ne u drugim ERP sistemima.

Jedino ako neki od tih sistema ima integraciju sa SAP-om.
[ grubori @ 07.11.2006. 07:35 ] @
Citat:
Netacno. Ako ja uzmem i napravim resenje za neku oblast, recimo poljoprivredu, to AIO resenje niko ne moze da prodaje bez moje dozvole. SAP prodaje licence, ne resenja, sem ako ih nije sam razvio ili otkupio od nekoga. Dakle, Payroll kad se uradi ostaje vlasnistvo NIS-a, zato sto je NIS platio lokalizaciju. Nije iskljuceno da ce SAP u zamenu za tu verziju njima ponuditi neke popuste ili sta vec, pa ce to biti ukljuceno u neki Serbian solution, ali do tada niko koristi od toga nece imati.
Nisam mislio na cenu SAP-a, vec Payroll engine-a...


Ni u jednoj poruci nisam rekao da NIS radi sam plate.
[ range @ 07.11.2006. 08:46 ] @
A ko je uopste to rekao? I kakve veze to ima? Ja kazem da Payroll engine kada se lokalizuje NIJE vlasnistvo SAP-a, niti bilo ko moze da ga prodaje bez dozvole NIS-a. U prevodu za trziste u celini nema koristi od toga sto su plate lokalizovane za NIS. Dacu ti primer za ovo. Imao sam problem da je jednom klijentu bio potreban zakonski obracun zatezne kamate. I posto se kod nas to radi konformnim metodom na mesecnom nivou kamate, a to naravno nije bilo podrzano, mi smo sami to napravili. I sta sad, jel ce mene SAP da natera da poklonim kod za to? Jedino moze da se desi da ja dobijem neke beneficije od SAP-a i da dam njima tu aplikaciju da je distribuiraju kao deo lokalizovanog sistema. I upravo to je jedini nacin da plate koje su/ce biti uradjene za NIS budu pustene u slobodnu prodaju.
I da postoji lokalizacija Payroll engine-a, krajnje je diskutabilna korist od toga (pogotovo za SMB trziste), ali to verujem da nije tema.
[ zemunski @ 07.11.2006. 23:35 ] @
Citat:
totovic: Ovde je problem sa platama u SAP-u, a ne u drugim ERP sistemima.

Jedino ako neki od tih sistema ima integraciju sa SAP-om.
[ zemunski @ 07.11.2006. 23:37 ] @
Citat:
totovic: Ovde je problem sa platama u SAP-u, a ne u drugim ERP sistemima.

Jedino ako neki od tih sistema ima integraciju sa SAP-om.



Charisma ima integraciju sa SAP-om