[ Black King @ 04.06.2006. 00:48 ] @
Spremam se da kupim P4.kupujem samo kuciste i naravno komponente u njemu.Cena bi trebalo da iznosi tu do 600E.Komp bi koristio za programiranje i igranju igara.Po mom misljenju konfiguracija bi sledila ovako,a vi dajte primedbe i sugestije.

Maticna ploca:MSI K8N NEO2-FX NF3
Procesor:AMD Athlon ili Intel 3000
Memorija:Kingston 1Gb HyperX DDR PC400
HDD:300Gb western digital
Video kartica:MSI NX6600GT 256
DVDRW Pionirov ili Nec
Muzicku karticu:Creative Sound Blaster 24


Uzgred modem vec imam.
[ Mystery_Men @ 04.06.2006. 03:13 ] @
Prvo treba sam da odlcis AMD ili INTEL...
Ukoliko planiras da roksujes igrice na racunaru ,ja mislim da je AMD bolje resenje
Sledeci korak je odabir ploce , nju ces odabrati posto se odlucis koji procesor (nemogu amd i intel na istu plocu)
Memorija , hard , i grafika su odlicne , samo obrati paznju pri kupovini ploce da slot za grafiku bude pci-e express , i naravno graficka kartica MSI NX6600GT bude pci-e a ne agp (koji polako ide u zaborav
DVD RW je najmanje bitna stvar u toj prici , doduse ja bih uvek uzeo Pionir, i pretporucio ga drugome...
Prvo treba da se odlucis koji procesor , jer od njega zavisi koja maticna ploca ...kada se budes odlucio za procesor mocices da dobijes bolji odgovor od ovog
Citat:
programiranje i igranju igara

[ Zoran Rodic @ 13.06.2006. 23:31 ] @
Verovatno kasno i nepotrebno, ali moram

Ta konfiguracija koju si naveo uopste nije P4
[ Kosta ******um Rex Persia @ 14.06.2006. 02:07 ] @
Tačno, alkione. Veoma me čudi što se na ES-u pojavljuje sve više i više korisnika koji apsolutno nemaju blage veze sa kompjuterima, pa nije ni čudo što pršte provale češće nego ranije.
[ xxmaestroxx @ 16.06.2006. 00:04 ] @
Moja preporuka:
Maticna ploca: Gigabyte GA-K8NF9 Ultra (ili bar običnu K8NF9)
Procesor: AMD Athlon 3000+ ili 3200+
Memorija: 2 x 512MB 400 Corsair ili Geil
HDD: Maxtor 300 GB obavezno SATA II (mada moze i manji)
Grafika: Gigabyte Ati Radeon X1600
DVDRw Sony, verovao ili ne, odlicno se pokazao
Napajanje: Chieftec 450W
Obavezno UPS !!!
Muzicka kartica ti ne treba... koji ce ti...

ovo bi trebalo da kosta oko 700 evra, ali vredi dodati...