[ Sicha @ 05.06.2006. 13:29 ] @
Uzeo sam Nokiu N80 i telefon je dobar, svidja mi se, ali imam jedan problemcic sa njim, ne mogu ni jedan symbian program da ubacim u njega. Kada pokrenem instalaciju programa samo mi se pokaze poruka da format nije podrzan i prekine instalaciju... Ista situacija sa svim programima i isti problem imam kada prebacujem program preko nokia instalera i direktno na telefon. Da li neko moze da pomogne? Hvala unapred!
[ Darko Prelic @ 07.06.2006. 03:48 ] @
Verovatno, tj. sigurno nije ista verzija symbiana, jer ti (opet kažem verovatno) pokušavaš da instaliraš programe koje si koristio na ranijim modelima / sistemima..

Pričam iz iskustva, jer recimo gomila progija koji su bez problema instalirani / funkcionisali na 6600 kasnije nisu mogli da rade na 6630, recimo odnos 2 od 10..

Pokušaj da nađeš programe urađene samo za verziju symbiana koju N80 ima..

Srećno.
[ ika1 @ 07.06.2006. 21:33 ] @
@sicha

tvoja nokia n80 ima symbian 9.1 os a za 9.1 seriju trenutno imaš možda desetak programa koji su napravljeni baš za tu seriju os.telefon koji imaš je fenomenalan ali ćeš morati da sačekaš dok izadju programi za nju.ja sam iz tog razloga kupio n70 koji ima os 8.1.
[ FBulovic @ 22.06.2006. 14:09 ] @
S60 treca generacija koristi exe format za razliku od druge. Ako hoces mozes da napises program za S60 ili UIQ Carbide za javu ili C++ je besplatan, trebace ti i emulator ~ 500 Mb download.
[ Lomnica_city @ 16.08.2006. 21:58 ] @
KOJI bre .exe format!?HA,HA,HA,3-rd Edition koristi .sisx fajlove,kakav crni .exe,nije to Windows,i ne moze tek tako da pravi sam programe!