[ broker @ 06.06.2006. 02:59 ] @
http://www.reinkjet.co.yu/antena_24.html



Polarization: Horizontal or Vertical
Freguency: 2400-2500MHz
Gain: 24dBi
-3dB Beam Width: 8 degres
Front to Back Ratio: 24dB
Impedance: 50 Ohm
Maximum Input Power: 50 Watts
Antenna connector input: N female
VSWR average: <1.5:1

Weight: 4.8kg
Grid Dimensions: 950mmX700mm
Mounting diameter mast: 30mm-50mm
Elevation Angle: 0 to 10 degres
Operating temperature: -40 C to 85 C degres
Wind loading: 200km/h


Postoje i varijante od 20 db i 16 dB

[Ovu poruku je menjao broker dana 06.06.2006. u 04:12 GMT+1]
[ titus @ 07.07.2006. 20:51 ] @
Ne shvatam ove postove, dali se ochekuju komentari ili ne, dali su ti uredjaji i antene probane, od strane admina koji je postovao ovo??

Shabachki grid: Kupovina ok, prvi pogled lepo, u stvari lepshe uradjeno, dohsao kod druga da mu instaliram tu antenu na krov, uh $#%&*#%$wtf!!, dobro idemo dalje, voda moz da udje kroz drzach feeda od pozadi, loshe spojeno, otkachile su mi se dve zichice nisam ni pipnuo antenu, antena postavljena radi lepo ali specifikacije uopshte nisu tachne i proizvodjach ne bi trebao uopshte da pishe ishta osim jachine antene, a ponekad ni to nije bash tachno.

Antena koja je probana je 20 db, sve u svemu za te pare moze da prodje, ali VoltPlus za 25 evra prodaje Yagi antenu koja je po meni malo bolje uradjena i dugotrajnija od SH Grida....

Moje mishljenje naravno...
[ djricky @ 07.07.2006. 21:10 ] @
koliko sam ja cuo, ovo bi trebalo da su nove antene...
[ reinkjet @ 08.07.2006. 23:48 ] @
koliko razumem probao si g20 antenu
specifikacije se razlikuju jerbo ima 3 antene g16, g20 i g24
te antene su iz prve probne serije, na njima je jos uvek stari feed
mi jos nismo ni uradili neko promovisanje tih antena, prva serija nam prakticno izlazi tek za 10-tak dana
mislim da ce kvalitetom izrade ubuduce svi biti zadovoljni
inace glavna mana prethodnih kao i glavna promena na ovim novim ce definitivno da bude feed tj plasticna kutija
nova varijanta ce se zatvarati prakticno kao hyperlinkov grid i bice 100% waterproof
sto se metalnih delova antene tj grida i nosaca tice, ko nije imao prilike da ih vidi, to je u stvari skoro totalna kopija antena koje se kod nas prodaju kao hyperlink grid22, grid 26 i grid 29 za 5GHz opseg.
[ titus @ 12.07.2006. 11:28 ] @
ok, oce li spojevi biti onako krhki ili cete i to da popravite, meni su se dve zice otkachile, antena bila na zadnjem sedishtu moga auta, kada sam je uzeo.... opaaaa dve zice zvik...
[ reinkjet @ 14.07.2006. 01:12 ] @
te zice su verovatno i pre nego sto si ih uzeo bile labave
to sto su se otkacile ti netje uticati previse na rad antene koju si montirao
inace najveci problem sa tim zicama nije u samoj proizvodnji vec u daljem premetanju antena sto kod nas sto kod onih koji ih dalje preuzmu
sto se tice spojeva nadalje to si u pravu, definitivno ce biti mnogo bolji
te prve smo radili mi u reinkjetu na nasoj skromnoj opremi :)
mrezu ce serijski proizvoditi na kvalitetnijem alatu i mislim da to dalje netje biti problem
[ titus @ 14.07.2006. 20:41 ] @
ok,

i to shto se tiche pojachanja antene, ne verujem da ima 20 db, ta koju sam uzeo treba da ima 20 tako kazu, medjutim slabo to meni neshto, bolje napishite manje db ako ih ne proveravate a ne verujem da svaku proveravate :).... ali ako sledeca serija bude bolje izradjena... ok antena za te pare...
[ nMatija @ 15.07.2006. 18:39 ] @
Ajme Tituse, šta bi ti za te pare. Ako hoćeš atestirane antene i garantovane decibele onda brate pukni pare za Hyperlink i tačka. Mi u našoj mreži imamo preko 200kom Reink-ovih antena i na prste jedne ruke mogu da izbrojim one falične.

Keep up the good work Reink
[ titus @ 16.07.2006. 18:20 ] @
nemo da branish i da kudish dve ' suprotstavljene ' strane :), to shto ste vi mozda drugari, ne treba da prenosish ovde na forum, a ja sam rekao da su za te pare dobre antene! Samo shto ne bi trebalo uopshte i da se deklarishe decibelaza kad nije tachna, jer ce opet pocheti priche ko i za staru seriju shab grid antena...
[ stojkemon @ 17.07.2006. 21:05 ] @
Ja sam koristio par reinkjetovih antena u mojoj mrezi i 19-tice stare su se pokazale dobro. Medjutim cena je toliko blizu hyperlinka da se pitam da li je bolje kupiti 24 hyperlinka ili shabacku? Kad planirate da spustite cenu malo? A cujem i da prelazite na novog provajdera uskoro sto se tice Grom-neta :) ...
[ reinkjet @ 18.07.2006. 00:50 ] @
pazi sad si me zbunio nije mi jasno o kojoj anteni pricas
ova najskuplja je na komad 32 euro + pdv tj grid24 nova varijanta po hyperlinku
to je valjda duplo jeftinije, sad ne znam gde si ti kupio i za koje pare
e sad na vece kolicine i da ne spominjem
grid 20 je jos jeftinija tako da mi nije bas jasno s kojom hyperlink uporedjujes
ima jedna sitnica koju vredi napomenuti, u ranijoj varijanti ubedljivo se najvise koristila grid16 stara antena, koja je zbog prilicno sirokog ugla po horizontalnoj ravni bila prilicno laka za montazu, elem ljudi su je samo namicali na sipku bez nekog narocitog upucavanja masajuci pri tom i do 15-20 stepeni idalan pravac
zamena toj anteni sada je nova grid16 koja ima bolji gain ali je i dosta usmerenija, elem nju je neophodno upucati tj odraditi korektno celu proceduru, takodje ona je shodno tome i osetljivija na motaze na sipke vezane zicom i slicne budzevine, ako se omasi za 10-tak stepeni dobijaju se prilicno gori rezultati nego ranije. mislim antena tako i treba da funkcionise ali ljudi su ljudi :)
[ reinkjet @ 18.07.2006. 01:00 ] @
moram da dodam jos nesto, veoma vazno
pored klasicnih antena sa N female pigtailom od pola metra kod nas se mogu kupiti i varijante antene sa 75 omskim kablom duzine 15m i rp-sma konektorom na kraju
pokazalo se da na kratjim distancama do 1,5km bez obzira na neprilagodjenje kabla performanse takvih linkova nisu gore od ekvivalentnih varijanti sa hdf-200 kablom. takodje cena takve antene sa sve 15m kabla i rp-sma na kraju je ista kao i solo varijante sa N female konektorom tako da se dobija prilicna usteda kada se koristi 10-tak i vise metara hdf-200 kabla
tu opciju smo pre svega poceli koristiti u sopstvenoj mrezi, pa je (nesretnim :) ) sticajem okolnosti procurelo dalje i sad je situacija da pojedini provajderi vise koriste tu varijantu nego klasicnu
moram da napomenem da ta varijanta niposto po kvalitetu ne moze da se poredi sa opcijom kratkog pigtaila i eksternog uredjaja, razlike su najmanje 10dB bez obzira sto u odredjenim okolnostima to ne igra ulogu. elem cest je slucaj i vrlo je moguce da naletite na takvu "antenu", ona svakako nije za poredjenje sa klasicnim modelom, bilo nasim bilo hyperlinkovim il nekim drugim.
[ warlord @ 19.07.2006. 01:25 ] @
Citat:
reinkjet
moram da napomenem da ta varijanta niposto po kvalitetu ne moze da se poredi sa opcijom kratkog pigtaila i eksternog uredjaja, razlike su najmanje 10dB bez obzira sto u odredjenim okolnostima to ne igra ulogu. elem cest je slucaj i vrlo je moguce da naletite na takvu "antenu", ona svakako nije za poredjenje sa klasicnim modelom, bilo nasim bilo hyperlinkovim il nekim drugim.


I onda naletim na takvu antenu, stari grid 12 sve sa 15m kabla i rp-sma konektorom i prodavac hoce da se svadja sa mnom tvrdeci da ta antena ima 12 dB. Jos je udario i dekleraciju na nju. Kad ih nisam tuzio poreskoj upravi zbog obmane klijenata.
Gomila ljudi pokupovala proklete zezancije i onda frka sa provajderima kako ne radi wireless, a imaju "antenu". I onda wireless ispade nepouzdan.

Kad ih vec prodajete takve objasnite takvim likovima da te antene imaj ~5 decibela pojacanja i smanjen ugao zracenja.
[ titus @ 19.07.2006. 09:51 ] @
to ja pokushavam da kazem :)...
[ reinkjet @ 19.07.2006. 18:46 ] @
pazte ljudi nije bas tako prosto
sama antena ima 12dB al sa 15 metara kabla svakako nema, medjutim svaka antena sa 15 metara kabla nema gain iz specifikacije
sad da li je slabljenje 3, 5, 10 ili 15 decibela to je druga stvar
poenta je da u relativno normalnim okolnostima (uglavnom ne u beogradu i novom sadu :) ) mozete bez problema ocekivati da takav klijent na jedno 1000 metara rastojanja ima rssi oko -65dB sto je apsolutno dovoljno za ok funkcionisanje veze
e sad sto bi se sa takvom lokacijom upotrebom eksternog uredjaja i kratkog kabla verovatno dobilo oko -55dB i bolje to je vec druga stvar, ali verujte ni takav nivo signala ne garantuje mnogo bolju konekciju u NORMALNIM uslovima.
takodje na kvalitet linka uticu i druge stvari pa se sve to moze relativizirati unedogled
svi koji su od nas uzimali takve sklopove :) su bili detaljno informisani o cemu je rec, kako su se dalje ponasali u to ne mogu da ulazim.
moji gornji postovi i imaju svrhu da jos jednom ponovim sta je sta, i onima koji ne kupuju antene direktno od nas
[ broker @ 02.08.2006. 06:51 ] @
Probah ove nove gridove. Pojacanje im je na nivou HyperGain grida. Nosac antene je bolji nego na HyperGain ali je i dalje nepraktican za antene ovog usmerenja.
[ ponline @ 15.08.2006. 22:47 ] @
reinkjet,
Dali ste najzad poceli sa seriskim finalnim proizvodom ili jos prodajete onu prvu seriju???
[ stojkemon @ 16.08.2006. 16:05 ] @
Pre par dana uzeo sam 5 16-tica i dobre su. Nosac je bolji nego sto je bio i sad ima i podesavanje po vertikali, a da ne pricamo o vizuelnom izgledu same antene koja je deset u celo (morao sam cak da zamenim coveku staru 16-ticu kad je video ovu. Cena je sad mnogo bolja tako da su sad svarno ok cena-kvalitet. Jedino sam imao malo problema sa narucivanjem, ali sta je tu je.....
[ broker @ 16.08.2006. 19:55 ] @
Sto se tice izgleda, Sabotronic grid izgleda mnogo bolje :)
Resetka je skoro identicna kao kod ReinkJet-a ali je feed uradjen da izgleda bas onako dobro.

[ stojkemon @ 18.08.2006. 12:55 ] @
Jedino cena za 24-ku 4000>2800 :) . Prezivecemo sa ruznijim feedom....

<mod: uklonjena reklama>


[Ovu poruku je menjao broker dana 18.08.2006. u 15:21 GMT+1]
[ ponline @ 18.09.2006. 13:09 ] @
Samo da nije feed kao onaj stari, na kome cesto se desi da ulazi voda unutra, estetika i nije toliko vazna.
[ gazdamitke @ 07.10.2006. 17:02 ] @
ja kupih jednu od 24dbi i jednu od 16.Ove 24 orke su bas isfusharili,i nesto mi slabo radi,mada mozda je do kabla zamenicu ga pa cu znati.Al one male od 16dbi su za svaku pohvalu,malo su vece od panelke al rasturaju.
[ broker @ 08.10.2006. 00:09 ] @
Da nisi uzeo stari model? Ja sam ugradio desetak ovih novih i veoma sam zadovoljan, sve rade onako kako bih i od HyperGain-a ocekivao.
[ gazdamitke @ 09.10.2006. 10:31 ] @
nov model.Al sinoc sam testirao,antena je ok-ap za****ebava.Broker jesi kupio traversice-ja juce napravio jednu-ubija kako radi(al na 3-7 kanalu-preko 9og je losha)
[ tarla @ 08.11.2006. 00:05 ] @
poredjenje jedne 20dBi antene sa yagi od 20dBi se zavrsilo porazom sabackog grida... neko laze...

Meni da budem iskren ne ulijevaju povjerenje... Fidove moram kresati skalperom da ulegnu u cijev, isporuceni sarafi dolaze bez podloski i toliko su "dobri" da ih ni magnet ne privlaci, farba na antenama je takva da sam ih razdvojio spuzvom (da se ne povrijede)...
Ne kazem da su lose ali se stedi na pogresnim stvarima...
[ broker @ 08.11.2006. 08:02 ] @
Vrati im tu antenu i trazi novu, mozda je feler u pitanju.
[ SunglassesAtNight @ 08.11.2006. 22:33 ] @
Mi za sve klijente koristimo Reinkov grid. Mislim da su napravili veliki pomak u odnosu na stari model. Feed je i dalje zamerka, losi su spojevi na njemu ali za klijentsku antenu u odnosu cena/kvalitet moze da prodje.

Uporedili smo antenu na drakinom lmr 200 sa oko 5 m i antenskim 75 oma na 15m i razlika je toliko mala da smo poceli standardno da je ugradjujemo korisnicima. Udaljenost je bila oko 900 m.

Sta jos reci, kao jedini gromnetov konkurent u gradu trebalo bi da pricam suprotno ali cinjenice su cinjenice. Znaci dobra je antena za klijente, moze bolje ali za te pare ovo je sasvim ok.
[ KAMEN @ 23.11.2006. 02:33 ] @
kako naruciti neku od ovih Gridusa i dostaviti u SARAJEVO?????
[ ponline @ 06.03.2007. 22:45 ] @
Citat:
SunglassesAtNight: Uporedili smo antenu na drakinom lmr 200 sa oko 5 m i antenskim 75 oma na 15m i razlika je toliko mala da smo poceli standardno da je ugradjujemo korisnicima. Udaljenost je bila oko 900 m.


Dok niko ne prica sa decibelima( db) nego termove svakodnevnog razlokovanja, necu nikad da verujem da 15 metara 75 omskog kabla i 5m lmr 200 kabla ima 'jako male' razlike.

Jako mala razlika za me ne je +- 1db, ako je 3db to znaci da je dublo slabija/jaca.

[ broker @ 07.03.2007. 14:29 ] @
Ponline, ja sam poredio Reinkjet grid (novi) sa sa Hypergain. Isto mesto, ista oprema, isti kablovi, samo zamenim antenu. Prakticno je identican signal. Ugradio sam ih vec poprilicno i veoma sam zadovoljan.
[ npero @ 08.03.2007. 07:25 ] @
Da li si imao problema sa plasticnim vrhovima ?
Ja sam korisito nekoliko komada i obicno sam vrhove zaptivao posto su slabo zalepnjeni bar ove koje sam ja imao.

Pozdrav...
[ SunglassesAtNight @ 08.03.2007. 11:19 ] @
Da to je njihov najveci problem. Cini mi se da sada malo bolje lepe te
feedove ali nije dovoljno. Najveci problem na instalacijama korisnika je
upravo ta crna plastika koja se otvori vremenom pod uticajem vremena.

A cime si zaptivao tu plastiku?
[ npero @ 08.03.2007. 13:30 ] @
Koristio sam topljivu plastiku tj. pistolj za plastiku sa patronama imas po radnjama da kupis 200-300 din misim da kosta na novim antenama sam preko spoja plastika nanosio da bi bolje drzalo. Videcemo do kad ce izdrzati na jednoj anteni je kad sam je kupio je bila zatopljna plastika na vise mesta necim okruglim kao da je neko lemilicom stopio na tu nisam stavljao plastiku i evo vec 3-4 meseca nema problema.
Na jednoj nisam bio stavio plastiku i posle prve kisa crklo, odma su mi zamenili vrh bez problema ali je zeznuto ako je na nepristupacnom mestu pa treba skidati.

Pozdrav...

[ broker @ 09.03.2007. 09:06 ] @
Citat:
npero: Da li si imao problema sa plasticnim vrhovima ?


Za sada nisam.
[ ponline @ 11.03.2007. 12:46 ] @
Broker, mene interesuje kako moze antena sa 15m 75ohm kabla imati 'slicne rezultate' sa istom antenom sa 5m cfd200 kablom.
Za kvalitet novih shabackih gridova i ja sam zadovoljan.
[ tarla @ 11.03.2007. 13:35 ] @
Te antene su najvece smece sto postoji. Fidovi izgledaju kao da ih mala djeca prave i prosto me sramota nekome pokazati... Redom me ljudi pitaju "jel ovo rucni rad".... Naravno da je rucni,,,, amaterski rucni rad....

Malo ozbiljnosti ne bi skodilo.... I zaposljavanje jednog diplomiranog matematicara koji zna da broji koliko sarafa i matica treba ne bi skodilo..

Edit... Evo malo poredjenje 16ke sa 15m tv kabla sa 17-kom Dual Yagi... Sa dualom signal -55 a sa sabackom -73... jel to normalno....
[ broker @ 11.03.2007. 16:16 ] @
Citat:
ponline: Broker, mene interesuje kako moze antena sa 15m 75ohm kabla imati 'slicne rezultate' sa istom antenom sa 5m cfd200 kablom.


Sve zavisi ko kako meri :)

Citat:
tarla: Te antene su najvece smece sto postoji. Fidovi izgledaju kao da ih mala djeca prave i prosto me sramota nekome pokazati... Redom me ljudi pitaju "jel ovo rucni rad".... Naravno da je rucni,,,, amaterski rucni rad....

...

Edit... Evo malo poredjenje 16ke sa 15m tv kabla sa 17-kom Dual Yagi... Sa dualom signal -55 a sa sabackom -73... jel to normalno....


Ovim si sam sebe degradirao kao pouzdan izvor :) Po tvojoj diskusiji moze se zakljuciti da ne znas sa antenama. Prvo, koristis 15 m TV kabla sto je totalna neprihvatljivo prilikom merenja, a drugo, kada naidjes na toliku razliku u izmerenom signalu, jedini logican zakljucak je da nesto nije ispravno, a tipujem da nisi dobro "namikario" konektor na kabal, ili si koristio pogresnu polarizaciju antene, mada ne iskljucujem ni opciju da nisi umeo da sastavis antenu kako treba.

Ne znam za 16dB grid, mi koristimo one od 24dB i u poredjenju sa Hypergain ne vidimo nikakvu bitnu razliku. Za razliku od tebe, mi smo testirali vise primeraka kako treba i u raznim serijama, tako da smo uvereni da su dobre i da rade onako kako od njih ocekujemo.

Inace smo navikli na to da ljubitelji "Duala' pljuju sve ostale antene domacih proizvodjaca. To mu vec dodje kao neka sekta :)
Niko vam ne brani da koristite sta god hocete, samo ipak imajte u vidu da je svaka antena dobra ako je ispravna i ima zadate karakteristike. Hvala bogu, Reinkjet a i ostali domaci proizvodjaci prave jeftinije i bolje antene od Duala i ja nikada nisam video razlog da platim razliku u ceni kojom ama bas nista nista ne dobijam, vec mogu samo da izgubim, imajuci u vidu los glas koji bije Dualove "strucnjake".
[ tarla @ 11.03.2007. 23:51 ] @
Citat:
broker: Ovim si sam sebe degradirao kao pouzdan izvor :) Po tvojoj diskusiji moze se zakljuciti da ne znas sa antenama. Prvo, koristis 15 m TV kabla sto je totalna neprihvatljivo prilikom merenja, a drugo, kada naidjes na toliku razliku u izmerenom signalu, jedini logican zakljucak je da nesto nije ispravno, a tipujem da nisi dobro "namikario" konektor na kabal, ili si koristio pogresnu polarizaciju antene, mada ne iskljucujem ni opciju da nisi umeo da sastavis antenu kako treba.


Prijatelju. Prije nego krenes pisati odgovor razmisli o cemu ces pisati. Prvo, kabal nisam stavljao ja. Konektor takodje. Antena je kupovna i proizvode je u Sabcu. Ovo sve spominjem jer imam/imamo velikih problema sa objasnjavanjem ljudima da to NE VALJA. Da to NE KUPUJU, da je to SMECE i da radi samo po Srbijanskim selima gdje nema zagusenja i da je pametnije da zabiju viljuski umjesto antene i tako ustede pare. Takodje ako pretrazis moje stare postove vidjeces sta ja mislim o kablovima koji se koriste. Pogledaj koliko sam ratova vodio sa ludacima koji tvrde da je turski koaksijalac odlican za antene i da su i po 30m "vukli" bez gubitaka...

Sto se tice mog iskustva sa wireless-om. Iskoristi pretragu po forumu pa pogledaj pitanja koja ja postavljam i na koja odgovaram.


Citat:


Ne znam za 16dB grid, mi koristimo one od 24dB i u poredjenju sa Hypergain ne vidimo nikakvu bitnu razliku. Za razliku od tebe, mi smo testirali vise primeraka kako treba i u raznim serijama, tako da smo uvereni da su dobre i da rade onako kako od njih ocekujemo.



Ne tvrdim da sam testirao vise nego ti, ali ako zelis mogu ad napisem listu antena koje su mi prosle kroz ruke, koje sam pravio i na koji nacin testirao. (Ukratko SVE sabacke antene i u svim polarizacijama, preko polovine Ovislink programa antena, sve Dobriciceve antene, Hypergain takodje, Pacific wireless antene kao i kompletan Dual program i da ne zaboravim Volt Plus antene) (samo pretrazi stare postove). Takodje pravio sam SVE dobriciceve antene, sve bikvade koji se mogu naci na netu i neke koje smo sami prckali. Radio sam i sada radim na postavljanju linkova od 30 i vise km i sebe smatram sasvim dovoljno obucenim da odgovorim na neko pitanje i da sebe smatram pouzdanim izvorom.

Citat:


Inace smo navikli na to da ljubitelji "Duala' pljuju sve ostale antene domacih proizvodjaca. To mu vec dodje kao neka sekta :)
Niko vam ne brani da koristite sta god hocete, samo ipak imajte u vidu da je svaka antena dobra ako je ispravna i ima zadate karakteristike. Hvala bogu, Reinkjet a i ostali domaci proizvodjaci prave jeftinije i bolje antene od Duala i ja nikada nisam video razlog da platim razliku u ceni kojom ama bas nista nista ne dobijam, vec mogu samo da izgubim, imajuci u vidu los glas koji bije Dualove "strucnjake".


Boli me patka ko su Dualovi strucnjaci i kako sta rade. Dual sam naveo jer sam bio u prilici da uporedim sa tom antenom koja je VEC bila smontirana na krovu. Sto se tice dual programa koristio sam sve njihove Yagi antene zato sto smo htjeli da vidimo kako se ponasaju. Tada smo ucinili najgori moguci potez i kupili 3 gromade koje nazivaju antena od 20dBi i razocarao se u samu ideju da covjek to moze napraviti. Antena je jako teska za montazu. Sam nosac koji ima je lose rijesen. antenu je potrebno vezati da vrh ne pada. Skoro pa nemoguce promijenuti polarizaciju (jer nije okrugla i zahtjeva vjestine Dejvida Koperfilda. ) Slabije antene rade kako valja ali ova velika je smece. Vezano sa tu antenu sam kontaktirao proizvodjace. LIkovi su se pravili ludi i sva ta prepiska je isla preko PP i pogledacu da li je imam negdje da ti dokazem da nisam pripadnik nikakvog klana.
Takodje pronadji moj post gdje im prigovaram da jacinu antena obiljezavaju sa preciznoscu na x decimala a prigovaraju gosp. Dobricicu na proracunima... Sve pise na ES-u samo pretrazi...

dakle kao sto sam rekao. Da dokazem ljudima da antena sa 15 tv kabla nije antena nego smetnja navodim podatak koji sam gore spomenuo.

Odjava programa
[ prettyboy @ 11.03.2007. 23:58 ] @
A jel moze da se gleda pink na te vase antene? Uvijek mi se pokvari slika kad je folk parada pa ne znam sta da radim...
[ broker @ 12.03.2007. 07:38 ] @
Citat:
tarla:Prvo, kabal nisam stavljao ja. Konektor takodje. Antena je kupovna i proizvode je u Sabcu.


Ugradili smo dosta Reinkjet antena i u zivotu nismo videli nijednu sa TV kablom bilo koje duzine. Sve su imale 30-tak cm CFD400 i N konektor.

U svakom slucaju, kada imas toliki gubitak, onda je to siguran znak da nesto nije ispravno a ne da konstrukcija nije dobra, pogotovo sa toliko dobrih iskustva koje prate Reinkjet gridove.
[ ponline @ 12.03.2007. 14:28 ] @
Reinkjet antene sa 15 metara tv kabla se prodaju po narudzbini, nisu na njihovom sajtu, ali vidim ih svuda instalirane.
Razlika je sto u feed-u nije lemljen 1 metar cfd400 i N konektor na kraju, nego 15 metara tv kabla i rp-sma konektor na kraju da bi ljudi direknto kacili na njihove pci wireless kartice. I sve to daje jeftinu cenu kacenja na internet, uz to i 'slican signal' (da da da malo sutra, hahahhahaah kad ce me neku u to ubediti sa tehnickim podacime nemam pojma).

Razumem kad neke komshiske wireless comunity mreze instaliraju takve antene, ali ne mogu da razumem kako mogu komercialni provajderi da instaliraju tako nesto svojim klientima. To je suprotno svim tehnickim pravilama, a veruju u neku caroliju da stvarno radi. Znam coveka koji instaluje tavke antene i kaze da ove antene stvarno 'cepaju' uz to i jeftinije su.
Ali nije covek u mogucnosti da mi da koj isignal dobije u AP, i koji signal dobije u karticu, vec samo da stvarno antena radi. A i ja mu verujem da radi dok ima u AP-u manje od 10 klienata, i dok nema provajdera u okolini koji ce staviti 400mw sr2 kartice za AP na nemom pribliznom kanalu.

Da se razumemo, ovo sto reinjet prodaje antene sa 15 metara TV kabla nije njihova krivica, nego ljudi sami traze da im tako naprave, i oni naravno da ce da rade po narudzbini sta korisnici traze. Nece oni da ti nude niti da ti preporucuju ovakve antene.
Ja kupujem ove 'normalne' sa feedom sa 1m cfd kablom i zadovoljan sam.





[ tarla @ 12.03.2007. 16:15 ] @
Ma sto je najgore ove antene su likovi kupovali po prodavnicama i na njima je pisala cifra 16 sto valjda predstavlja neku imaginarnu "izlaznu snagu"... Potrazite postove korisnika reinkjet jer je tu objasnjeno idakle ova antena na trzistu... Ja se slazem da svako hoce jeftnije i da bi od "govana pitu" ali je to pretjerano.. .Sto je najgore u svemu tome najebe provajder. Ili oni koji odrzavaju community mreze....
[ SunglassesAtNight @ 13.03.2007. 11:19 ] @
Gromnet ima 2000 korisnika na tim antenama. Mi imamo preko 200 u istom gradu.

65 km wireless link sa dve tacke iz Bga od Verata vucemo saobracaj za Sabac bez i jednog hopa izmedju bez opticke vidljivosti. Ako je neko merodavan i sa iskustvom onda smo to mi.

A ja sam nasa iskustva naveo u prethodnom postu a reci cu jos jednom: Za obicne korisnike reinkjet antene su sasvim ok.
[ ponline @ 13.03.2007. 12:46 ] @
Opet stoji isto.
Kao sto sam rekao ima ljudi koji tvrde da ove antene 'cepaju' .
Ako gromnet ima 2000 klienata na tim antenama onda sam siguran da ima mozda do 100 AP-ova u celom gradu tako da bi bio 100 metara blizu do svakog klienata, da ne preterujem...do 500 metara mozes uraditi veoma stabilnu konekciju do AP-a i sa onim 'ruberr ducky' antenama sto dolaze uz PCI kartice ako se vidi AP od prozora gde ti stoji racunar.
Kad se racunaju slabljenja na kablu siguran sam da ove antene nemaju jaci signal od te rubber ducky omnice koje dolazi uz karticu. Zasto onda radi super -- zato sto su usmerenije, i montiras ih u krovu da bi dobio Line Of Sight, nije neko cudo od teknike ako imas AP u blizini od manje od km.
Osim svega ovoga, oni koji su malo strucniju u ovoj problematici svadjali bi se oko upotrebljenja 75 ohmskog kabla.

Posto imate iskustva, zasto ne podnesite koliko signala u koje rastojanje dobijete na kartici i koliko dobijete receive signal na suprotnoj strani kod AP-a. I na istoj situaciji uporediti sve iste uredjaje samo antena bez onog 15m tv kabla u mesto toga neki kratki dobar cfd200 pigtail. Ako je razlika (u db) stvarno mala onda krenem i ja koristiti te antene, nemam nista protiv.






[ bukovski @ 13.03.2007. 16:26 ] @
Citat:
ponline: Reinkjet antene sa 15 metara tv kabla se prodaju po narudzbini, nisu na njihovom sajtu, ali vidim ih svuda instalirane.
Razlika je sto u feed-u nije lemljen 1 metar cfd400 i N konektor na kraju, nego 15 metara tv kabla i rp-sma konektor na kraju da bi ljudi direknto kacili na njihove pci wireless kartice. I sve to daje jeftinu cenu kacenja na internet, uz to i 'slican signal' (da da da malo sutra, hahahhahaah kad ce me neku u to ubediti sa tehnickim podacime nemam pojma).

Razumem kad neke komshiske wireless comunity mreze instaliraju takve antene, ali ne mogu da razumem kako mogu komercialni provajderi da instaliraju tako nesto svojim klientima. To je suprotno svim tehnickim pravilama, a veruju u neku caroliju da stvarno radi. Znam coveka koji instaluje tavke antene i kaze da ove antene stvarno 'cepaju' uz to i jeftinije su.
Ali nije covek u mogucnosti da mi da koj isignal dobije u AP, i koji signal dobije u karticu, vec samo da stvarno antena radi. A i ja mu verujem da radi dok ima u AP-u manje od 10 klienata, i dok nema provajdera u okolini koji ce staviti 400mw sr2 kartice za AP na nemom pribliznom kanalu.

Da se razumemo, ovo sto reinjet prodaje antene sa 15 metara TV kabla nije njihova krivica, nego ljudi sami traze da im tako naprave, i oni naravno da ce da rade po narudzbini sta korisnici traze. Nece oni da ti nude niti da ti preporucuju ovakve antene.
Ja kupujem ove 'normalne' sa feedom sa 1m cfd kablom i zadovoljan sam.


leskovacki infonet isto koristi tv kabal i isto tvrde da im je sve super eto jos jednog dokaza o njihovoj strucnosti... a siguran sam da postoje bezbroj "strucnjaka" koji isto to rade a jedino objasnjenje je "kako taj i taj nema taj i taj broj korisnika i kako oni najbolje znaju sve "

link ka diskusiji sa "jednim provajderom ako se to tako moze nazvati" mogu da zamislim kako ce im tek ADSL raditi :)
imate na : http://www.vlasotince.com/nuke/fortopic1896.html
sa kojim sam pokusao da izadjen na kraj ali neki ljudi nikada nece prohvatiti da nisu u pravu...

Reinkjet je jedno vreme bio popularan i zbog uvoza linksys-a ali u domenu antena nikada nije blistao, i sami su priznali da antene sa npr oznakom 16 imale oko 12db i slicno... a sad sto nekome odgovara da ih reklamira ili ugradjuje kod korisnika pa pitanje koliko zaradjuju na opremi iako kazu da nezaradjuju... ali na kraju koliko kostaju nisu to toliko lose antene ( kad ubodes dobar primerak )

jos jednom 75 omski kabal hmm zasto li uopste i ucestvujemo u ovakvoj raspravi ... samim tim pokazali su svoje "znanje" i "strucnost" ...
[ broker @ 13.03.2007. 21:13 ] @
Ljudi, ja stvarno ne znam, kakvo vam detaljnije objasnjenje treba od toga da poredjeno sa Hypergain 24 dB, Reinkjet grid od 24dB ima prakticno iste karakteristike? Lepo sam naveo da sam ih testirao u identicnim uslovima, na istom mestu, sa istim uredjajima, sa istim kablovima, samo zamenim antene.
[ ponline @ 15.03.2007. 21:44 ] @
Citat:
broker: Ljudi, ja stvarno ne znam, kakvo vam detaljnije objasnjenje treba od toga da poredjeno sa Hypergain 24 dB, Reinkjet grid od 24dB ima prakticno iste karakteristike .


Vec drugi put ne citas sve postove detaljno, ovde je problematika o anteni sa 15metara tv kabla, a ne za one sto ti pricas.
[ broker @ 16.03.2007. 15:53 ] @
Pa to nije problematika antene nego kabla...

[ ponline @ 16.03.2007. 15:58 ] @
Citat:
ponline:
Razlika je sto u feed-u nije lemljen 1 metar cfd400 i N konektor na kraju, nego 15 metara tv kabla i rp-sma konektor na kraju da bi ljudi direknto kacili na njihove pci wireless kartice. I sve to daje jeftinu cenu kacenja na internet, uz to i 'slican signal' (da da da malo sutra, hahahhahaah kad ce me neku u to ubediti sa tehnickim podacime nemam pojma).



[Ovu poruku je menjao ponline dana 16.03.2007. u 17:29 GMT+1]
[ broker @ 16.03.2007. 17:38 ] @
15 metara kabla nije deo antene. Pogledaj temu od pocetka.
[ ponline @ 17.03.2007. 14:32 ] @
nemam slike covece inace bi ti objasnio slikama, a recima ne znam kako vise.
Potrudicu se jos malo...

radi primera recimo da antena ima 3 sastavnih delova (nemojte me drzati za rec):
1. grid
2. feed.
3. kabal koji je integrisan u feed i koji se terminise konektorom u drugoj strani.
zaboravimo drzace i ostale stvari.

Ove antene imaju pod 3. kabal od 15m integrisan u feed i terminise se rpsma konektorm na kraju. i zato taj kabal je deo antene a ne odvojen od antene. A i nije offtopic posto antenu proizvodi reinkjet.



[ time @ 17.03.2007. 16:23 ] @
ma ljudi sta vam je.kupio sam ovu antenu pre 3 godine i iz nje viri kabl duzine 25-30cm koji definitivno nije antenski(podebeo).posebno su mi prodali cdf200 kabl od 10m i to sve radi ok.
[ broker @ 17.03.2007. 16:33 ] @
ponline, razumm ja o cemu ti pricas, ali ocekujem da razumete da ne mozete da opljujete custom verziju antene (koja se pravi po porudzbini) kojoj se zakaci 15m TV kabla. Antena i dalje valja, ne valja kabal. Standardna verzija ima kratki kabal CFD400 i o noj govorimo. Valdja svi znamo sta znaci na antenu staviti 15m TV kabla i da bi to urnisalo signal sa svake antene a ne samo ove.
[ ponline @ 19.03.2007. 14:57 ] @
Neko je doveo diskusiju o ovim antenama sa 15m kabla u ovaj topik, i kad neko pise da ove antene nisu dobre ne znaci da sve ostale antene od reinkjet-a nisu dobre.
Kao sto sam i gore navedeo, standardne antene su dobre, ja ih kupjuem i zadovoljan sam, ne plujem ja ni ove custom verzije ako su ljudi zadovlnni njima samo da navedu tehnicke podatke i rezultate.

[ zoranRuma @ 26.03.2007. 23:56 ] @
u gromnetu tj reinkjeti se kabal prodaje za 1100 din, i naravno da je najgora stvar staviti ovako nesto, ja ih nazalost moram ugradjivati :(
antena i nije losa za te pare recimo da delom radi posao a da je 24 dB :D
meni se desavalo da menjam gromovu antenu 16 dB sa 24 dB i da dobijem isti signal
reink proizvodi i sektor antene koju rade posao ako im ne odleti plastika :D

[ oglo @ 14.06.2007. 18:05 ] @
grid16 sa 15m belog antenskog kabla ima oko 8dB gain
grid20 sa istim kablom oko 12dB
grid24 sa ... kablom oko 16dB

posto se dobrim delom gubitak javlja zbog 75omskog antenskog kabla tj zbog 75oma :) gornji podaci variraju do plus minus 10%
ponovo ponavljam te "antene" su i nastale na zahtev narucioca, mi smo ih samo koristili kod nas i zaista ih nikad nismo reklamirali
ipak cinjenica je da na mrezi imamo skoro 1000 korisnika sa tekvim kompletom
da ne ulazim u matematiku decibela i ostalog, prakticna iskustva su sledeca:

problem sa vodom u fidu je odavno resen lepljenjem istog, a ne varenjem duz spoja, to vazi i za ove antene
gain je takav kakav je, u gradskim uslovima gde je velika koncentracija korisnika prosecna udaljenost od ap-a je oko 1km i prosecan signal je oko -65 sto je ok,
u seoskim uslovima gde je obicno jedan ap prosecna udaljenost korisnika je oko 2km i signal je oko -70 s tim sto u tim sredinama ljudima odlicno radi i sa -80 signalom jerbo je sve cisto
generalno gledano sa tim kompletima nemamo problem sa signalima, osim naravno kod korisnika koji su necim zaklonjeni al to nema veze sa samom antenom
mane, pogotovo kod korisnika koji sami montiraju ovakav komplet su sledece:
za razliku od hiperlinkovih antena koje dolaze sa "navucenim" fidom nas se navlaci prilikom montaze antene, a posto vrat fida glat ulazi u nosecu cev i pri kraju ima zazor koji ga ucvrsti dosta ljudi to zavrsno montiranje izvede elegantnim srpskim nabijajucim kroseom koji pocesto ume da izazove naprslinu na plastici pa tu moze da udje voda, to bas nije lako izvesti bez manijackog udarca al sto se kaze bez starca nema udarca pa se eto desava
druga mana je sto rp-sma konektor ne pasuje idealno na rg-6/u catv antenski kabl a sto je jos gore sam taj kabl ima pet puta slabiji sirm od na primer cfd-200 kabla za koji je taj konektor predvidjen. e sad ovi nasi manje vise to lepo sklope, medjutim to nema cvrstinu ni priblizno kao cfd-200 kabl. e sad kod provlacenja tog kabla kroz kojekakve rupe do kartice a narocito posle par meseci upotrebe i nekoliko slucajnih cimanja taj krimp tj sirm na belom kablu moze da popusti i dovede do prekida signala

u stara vremena kad neko kupi tu opremu za 200evra gleda je i pazi ko da je zivo bitje, i oce da ubije ko mu dira, sad kod nas to uzmu za 4000dinara i nisu bas puno milostivi prema istoj, to je eto kod nas najveci problem.

manje vise ovo gore nisu marketniske tvrdnje i predpostvake vec iskustvo u zadnje 2 godine rada sa tim, mi bez problema instaliramo u gromnetu i hiperlinka sa ciscom ako neko insistira, mislim svako resenje je u ponudi pa ko voli sta voli :)
[ drvac @ 18.06.2007. 17:25 ] @
Evo kupio sam danas Reinkjet Grid 24. Ranije sam imao grid 18 i signal u Mkrotiku se poboljsao za nekih 6-7 dB i u prijemu i u predaji. Medjutim konekcija mi slabije radi i ping je veci :( mada je to za neku drugu temu.
[ tarla @ 19.06.2007. 00:34 ] @
Gledao sam signal od -50 na udaljenosti od 200m i latency je reda 1000ms... Sve usljed zagusenja. Tako da ne smrdi samo g***... Nesto ostane i na dupetu.. :)
[ xspeed @ 19.06.2007. 21:11 ] @
Heh al se neki reklamiraju
[ sasa80 @ 30.06.2007. 19:32 ] @
Evo moje prica sa antenom Reinjet Grid 24db daljina 12.5km vazdusnom linijom od mene do ap provajdera koji je na brdu od oko 800 metara visine a na njemu ima 2 AP sa vertikalnom polarizacijom u pitanju je Loznica a brdo je Gucevo. Antena ima fid sa pigtailom od 3 metra CFD400 kabla uradjenog u Reinjetu u Sapcu ,ApWL5460 v2 i 10 metara utp kabla do mrezne kartice taj ap mi izbacuje signal 32 nije u decibelima vec samo tako pise [ko je imao susret sa ovakvim ap/om razumece ovo merenje] a sa karticom msi mi je pokazivalo signal 60 tako da ap pokazuje duplo manje to je verovatno i pravi signal koji imam, i mogu reci da sam zadovoljan sa konekcijom cak i po losijem vremenu tj mogu se pohvaliti da sa tom konekcijom igram counter strike online i ping mi je od 20ms do 50ms, kako kad moram priznati da se nekad desi da malo zastuca ali to samo u igrici moze da se oseti,verovatno da se tada nakaci vise korisnika inace net. je strava.Toliko o Grid 24 Reinjet !
[ Ivica Popovic @ 23.09.2007. 16:35 ] @
E ovako jedan primer:

1--bazna stanica sa mikrotikom, compex kartica i omni antena mislim da je 12dbi

2--korisnik na 7 kilometara udaljenost sa opremom: planet 4033, pigtail 1 metar i reinkjet grid 24dbi

signal prolazi kroz vrh drveta koji je na 200 metra od korisnika

na planetu ocitava signal 35

na mikrotiku signal -74db

ping 3ms konstantno
[ drvac @ 11.10.2007. 14:26 ] @
Imam jedan problem sa ovom antenom. Problem se javlja kada pada kisa, signal mi opadne za nekih 6dB. Antena je okrenuta za rad u horizontalnoj polarizaciji. Primetio sam da se voda nahvata na fid odnosno kao da se napravi mali bazen. Cim sam prstom sklonio poprilicnu kolicinu vode signal se vratio. Kako bi mogao da resim ovaj problem.
[ Duka91 @ 14.10.2007. 12:06 ] @
Hm, to je kriva polarizacija (nema gde da "sleti" voda).
Kada je fid okrenut vertikalno nema tih problema.
[ sasa80 @ 14.10.2007. 12:24 ] @
Ja imam istu antenu ista polarizacija, isto mi se desava kad padne kisa opadne signal sa 32 na 23/24 nekad je 20 ali ja hvatam signal AP na 12.5km tako da verovatno i kod mene se skuplja voda.Pokusacu da nesto preduzmem sa fidom nesto da voda slece he he ako uspem javljam!

[Ovu poruku je menjao sasa80 dana 14.10.2007. u 20:35 GMT+1]
[ Duka91 @ 15.10.2007. 15:11 ] @
Probaj da napraviš na fidu mali kanalčić (jednostavno ga zagrebi nekim predmetom) da voda može da sleti.
Dovoljno je samo malo...
[ drvac @ 16.10.2007. 13:21 ] @
I ja sam razmisljao o tome da malo zagrebem sa strane da napravim taj kanalcic ali i razmisljam zimi kada krene sneg da pada, osecam da ce na fidu biti jedna velika snezna kupa :))
[ Duka91 @ 16.10.2007. 15:06 ] @
E ja još uvek nisam dočekao da imam wireless zimi a i kada bude padao sneg neće biti takvog efekta jer je polarizacija vertikalna.
[ DoubleHeadEagle @ 20.10.2007. 03:25 ] @
Znam da je tema vezana za 2,4Ghz antenu, ali pomenucu da smo ovih dana nabavili i 5Ghz antenu ovog proizvodjaca, u pitanju je 24dbi grid. Prvi utisak je bio katastrofalan, ali ne zbog kvaliteta izrade antene i njene ergonomije, nego zbog toga sto smo na 2 "identicne" antene, dobili razlicite koponente, naime nosac glave na jednoj anteni je kraci za jedno 3-4 cm!!! I sada budi pametan, posto do sada nismo koristili ovaj metal sa primesama plastike, ne znam koja je ustvari prava mera nosaca za 24dbi antenu, u scan-u se nesto bolje pokazala antena sa duzim nosacem, ima 5 dbi jaci signal. Ocigledno da je proizvodjac pogresio u pakovanju, a mi smo izgleda toliki baksuzi da smo na prvoj narudzbi naleteli na feler!!!

Elem, posto nam je bilo hitno da postavimo link, morali smo da instaliramo opremu ma kakva da je, i na kraju je i sa takvom razlikom u antenama link je proradio, dali dobro ili ne to ce iskustva drugih da pokazu, a i zamena gore pomenutog pogresnog nosaca, protok na linku je ~4000 kb/s u turbo modu, sa compex superA/G karticama (posesene na 14dbi), na 6 km razdaljine.

Prvi utisak, kada se izuzme gore pomenuta greska, je dobar, antena lepo izgleda i lepo radi, tako da mogu da je preporucim svima, ne samo client-ima, nego i onima koji se wireless-om bave malo profesionalnije.
[ ponline @ 21.10.2007. 18:34 ] @
Doublehead eagle,
Ako si radio sa 2.4ghz antenama lako ces uporediti koji metalni cev je neophodan za koju antenu.
Antene od 2.4 i 5ghz od reinkjeta su poptuno iste antene sem sto unutar plastike feeda ova od 2.4ghz ima dipol, a ova od 5ghz ima stampanu malu antenu na PCB. Iste dimenzije antena zbog krace talasne duzine na 5ghz imaju otprilike nekih 5db vecu dobit nego na 2.4ghz, tako da 2.4ghz grid od 24db sa odgovarajucem feedom bice 5ghz 29db grid.

I ja sam probao reinkjet antene na 5 Ghz i dobro rade, sa njihovom cenom mogu da kazem da su Best Value for Money.






[ DoubleHeadEagle @ 23.10.2007. 01:06 ] @
NIsam radio sa sa njihovim 2,4 gridovima, jer nisu mi se pokazali kao najbolji (probao sam one 24 dbi, ostale nisam), za manju cenu sam imao bolje gridove, tako da sam ih izbegavao koliko sam mogao. Najvise sto me je privuklo da uzmem ove 5Ghz gridove jeste cena, a po malo i neverica (iz iskustva sa 2,4) da to uopste radi!
Za sada sam zadovoljan, treba da mi stigne redovan nosac za ovaj jedan felericni grid, pa cemo onda da vidimo koliko ce biti poboljsanje, ali i ovako sam prezadovoljan, jer nisam ocekivao nista od pomenutih antena.
[ SomiKnight @ 14.03.2008. 23:00 ] @
Meni se smucio ovaj moj dish sa biquadom, narucio prekljuce grid, stiglo danas bez ikakvih problema, antena upakovana, obmotan karton sa otprilike celom jednom trakom onom braon :), kontakt sa osobljem skroz pozitivan. Antena radi bolje od onog mog dish-a kojem sam menjao 3-4 biquada razna, i po meni grid radi posao kako treba, ne znam koliko db ima stvarno, nemam hyperlinkov da uporedim, ali za razliku od dish-a mi je signal konstantan svo vreme. Za sada sam zadovoljan, videcemo kad bude neka kisa samo da ne bude nekih problema. Sve u svemu, antena je prilicno jeftina za to koliko nudi, prosto ne mogu da verujem da sam toliko vremena gubio na pravljenje biquada i slicno, umesto da sam lepo kao covek odmah uzeo grid.
E da, onaj spoj konektora n-male i n-female, jel on vodootporan, tj jel zasticujete vi to nekako ili moze da stoji na kisi bez problema?
[ reb0rn @ 18.03.2008. 00:50 ] @
@SomiKnight totalno si u pravu, znam da ce sad ljudi da te kude jer su se zabadava cimali sa tim skalamerijama a na kraju se ispadne fabricko uvek bolje... i trajnije
U selu ama bas svi bi-quadovi jako brzo probadaju, koroziraju gube efekat pojacanja...
jeftine satelicke takodje koroziraju posle 2-3 godine

sto se tice sabackog grida ako valja feed nece biti problema na kisi nikakvih jos je otporan na vetar a ne ko satelicka koja se poprilicno trese i sa dobrim osloncom a a ne pricamo ako je slabo ucvrscena
[ oglo @ 18.03.2008. 01:27 ] @
pa neb smeo vise da bude problem sa vodom i fidovima, to se desavalo na staroj seriji od pre 2 godine, jedino ako fidovi datiraju otad tj nisu lepljeni vec vareni po ivici
sto se tice one razlike u duzini na 5GHz to mora biti neka greska, mislim nasa greska, svi bi trebalo da budu isti :)
[ nesho07 @ 20.03.2008. 20:27 ] @
Mozda je tema vec davno offtopic,ali eto slucajno sam surfao malo po sajtovima za opremu,i nasao pljunutu reinkjet antenu grid od 14 db,onaj stariji tip(il kol'ko vec realno ima ona u stvari), i bogami kopija kopije,ali jedna stvar koja ohrabruje jeste cena na ovom sajtu(60 funti),bogami su reinkjet mnooogo jeftinije,uglavnom koga interesuje evo link,ova antena je skroz na dnu. ;-)

http://images.google.com/imgre...ozilla:en-US:official%26sa%3DN
[ Duka91 @ 23.03.2008. 17:50 ] @
Ne bih baš rekao da je ista.
[ Bojan Ferrari @ 18.04.2008. 19:18 ] @
Probao sam skoro jednu Reinkjet Grid antenu od 24 dB i imam lose iskustvo s njom.
Naime bazna stanica tj ap mi se nalazi oko ~300 m od kuce.Popodne kad dolazi do zagusenja u etru posto ima veliki broj ap-ova blizu ping mnogo varira celo popodne.Bazna radi kao sat.Znaci nije problem do nje posto je odrzavamo par nas u kraju.Vratim yagi kad ono ping normalno do gugla od 40-45 kao sto je i bio.Cak sam i sa bikvadom imao bolji signal i normalan ping.
[ nikola_v86 @ 19.04.2008. 13:42 ] @
Da li bi neko mogao da okaci shemu fida i eventualno sliku unutrasnjosti fida?Bilo je veliko nevreme,pala je sa vece visine i raspao se fid
[ mobilexpert @ 22.04.2008. 06:05 ] @
@Bojan Ferrari

opste poznato je da Sabacke antene imaju front-to-back ratio 0dB
tj. ja sam se sa jednom 16-ticom okacio na AP koji se nalazi "u rikverc" - udaljenost malo manje od 1km

znaci ... popodne kad svi upale wireless opremu, shabotronic antena ti nahvata sve ...
i iz komsiluka i mikrotalasne rerne iz kraja i sve u krugu od 360 stepeni ...

takodje .... VSVR je i te kako daleko veci od 1:1,5 na shabackim antenama.
ko ne veruje, nek nabavi fabricki softver za Prism2 kartice i nek izmeri ...

jedan moj drugar cak tvrdi da su shabacke grid antene dobre kao sektorke .... provericemo vec.


ne zelim ovom prilikom nikoga da vredjam niti bilo sta slicno, ali drzimo se neke realnosti i istinitih cinjenica :

- kvalitetan dizajn za DOBAR grid moze da se iskopira od hyperlinka, dimenzije za Feed, kao i faktor skracenja.
- razlika u ceni antene sa 9m rg-6/u i 9m cfd-200 je nekih 4,5-5 eura ... a gubitak sa cfd200 je za 7-10dB manji.
(dobio sam 16dB grid sa 9m rg-6/u kablom od 75ohm-a !!!!)

dakle ... do 800m-1km ..... BiQuad rulez ... Panel Rootena rulez ... Yagi RUlez ...


poz.
Brka.
[ Predrag Supurovic @ 22.04.2008. 14:50 ] @
Poredio sam nekoliko sabackih gridova sa Hypergain, doduse ne nekom sofisticiranom opremom nego klasicnom odokativnom metodom direktnog poredjenja. Uvek sam sa sabackom antenom merio isti signal kao i sa hypergain gridom.

I bez ikakih drugih merenja mogu da zakljucim samo jedno: ako sabacki grid ima istu dobit kao i hypergain u smeru gde mu je korisno polje, a neko tvrdi da on zraci sirim uglom zracenja i ima veliko zracenje za ledjima, onda ispada da sabacki grid postize i znatno vecu dobit, same, eto rasipa energiju i tamo gde ne treba? Ne bih bas rekao da je tako.
[ mobilexpert @ 28.04.2008. 01:54 ] @
pedja,

koliko se secam ti uglavnom radis u Horizontalnoj polarizaciji, jel da ?

ovo sto sam ja do sad video, vezano za rasipanje ... je za Vertikalnu polarizaciju.


a ako vec radis u Horizontali, mogu da ti preporucim nesto, da probas i da se iskreno odusevis
(kao sto sam se ja odusevio) sa izvesnim krusevackim antenama,
WaveGuide + panel (ocigledno da ih prave "uparene" jer sve ostale klijent antene rade daleko losije),
ali evo rezultata .... doticna WaveGuide + doticni panel 18dB ... na 2km ... klijent sa 40% opticke vidljivosti ... -55dB

ako ti treba kontakt ... javi se na PM

poz.
Alexandar.
[ Predrag Supurovic @ 28.04.2008. 04:25 ] @
Citat:
mobilexpert: pedja,

koliko se secam ti uglavnom radis u Horizontalnoj polarizaciji, jel da ?

ovo sto sam ja do sad video, vezano za rasipanje ... je za Vertikalnu polarizaciju.



Probao sam obe polarizacije.


Citat:

a ako vec radis u Horizontali, mogu da ti preporucim nesto, da probas i da se iskreno odusevis
(kao sto sam se ja odusevio) sa izvesnim krusevackim antenama,

...

ako ti treba kontakt ... javi se na PM



Zasto da ne. Uvek cu rado da probam nove antene.

[ Duka91 @ 28.04.2008. 21:18 ] @
Da, i meni se dešavalo da hvatam signal od AP-a koji mi je "iza leđa".
[ mobilexpert @ 30.04.2008. 04:03 ] @
pricam ja ... pedja ne veruje ...

[ Predrag Supurovic @ 30.04.2008. 08:39 ] @
Zasto mislis da ne verujem? Pa sasvim je normalno da antena hvata i s ledja. Pitanje je samo u kojoj je to meri. :)
[ Duka91 @ 30.04.2008. 19:11 ] @
Pa ja obično taj signal hvatam u malo manjoj jačini nego što je onaj pravi kad usmerim antenu ka AP-u.
E sad' nisam probao da se konektujem nikad na taj AP koji mi je iza leđa.
Što se tiče antene ja sam prezadovoljan.
Link na 25km sa signalom na mikrotiku -68db i po kiši i po snegu ping ne prelazi 1-2ms.
@nikola
Ja imam neki stari fid i koliko vidim ima samo dve bakarne pločice.
Evo slikao sam ti:



[ nikola_v86 @ 03.05.2008. 11:33 ] @
E hvala puno,to bi trebalo da bude to.Icu sutra gore na krov da se poigram sa time
[ mobilexpert @ 12.05.2008. 13:36 ] @
@REINKJET

jedno pitanje za momke iz ReinkJet-a ...

sad nesto gledam ovaj feed ....

da li vam 75ohm kabl koji stavljate uz ove gridove,
sluzi kao prilagodjenje za feed ?
jer ovako "odokativno" mi deluje da je tako ?

p.s. ovaj beli "california" kabl ima strasne gubitke ....

poz.
Aleksandar.
[ Bojan Ferrari @ 12.05.2008. 16:42 ] @
Citat:
mobilexpert: @REINKJET

jedno pitanje za momke iz ReinkJet-a ...

sad nesto gledam ovaj feed ....

da li vam 75ohm kabl koji stavljate uz ove gridove,
sluzi kao prilagodjenje za feed ?
jer ovako "odokativno" mi deluje da je tako ?

p.s. ovaj beli "california" kabl ima strasne gubitke ....

poz.
Aleksandar.
Nece ti on druze skoro odgovoriti
Pogledaj u profilu kad je zadnji put bio ulogovan
Poz.
[ the_tosic @ 04.06.2008. 13:51 ] @
Posto sam procitao sve od prvog do poslednjeg posta samo sam jos vise zbunjen. Ne znam sta da kupim grid 24db ili yagi 20db???
[ Predrag Supurovic @ 04.06.2008. 23:05 ] @
Yagi od 20 dB je malo neprakticna jer jepredugacka. U tom slucaju je bolje da izaberes grid, a i to 4 dB nece da se bace.
[ mkk @ 04.11.2008. 21:57 ] @
Kupio sam ovu antenu pre otprilike 6 meseci i nisam bas zadovoljan sa njom.
Hvatam signale sa blizih Ap ali to bi i ekserom mogao da uhvatim.

Pre neki dan na susednoj zgradi sam video istu ovu antenu i cini mi se da je nosac glave(fida)dosta duzi od onog kod mene.Naime kod mene je duzina svega 18 cm, kada sam pokusao da izracunam zizu ove antene dobijam oko 30cm. Pa ako neko zna kolika je duzina ovog nosaca neka javi i unapred hvala.
[ ivantes @ 13.07.2009. 13:09 ] @
Sve informacije o ReinkJet antenama sa opisima i cenama imate na sldećem linku http://www.pakom.com/KatalogPr...a/Katalog.aspx?sifpro=REINKJET.

Citat:
mkk: Kupio sam ovu antenu pre otprilike 6 meseci i nisam bas zadovoljan sa njom.
Hvatam signale sa blizih Ap ali to bi i ekserom mogao da uhvatim.

Pre neki dan na susednoj zgradi sam video istu ovu antenu i cini mi se da je nosac glave(fida)dosta duzi od onog kod mene.Naime kod mene je duzina svega 18 cm, kada sam pokusao da izracunam zizu ove antene dobijam oko 30cm. Pa ako neko zna kolika je duzina ovog nosaca neka javi i unapred hvala.


Koliko vidim fidovi su dugi nekih 30-40cm...
[ mkk @ 13.07.2009. 14:39 ] @
U pravu si jeste oko 32 cm. Resio sam problem tako sto sam kontaktirao ReinkJet preko maila, ljudi su ok, poslali su mi odgovarajuci nosac cak nisam morao ni postarinu da platim.
Svaka cast proizvodjacu!
[ drapeti @ 07.09.2009. 12:34 ] @
hocu da kupim ova grid antena.interesuje me kako je mogu povezati na laptop.sta sve mi je potrebno router ili aces point.ako moze podetalnije da mi objasnite kako da povezem antenu sa laptop.
hvala
[ FULLSOUND @ 02.10.2009. 18:38 ] @
Kako su se pokazale ove antene novije proizvodnje i gde mi preporucujete da je kupim posto sam cuo da postoje kopije novije proizvodnje koje nisu ni blizu org.?
Treba mi da se nakacim na AP koji ima amos 9 udaljenost je 7 km i naravno postoji opticka vidljivost, da li ce to moci da radi?
[ vkoja @ 02.10.2009. 19:32 ] @
Sa tom anteno se mozes na toj daljini sigurno nakaciti,a sada da li ce raditi to ne znam,sve zavisi kakav je ap da li je otvoren¨?
[ mkk @ 02.10.2009. 20:44 ] @
Pa ako se bojis kupovine kopije naruci direktno sa njihovog sajta http://www.reinkjet.co.rs jednostavno ih kontaktiraj mailom i naruci. Ja sam narucio kabl cfd 400 i oni su mi ga poslali kurirskom sluzbom za nekih 3 dana (placanje pouzecem).
Sto se tice cene kupio sam antenu 24dB u NS u jednoj manjoj prodavnici a kabel preko http://www.reinkjet.co.rs ukupna cena je bila priblizna ceni antene od 24dB sa obicanim koaxialanim kablom u drugim prodavnicama.
[ FULLSOUND @ 03.10.2009. 14:29 ] @
@mkk Koliko si kabla uzeo i koliko si platio kabal a koliko antenu i pre koliko si to sve uzeo?

@vkoja Ne razumem se nesto mnogo znam da je napravljen od racunara i da je u njemu kartica tp-link TL-WN651G i antena rucne izrade amos 9 i ja kod mene imam amos 9 i kad skeniram ja ga vidim ali je signal neupotrebljiv 91-88 dB ali doduse nisu bas usmerena jedna ka drugoj...

I NIKO MI NIJE REKAO KAKO SU SE POKAZALE ? ? ?
[ mkk @ 03.10.2009. 22:05 ] @
Antenu sam kupio pre 14 meseci 2000din a kabel pre oko 6 meseci cfd 400 10 metara 2300din kao sto pise na sajtu.
Antena mi se pokazala ok, ima za nekih 10dB-15dB bolji signal nego 3D Corner antena koju sam pre toga koristio.
Uz gomilu prepreka ka ap koji je na nekih 700 metara od kuce (bez opticke vidljivosti signal nije ispod 36dB tj iznad -64dB, vrlo cesto i preko 42dB). kad sam je kupio znam da sam je neko vreme koristio i ispod krova i da se nije spustao ispod 32dB jedino kada je padala kisa zbog vlaznog crepa je bio nekih 28db
Ako zastitis konektor od vlage nikakvih problema neces imati.
[ zivanicd @ 09.11.2009. 18:54 ] @
Mislim da imamo montirano jedno 500 ovakvih antena iza ReinkJeta ako ne i vise.

Pokazale su nam se odlicno. Mana su losi konektori. Cak su bili losi i pre kupovine pa je dovoljno da korisnik mrdne komp i sjebe sve.
One sa belim kablom su bile lose... u rashodu imamo najvise njihovih delova. Sada je neki crni RG6 kabl koji je tvrdji i bolji su konektori.

Sjebane fidove povremeno vratimo i dobijemo nove. Sasvim korektno saradjujemo sa Reink Jetom. Sve pohvale ! :)

S obzirom koju cenu imaju i da su kod nas sve bazne stanice blizu rade extra. Koristimo 20tice sa 15m kabla.

Bazne stanice su na 15-17db panel ili sektor. AP kartice su wlm54g ili cm9 sa izlaznom snagom 17-18db.

[ vkoja @ 09.11.2009. 20:18 ] @
Pa vidi ovako FULSOUND, ako mozes signal da spustis do -80 bice ti super i radice ok.Probaj skrati kabal od antene najmanje sto mozes i ako tada ne uradis nista uzmi jednu grid antenu od 24 db i resio si problem!
[ nikola_v86 @ 11.01.2010. 02:10 ] @
Mislim da je -80 ipak suvise velika cifra za bilo kakvo normalno i stabilno povezivanje.Ispod -75 sve moze (-70 je minimum za prodju kod nas na mrezi)

Reinkjet antene za klijentsku stranu su za svaku pohvalu.Mogli bi da promene farbu na anteni koja se ispostavilo da nije nikakva zastita od korozije,trebala bi jos neka boja preko te osnovne boje (polako se bojim da se par antena i ne raspadnu,a sta rade sa signalom,bog ce znati).Kabel koji su stavljali za tih 10m itd itd nije uopste 50 omski kabel koji bi trebao u wifiu da se koristi,nego 75omski koji s koristi za najobicnije tv antene i to nikako ne razumem.Fidovi se povremeno raspadnu,a da se primetiti da imaju jako lose spajanje plastika na fidovima,tj taj silikon koji stavljaju viri na sve strane i fid ne moze stati na mesto,pa se mora seci ili smirglati.To je jos jedan veliki minus.Desi se neretko i da se fidovi napiju vode,tj to spajanje se neverovatno netacno radi.Sta reci,za tu cenu bolje i ne moze.Antena vecinom svoje specifikacije ispunjava i svaka cast jednoj takvoj firmi da se provukla vamo gde svi kupuju nike patike itd itd.

Eto tih par nepravilnosti bi se mogle ispraviti i da dobijemo nesto sto moze da ide van ove zemlje bez problema.Ja ih i dalje preporucujem sa klijentsku stranu,kao nesto sto moze proci bez problema.Svakako nemojte uzimati antene sa tim predugackim kablovima,nego lepo sa pigtailom koji se radi sa cfd400 kablom,dalje sebi sprovodite,ako je ispod nekih 10m,moze cfd200 kabel,a za vece dusine ili izmite ap (moja preporuka) ili uzmite lepo cfd400 kabel pa nek vozi na taj nacin.

Sta reci,jedan hyperlink kosta minimum 50 eura i jeste 5 u glavu za ovo,al odacu vam tajnu da su polako na nase trziste stigle dobre kopije hl-a,tp-link ih pravi i dosta lako se mogu naci u prodaji,tako da bi ekipa iz reinkjet-a mogla polako da se zamisli i unapredi svoje antene.Cenovna razlika je minimalna za to sto se dobija.

Toliko od mene i veliki pozdrav ekipi iz reinkjet-a i nek se polako uzme u obzir ovo sto sam napisao.Nek i kosta malo vise,al nek bude kvalitetnije.

@FULLSOUND

Jesi ti siguran da si pogodio polarizaciju i namontirao fid kako treba?A i u svakom slucaju za 9 km porazmisli o HL 24 anteni,iako ni za nju ne garantujem.Sto je previse previse je.Uzmi 2 hl 24 antene i jednu stavi kod njih da gadja prema tebi i drugu kod sebe prema njima.Jos bolje ako uzmes lepo opremu na a standardu i neke fine parabole,za bilo sta stabilnije.... Mozda bi ti i ove tplink antene radile posao... Svakako nek ekipa sa druge strane obavezno preamble mode stavi na only long.I da,naravno,sto kraci kabel i sto manje prespajanja.

[Ovu poruku je menjao nikola_v86 dana 11.01.2010. u 03:25 GMT+1]
[ zlatibor82 @ 26.01.2010. 21:51 ] @
Evo i ja da prenesem moje iskustvo sa Sabackom gridovkom... naime u septembru mesecu montirao sam moju mrezu bas sa sabackim 24db gridom... link je dugacak 16.4km sa obe strane se nalaze tp linkove kartice wn651g koje su ubacene u mikrotik... i sve funkcionise kako treba... signa na ovoj razdaljini se krece od 64db na 2.422ghz do 70db na 2.484ghz... i mogu vam reci da relativno dobro radi, iste mozda malo losije rezultate dobijeni su sa hl24, odnosno 66db na 2.422 i 71-73db na 2.484 ali su linkovi za divno cudno bili stabilniji sa sabackom, ni ja nisam mogao svojim ocima da verujem... neko ce reci da antena nije bila upucana kako treba, celo popodne smo se trudili da je upucamo i na kraju bez rezultata... i vratili smo sabacku... i jednu veliku ali stvarno veliku zamerku imam.... a to je na kvalitet obrade naime kada sam kupio antenu dosla je sa otvorenim fidom... otvorenim mislim na to da prednji deo fida nije bio zalepleljen... sto me je malo razocaralo upocetku, druga stvar sipke na kojima se kaci fid nisu bile iste duzine... naime jedna je bila 29.4 a druga 33.5 ako dobro pamtim a pamtim... posto sam morao posla da se latim prilepio sam sa toplim lepkom fid i metrom sam izmerio zizu na 32.8cm koliko sam na netu nasao neki kalkulator i sve to lepo fiksirao i ulepio... nakon toga pristupilo je montiranje... pri montazi na stub odnosno pri zatezanju matica doslo je do proklizavanja dve malo je nekako bio mekan materijal... nisam ga dotegnuo napravili smo drugi i montirali.... kada smo linkove upucali iskreno iznenadili smo se signalom bio je veci od ocekivanog... tacnije zbog zagusenja od ostalih uredjaja... link je isproban i doslo se do sledecih rezultata...


u b standardu na frekvenciji od 2422 sa signalom 64db link je isao na 5.1mbps
takodje b standard na 2484 sa signalom od 70db link je bio oko 5.5mbps

u g standardu dosli smo do zadivljujucih performansi na 2422 link je isao na 14.8mbps dok na 2484 lik je prelazio 20.2mbps

kao sto i sami vidite govorim o linku koji je dugacak 16.4km meren google earthom.... i jos jedna napomena link prolazi preko celog grada odnosno iznad na od prilike od 100m

e sada dacu vam neke podatke hl24

ovako posto smo sa jedne strane koristili hl24 a na drugoj strani sabacku 24db moguce je da je doslo do nekog konflikta izmedju njih dve mada nikako do sada nismo mogli da utvrdimo sta se zapravo desilo


u b standardu nije se primecivala tolika razlika link je bio na 2422 sa 66db oko 5.3mbps dok na 2484 sa 71-73db 5.1mbps u g modu na 2422 sa signalom 68db link je 16.5mbps a na 2484 sa 78db link je bio slabih 9mbps...

evo i sami vidite... moguce je da popovi osvestaju antene pre nego sto izadju iz fabrike pa mnogo bolje rade.... stvarno ni nama nije bilo jasno....

i jos jednu star sam primetio tacno je da sabacki grid rasipa signal tacnije posto na mt imam prikljucene dve kartice jedna je za link druga za dalje sirenje neta... pokazalo se da uopste nije potrebna ova druga antena posto gde se vidi sector tu se vidi i grid sa priblizno slicnim signalom...

evo toliko od mene valjda ce nekom biti korisne ove informacije....
[ robertrad @ 23.04.2013. 09:34 ] @
Cao svima imam jedno pitanje slomilami se kutija na grid anteni,hteo bih napraviti novu pa koja mi vrsta plastike treba???
[ tox master @ 23.04.2013. 23:25 ] @
Malo je teze da ti sad kazemo hemijski sastav kakva plastika treba da bude
Najprostija metoda utvrdjivanja da li se neka "plastika" moze koristiti za wireless antenu...ubaci komad plastike u mikrotalasnu,ako se ne ugreje ok je za antenu.
[ sad_ste_face_jel @ 08.05.2013. 23:03 ] @
Plastika nije ni toliko bitna koliko je bitno kako to zalepis.Po pravilu bi bilo bolje da je plastika bela da bi odbijala svetlost a ne crna koja privlaci.Sad ne znam kako to mislis da napravis jer je bitno da sve precizno namontiras.Ako nista drugo probaj da zalepis vec postojecu ako nije skroz polomljena.I za svaki slucaj stavis najlonsku kesu preko toga.
[ Prescott @ 25.05.2013. 19:18 ] @
Evo poređenja dve grid antene domaćih proizvođača, prva je Panon wireless 16 db, na 3 metra 75 omskog kabla i rpsma konektorom,
druga je Reinkjet od 24 db na takodje 3 metra 75 omskog kabla sa rpsma konektorom.
Kartica je Ovislinkova Air live WL-1700 USB.
Internet Speed Test je identican u oba slučaja.
Antene su bile na istom držaču, ista polarizacija, visina i pravac.
U pitanju je gradska sredina, jedan provajder, veoma, veoma malo korisnika (većina na adsl ili kablovskom) a konekciju delimo samo drugar i ja iz susedne zgrade, njegov adsl ruter (vidi se na slici).
Udaljenost oko 50-ak metara, nema nikakvih prepreka, puna optička vidljivost.
Dakle, idealni uslovi za poređenje.






[Ovu poruku je menjao Prescott dana 25.05.2013. u 20:45 GMT+1]
[ sad_ste_face_jel @ 02.06.2013. 03:29 ] @
Pa znaci da je razlika u 6 % Link Quality?Ta razdaljina je mikakva predpostavljam da kolega nema spoljnu antenu?Realno po meni je smesno na takvim razdaljinama testirati antene ali u svakom slucaju lepo od tebe sto si to podelio sa nama.
[ Prescott @ 02.06.2013. 17:45 ] @
Da, sa druge strane je samo ruter, bez spoljne antene. Mislili smo da ce se videti razlika u signalu, obzirom da je jedna antena 16db a druga 24db,
medjutim, nista. Da li je smesno ili ne, u svakom slucaju, mala daljina i puna opticka vidljivost, etar nije zagusen, dakle dovoljno jak i stabilan signal za
testiranje i objektivnu procenu. Po Net stumbleru signal je identican, -56.
[ lisenmeson @ 10.02.2016. 17:37 ] @
Imam reinkjet grid antenu od 24 db i 75 oma kabal. Antena je po mom misljenju golo sr***, ali sta je tu je. Da li neko mozda zna kako bih mogao da poboljšam signal. Kabal mi je 15 m, da li skracivanjem kabla mogu da smanjim gubitak signala. Ja imam neke internet mreze koje hvatam, ali imam gubitak od -80, a na nekim mrezama i više.

[ tox master @ 10.02.2016. 21:12 ] @
Naravno da bi skracivanjem kabla dobio na signalu i to mnogo.
15 metara kabla je previse cak iako se koristi vrlo kvalitetan kabal sa malo gubitaka a sa obicnim 75 omskim pijacarskim kablom gubitak je mozda cak isti kao i dobit antene koja u principu nije losa.
Skrati kabal koliko god je moguce vise i trebalo bi da primetis razliku u signalu.
Najbolje se pokazala varijanta sa access point uredjajem koji je kod antene i duzina kabla do 0,5m a iz access pointa mrezni kabal do racunara po potrebi.
[ gilopile @ 10.02.2016. 21:20 ] @
Daleko je to od lose antene. Kao sto rece covek, sto kraci i sto kvalitetniji kabel i dosta dobijas na kvalitetu signala. Odlicna opcija je dobar AP i kabel sto kraci do njega, pa posle vuci i 50m UTP do racunara.

Opet je sve to dzaba ako nije dobro usmerena, ili nemas dobru poziciju ( nesto smeta i nemas opticku vidljivost ka APu kojeg hvatas, velika udaljenost i sl. )

Pokusaj malo da preciziras. Koja je daljina i da li hvatas `komsije` ili je to kvalitetna bazna stanica, koliko ima do nje vazdusnom linijom, koja je polarizacija...? Da li je kabel nastavljan, da li je dobro ugradnjen RP-SMA konektor...? Ne sme da se klati, izvlaci...jer i tu gubis...
[ bakara @ 10.02.2016. 21:28 ] @
Tu je kako svi vidimo problem do kabla, samo @lisenmeson to ne vidi
[ gilopile @ 10.02.2016. 21:31 ] @
Ma ja. Mnogo stosta moze da bude problem zasto ima los signal, ali da je antena losa - nece da moze :) Moze biti samo da je neispravna, usla voda u FID ili se rasklatili/ otpali limcici/ blokatori unutra...
[ bakara @ 10.02.2016. 21:33 ] @
Pa kabl mu je upadljivo najslabija karika, a uz sve to 15m dugacak.
[ gilopile @ 10.02.2016. 21:38 ] @
Da je dugacak - jeste, ali opet nije ni to toliko strasno koliko moze biti do neispravne antene, loseg konektora ( ispala iglica i samo zicu produze ), lose kartice/ poluispravne, krive polarizacije, lose usmerenosti i sto sta jos.

Neka napise malo preciznije sta i gde hvata. Ovako mozemo samo da nagadjamo kako mu izgleda oprema sta pokusava da uhvati :)

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 10.02.2016. u 22:52 GMT+1]
[ madmax-wifi @ 11.02.2016. 05:09 ] @
Previse je kabla.
Imas RBSXT2nDr2 vec za oko 50e nov.
I dovuces bez gubitaka mreznim kablom do kompijutera.
[ lisenmeson @ 14.02.2016. 19:16 ] @
Pa ovako, hvatam signal od komšije koji ima ruter, antena se nalazi na krovu i nema nekih velikih prepreka, sad sam malo bolje usmerio i radi, ali povremeno. Meni je laptop na prizmelju kuće, a imam sprat i potkrovlje iznad, zbog toga sam i kupio antenu s tolikim kablom, ali nisam znao da je od 75 oma. Kakvo mi rešenje nudite. Jel postoji neka razlika u tome da li je antena povezana na mrežnu karticu ili na ruter? Šta mi preporučujete? Kako da povežem antenu i čime, a da imam wii?
[ madmax-wifi @ 14.02.2016. 20:48 ] @
Za 15m novog kvalitetnijeg kabla ces dati barem 2000din + konektori i pitanje kako ce ti raditi.
To je prevelika duzina.
Rasprodaj sve i kupi ono gore sto sam ti predlozio i resi problem dugorocno.
To je sve sto ti treba, taj uredjaj je antena i ruter ujedno (+ naravno treba ti mrezni kabl).
Malo ga je teze mozda podesiti ali nadjes nekog da ti pomogne i da te uputi u osnovno.
[ gilopile @ 15.02.2016. 00:03 ] @
1 1 + 1 1=4


Obrisao sam post, a moralo je nesto da se upise...

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 15.02.2016. u 02:04 GMT+1]