[ Ivan Dudas @ 29.12.2002. 07:39 ] @
Pozdrav svima,

Evo, juce sam doneo 2 modema (Lucent /Agere) i sve lepo instaliram, ali kad treba da pozove cuje se dva puta "tu-tu" i onda kaze da je zauzeto...( i jedan i drugi modem).

Za sada sam resio problem na sledeci nacin:

I korak- Umesto broja provajdera upisati broj: 0,brojprovajdera (na primer:0,041511511)
II korak- izvaditi kabl od tel. linije iz modema.
III korak - kliknuti na "Dial"
IV korak - Slusati modem. Kada okrene prvi broj (u ovom primeru 0) zarez (,) ce napraviti pauzu od 6 sekundi do okretanja ostalih brojeva. U toj pauzi vratiti kabl u modem (cuce se tu-tu, tu-tu) i tada ce modem okrenuti ostale brojeve i sasvim normalno se konektovati na internet....

Jel zna neko mozda neko malo civilizovanije resenje???
Da li je moguce da nmodem ne kapira nas dial ton?
Unapred hvala,

Pozdrav
[ MoHicAn @ 29.12.2002. 12:07 ] @
Iskljucis ABORT ON BUSY ne znam kako to ide u windozama al u linuxu komentiras jednu liniju ...
PS: Mislim da bi prosti wait for dialtone off resio problem posto bi onda on okretao i ne bi ni slusao prvobitni ton i tek kasnije bi osluskivao na odgovor modema sa druge strane.
[ Ivan Dudas @ 29.12.2002. 15:58 ] @
Pozdrav,
Ne vredi to sa wait for dial tone... to sam vec probao....
[ the.kum @ 30.12.2002. 02:05 ] @
i ja imam isti taj glupi modem i isti problem. medjutim, to se samo ponekad desava, a nekad modem bez problema bira, medjutim i kad se to "zauzece" desi, vec pri sledecem pokusaju modem uspe da okrene broj (mislim, ukljucen mi je redial). inace nemam pojma u cemu je problem, jer nema nikakvog pravila kad ce modem da se pogubi a kad nece...
[ djbojan @ 30.12.2002. 03:04 ] @
jel ko uspio da upari ovaj modem koji pominjete sa MSI 845 ultra-c 6566 ???
[ indicator1 @ 30.12.2002. 09:55 ] @
U Properties/Connection/Advanced/Extra Settings upisi ATX1 i to je to.
[ Rider On The Storm @ 01.01.2003. 17:19 ] @
Pa bre ljudi iskljucite opciju "Wait for dial tone before dialing". valjda znate da nase tel. linije ne podrzavaju tako nesto. Ja sam te modeme na stotine ugradio i nikad nisam imao slicnih problema.
[ the.kum @ 02.01.2003. 05:24 ] @
kod mene je "wait for dial tone" iskljucen, naravno ...nije u tome problem vec u modemu, i to ovom budjavom lucent agere-u (orange)
[ Rider On The Storm @ 03.01.2003. 18:29 ] @
e, onda su felericni...... ne znam, kazem vam ugradio sam ih na stotine i nista mi se slicno nije desilo. Moguce da nesto lose odradite, probajte da drugacije instalirate drivere.......
[ the.kum @ 05.01.2003. 01:11 ] @
cini mi se da je inicijalizacija sa atx1 pomogla...doduse nisam jos 100 %siguran posto mi se to desavalo samo ponekad, ali otkad sam upisao atx1, modem nije nijednom od tad "stucnuo" ;)