[ Dzidzabidza @ 08.06.2006. 00:31 ] @
Imam problema sa USB mp3 playerom.Pre par veceri sam pokusao da ga upalim i na ekranu je izbacio starting i tako je stajalo.Ugasim ga i probam da ga upalim ali ne reaguje od tada.Nista se ne desava.Kao da mu je prazna baterija (baterija je integrisana unutar njega i puni se kad se zakaci na usb port).Sada kad ga zakacim na komp napise new hardware found ali ne moze da nadje drajvere za njega.Player sam kupio u Engleskoj krajem prosle godine.Nemam vise originalnu kutiju, a na njemu samo pise 'MPman'.Sta moze da mu bude?1gb je flash i imam jako bitnih podataka na njemu.Da li postoji neki servis u BG koji popravlja ovakve stvari?Probao sam u BG Electronicu ali oni ne popravljaju ovakve uredjaje...HELP PLEASE!!!
[ shone1 @ 08.06.2006. 10:50 ] @
Proveti bateriju mozda stvarno ne valja
Pozdrav
[ Dzidzabidza @ 08.06.2006. 13:51 ] @
Baterija je ok, makar po mernom instrumentu.Ostavljao sam ga u usb namerno duze vreme da vidim dal ce da se napuni i eventualno proradi uredjaj ali bezuspesno.Jednostavno ne daje znake zivota.
[ Dzidzabidza @ 09.06.2006. 18:16 ] @
Anyone please?
[ miralo @ 21.06.2006. 08:03 ] @
Citat:
Dzidzabidza: Imam problema sa USB mp3 playerom.Pre par veceri sam pokusao da ga upalim i na ekranu je izbacio starting i tako je stajalo.Ugasim ga i probam da ga upalim ali ne reaguje od tada.Nista se ne desava.Kao da mu je prazna baterija (baterija je integrisana unutar njega i puni se kad se zakaci na usb port).Sada kad ga zakacim na komp napise new hardware found ali ne moze da nadje drajvere za njega.Player sam kupio u Engleskoj krajem prosle godine.Nemam vise originalnu kutiju, a na njemu samo pise 'MPman'.Sta moze da mu bude?1gb je flash i imam jako bitnih podataka na njemu.Da li postoji neki servis u BG koji popravlja ovakve stvari?Probao sam u BG Electronicu ali oni ne popravljaju ovakve uredjaje...HELP PLEASE!!!


Što bi rekao narod, crk'o konj. Na žalost, kod MP3 playera se to često dešava. Ako ti računar ne prepoznaje uredjaj jedini ti je spas da probas da staviš nov firmware. Vidi prvo da li postoji zvaničan sajt proizvođača i da li nude firmware. Ako nema onda moraš da ga otvoriš i da nadjes oznaku (ID board), da bi mogao da nadjes negde na internetu. Javi se kad to uradiš pa da idemo dalje.
[ reper @ 21.06.2006. 13:42 ] @
Moj drug je morao da ga fleshuje odneo ga u servis i naplatili mu 500 kinti ali morali su da ga kache na programator....

Mada sto je vec recheno pogledaj da nema novi firmware na sajtu proizvodjaca ali imaj na umu da odose svi podaci sa njega kada ga fleshujes... :(
[ Dzidzabidza @ 23.06.2006. 00:45 ] @
Proizvodjac je MPman a player je FOL7.Broj ploce je SE5006V3 sa ADJ2085w chipom i samsung 1 gb memorijom.Pokusavao sam nekim firmware-ovima ali bezuspesno.Player se detektuje na racunaru kao ADFU server.Onda se startuje program za popravku tj za flashovanje i ucita se nov firmware.Koji god firmware da probam uvek dobijam poruku tipa Flash is no responding (na jednom racunaru sa win98 je pisalo Unknown Flash type).Probao sam vishe programa za update.Zadnji sa kojim sam pokusao je verzija 4.00.Opet isti problem.Jendostavno nece da se upise u memoriju.E sad mene interesuje da li je memorija crkla ili je neki vod koji ide do nje stradao ili neki hardwerski deo ili je to ipak softverski problem.U kom servisu popravljaju ovakve playere????Ma sad *ebo podakte samo da mi proradi :) Ne daje mi se 70 eura opet... :(