[ poWer011 @ 08.06.2006. 14:32 ] @
Hteo bih da prebacim nekih 500 spotova, koji su raznih velicina, od 200Mb, u proseku 500mb, pa i do 1Gb velicine, u mpeg formatu, da ih ostavim u mpeg-u, ali da se smanje na nekih 150-200Mb.

Ima li neko resenje, odnosno koji program mi dozvoljava da uvucem sve spotove i da ih export-ujem u neki drugi folder.

Probao sam sa Pinnacle TRex programom, i izgleda veoma jednostavno i radi, samo sto secka video gde su brze scene - zoom ili pokret.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 08.06.2006. 16:11 ] @
Pa probaj da ih programa VideoRedo(skini ga sa www.videoredo.net) učitaš spotove, jedan po jedan, i kad mu kažeš Save, onda mu samo promeni bitrejt, ali to naravno malo duže traje, jer se vrši rekompresija podataka iz videa.

BTW, uopšte mi nije jasno zašto insistiraš da spotovi ostanu u MPEG2 formatu, kad imaš x264 kodek, koji je mnogo kvalitetniji od dotičnog MPEG2 formata(www.x264.nl skidanje), a na istom bitrejtu daje više nego dvostruko kvalitetnije rezultate, tj. kvalitetniju sliku.

[ poWer011 @ 08.06.2006. 23:11 ] @
Probao sam VideoRedo i u njemu kad idem na Save as, imam opciju da nazovem mpeg i da stavim Output Option, namestim mu 4:3 i 2Mbps, a on mi izadje sa 14.8Mbps kvaliteta, kao i originalni, znaci nista ga ne iskompresuje, kako gde?

Moraju da mi ostanu u mpeg formatu, da bi mogli posle u Premier, ako zatreba, i da bi radili u programu InterVideo za pustanje videa, jer to koriste ljudi godinama, i sada ne smem da im menjam program, a hteo bi samo da zapakujem ove spotove na manju velicinu.

Uspeo sam sa Nero Vision, samo sto moram jedan po jedan fajl.

Da li neki program podrzava da se ubaci vise mpeg fajlova, i izbaci u drugi folder kao vise mpeg fajlova, a da se pritom iskompreuju i ostanu dobrog kvaliteta?

[ poWer011 @ 09.06.2006. 23:57 ] @
Uspeo sam da odradim posao sa programom Pinnacle TRex, samo novijom verzijom 1.7.4.

Pozdrav svima, i hvala na pomoci.
[ standza1 @ 18.06.2006. 22:53 ] @
Kojim programom da izvrsim kompresiju wmv fajlova i gde mogu da skinem taj program?
[ Kosta ******um Rex Persia @ 19.06.2006. 00:05 ] @
Čini mi se da RC1 verzija DR DivX 2.0 podržava da iz WMV kompresuješ u DivX 6.22 format. Probaj sa tim, link za download je http://www.free-codecs.com/Dr_DivX_download.htm
[ vozdovcanka @ 29.06.2006. 14:56 ] @
Gde > skinuti < DVD redo ? Sa oficijelnog sajta mi daje samo 30 min. dugacak snimak i posalje mi poruku da kupim programcic ako zelim ceo snimak.