[ koleNS @ 13.06.2006. 00:37 ] @
Sa vhs-a od 3 sata prebacio sam snimak na hard pomocu leadtek WinFast-a u mpeg-2 i dobio "ime snimka".mpg velicine 10 GB. Kako takav snimak da prevedem u vob-ove i narezem na DVD a da ga pusta kucni plejer ?
Pokusao sam sa VrtualDub-om, TMPGEnc-om plus, WinAvi video coverterom, WinMPG video converterom, pa cak i sa Movie makerom da prevedem snimak u bilo sta sto mogu da uvucem u Premier pa da radim dalje ali ne ide. Sa DVD Shrink-om sam pokusao da sabijem snimak ali ne prihvata mpg. Manje snimke uspevam da prevedem u wmv ili avi, ali je ovaj valda prevelik. Pomagajte !!!
I jos jedno pitanje - da li sa plugin-om mainconcept mpegpro moze da se mpeg-2 uvuce u Premier i da to radi ?
Unapred HVALA !!!
Zaboravih da napomenem da sam nekoliko sati pretrazivao forum da nadjem resenje ali nisam uspeo.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 13.06.2006. 01:05 ] @
Čudno, ja sam radio sa TMPGEnc-om plus 3.3 verzijom i kod mene radi, samo mora da se izvrši rekompresija kako bi stao na 1 DVD od 4.7 GB, ali ti preporučujem da kupiš jedan dual-layer prazan DVD koji košta oko 250 dinara, ali veruj mi, prevelika kompresija bi bila ako bi ga sa 10 GB spustio na samo oko 4.45 GB.

[ deks007 @ 13.06.2006. 01:12 ] @
Prvo jako ti je velik fajl.Drugo pogledaj ovo -http://www.elitesecurity.org/poruka/1159131 - pa se javi ako treba pomoc.I jos nesto posto radis VHS max. 1,40 h stane na DVD (mora proci shrink i ne gubi se puno na kvalitetu) tako da je najbolje da mpeg-2 podelis na dva dela(mpeg video wizard) i narezes na dva DVD (obavezno kao DVD video fajl).Znaci po 1,30h na svaki i netreba shrink.
PS.Otvori moj profil i procitaj sve teme vezane za ovo pa ces se snaci.Jako sam malo znao ali sam puno eksperimentisao i slusao savete pa se javi i na PP ako te jos nesto interesuje
[ koleNS @ 13.06.2006. 03:27 ] @
Da, shvatio sam i ja da je fajl prevelik, ali sada nemam kud jer vhs vise nije kod mene.
Da konkretizuem problem, kako iz mpg-a koji imama te velicine da dobijem dvd-odnosno vts-ove, pa cu onda da srinkujem (valda moze). I druga stvar, oko navedenog plugina, da li omogucava da se u Premier uvuce mpg (mpeg-2) i da se onda radi sa njime ?
Pozdrav i hvala !
[ Misa_exclusive @ 13.06.2006. 10:12 ] @
Uzmi DVD Architect ili Adobe Encore i od tog fajla napravi DVD zajedno sa meniem, chapterima... i onda taj finalni DVD importujes u DVD Shrink i on tu automatski odredi kompresiju da to stane na 4,7GB.
Eto, to ti je najprostije.
[ Cileinteractiv @ 13.06.2006. 21:21 ] @
Premiere ne radi sa mpeg kompresijom, postoji plug in koliko sam upoznat ali kladio bih se da će montaža 3 sata mpega u premiereu ići u najboljem slučaju kilavo. Najbolje je rešenje koje je već predloženo, stavi sve to na dva DVD diska radeći DVD autoring, ima dosta tema o tome na ES a rezultati i efikasnost biće optimalni.
[ koleNS @ 14.06.2006. 18:06 ] @
Nisam se javljao jer sam radio upravo ono sto mi je Misa preporucio, pokusao sam pomocu Adobe Encore-a da napravim DVD i to je trajalo, trajalo... i na kraju mi je izbacio gresku, pa sam pokusao ponovo...i opet trajanje i greska.
To je vec montirtan vhs koji mi je kolegnica dala da ga prebacim na DVD, znaci nije potrebna nikakva montaza niti meni, a ja sam mislio da to mogu da uradima a ocigledno i ona, jer mi je donela jos dve vhs kasete ???!!!
[ Misa_exclusive @ 14.06.2006. 19:56 ] @
Ja ti preporucujem DVD Architect. Ja ga koristim i odlično se ponaša.
Veoma je jednostavan (za manje zahtevan authoring). Naravno, on je profesionalni program, pa možeš i zahtevniji autoring da radiš.
Dakle, nema ništa komplikovano, podesiš parametre za PAL i ostalo i izrendaš to na HDD.
Kad to završiš, provučeš kroz DVD Shrink i to je to - narežeš na DVD i to je.
E sad, i ja ti preporučujem da taj materijal podeliš na 2 diska, da bi kvalitet bio kolko-tolko bolji.
[ Cileinteractiv @ 14.06.2006. 22:57 ] @
Ako Vam sve to predstavlja maltretiranje i pošto ste iz NS-a preporuči koleginici da to može da odradi za 4din po minuti uz maksimalno moguć kvalitet. U pitanju je legalna firma - video studio sa profi opremom... Nemam od toga nikakvu korist već samo želim da pomognem, ako ste zainteresovani kontaktirajmo preko privatnih poruka.
[ koleNS @ 15.06.2006. 01:03 ] @
Pokusacu i sa DVD Architect-om, ali mi reci kako da ovaj mpg od 10 GB podelim na dva manja pa onda da radim sa njima.
I...pun sam pitanja. Obzirom da imam instaliran A Premier, A Encore, A Elements, A After effects, DVD shrink, DVD workshop, VirtualDub, WinAvi video converter, Pinnacle studio 9, MainConcept MPEG Encoder ... i jos poneki programcic za video obradu, pa kad instaliram i DVD Architect, da li ti svi programi mogu da smetaju jedni drugima? Normalno, kada se ne koriste istovremeno.
[ Misa_exclusive @ 15.06.2006. 10:06 ] @
Eto, pokušaj sa DVD Architectom, a za montiranje (sečenje) MPEG-a možeš koristiti "Mpeg Video Wizard"
[ koleNS @ 17.06.2006. 02:44 ] @
Hvala veliko svima koji su odvojili vreme i pomogli u resavanju problema, a posebno deks007 koji je bio toliko ljubazan i licno mi objasnio pojedine postupke u radu !!!
Verovatno ima i drugih-mozda i boljih nacina, ali evo nesto sto je kod mene konacno proradilo...
Sa vhs-a hvatam snimak u MainconceptPvr, razdvojim video i zvuk u MpegVideo Wizard-u, u Vegasu obradim zvuk za ac3 i onda sve uvucem u DVDArhitect, napravim meni i spremno za rezanje.
Pozdrav !