[ vujkev @ 14.06.2006. 10:02 ] @
Dobio sam neki AccesRunner modem od Sezama koji mi od prve veceri pravi problem (nece da uspostavi vezu) pa bih voleo da ga eliminisem i na njegovo mesto da stavim ActionTec modem.

Pokušao sam ručno da unesem paramtere za podešavanje ActionTec modema, ali bez uspeha. Najdalje što sam došao je do "Verifying user name and password". Može li neko da mi pošalje fajl za konfiguraciju ovog modema ili da mi napiše kratko uputstvo kako da podesim modem?

Inače što je interesantno, njihov modem je radio od 22h do nekih 3am i onda jednostavno prestao da se povezuje. Stalno prijavljuje "Taining modem" i "Line down". Jedino kad je uspeo da se poveže je u sred razgovora sa tehničkom podrškom . Posle toga je radio 2-3 minuta i opet ništa. Probao sam i da isključim sve telefone po kući, ali bez nekih rezultata.

Hvala i pozdrav


P.S. mail je darkovuj majmun gmail tacka com
[ jana99 @ 18.05.2007. 19:35 ] @
Pri instalaciji Access runner DSL-a na windows xp, vistu , pratite sledece korake:

- pri ukljucenju uredjaja na USB port racunara , XP, Vista prepoznaje Conexant ADSL device
- kliknuti na start, pa control panel, pa device manager
- u device manageru se kada je uredjaj prikljucen isti pojavljuje na dva mesta, na oba mesta je potrebno kliknuti desnim klikom na "neinstalirani" uredjaj, te potom kliknuti na install drivers,potom, izabrati browse my computer te pokazati na putanju do drivera (prema nasem CDu, to je : `D:\driver\ADSL\Wan` - moguce je da ste CD oznacili drugacije) pa kliknuti na NEXT
- ponoviti radnju na uredjaju, koji je dodatno prijavljen medju USB devices
- 20tak sekundi posle, ukoliko je sve povezano kako treba, modem ce se sinhronizovati (prikazace da ADSL veza postoji)
- nije potreban reset posle reinstalacije drajvera, isti postaju funkcionalni samim zavrsetkom instalacije
- na desktopu se kao i na ostalim verzijama Windowsa pojavljuju dve ikonice, Access Runner DSL, i Access Runner Control Panel. Konektovacete se pokrecuci
Access Runner DSL.

Inace ja koristim navedeni modem bez ikakvih problema
[ freak_lick @ 21.05.2007. 18:51 ] @
Neznam kakvi su Access Runner modemi ali jedno je sigurno Action TEc su zivo sr,,e tako da ti AcionTec ne preporucujem uopste!!
Kad se instalira Aciontec kompjuteru treba jos dodatnih 2min da se podigne + greje se ko lud!!
[ kostas_bgd @ 22.05.2007. 10:11 ] @
U potpunosti se slažem! ActionTec modemi se zaista greju kao ludi plus im je softverska podrška katastrofalna! Dešavalo se da zbog drajvera ceo sistem zabaguje, a drajveri za Vistu su samo izgleda naučna fantastika. Ja sam isto kod Sezama i doplatio sam za ruter. Mnogi pričaju da Conexant ruteri nisu nešto, međutim za moje potrebe je sasvim ok.