[ Chency G. @ 14.06.2006. 10:33 ] @
Pozdrav.

Baš se ne snalazim sa pretragom...tj.ne nađem odgovor za baš ovu konkretnu situaciju.

Nisam do sada koristio nijedan program za chat i slično,a sada mi treba neko malo ,besplatno programče za razmenu poruka (ne treba uopšte voice ili video;samo obične tekstualne poruke) između 2 računara koja su gotovo 24/7 na mreži.

Jedan PC je na SBB kablu(fiksna IP),a drugi na ADSL-u(dinamička IP).Računari se nalaze na dva potpuno različita kraja grada.
Program treba da omogući komunikaciju isključivo između ta dva računara,a za ostale da bude zabranjen pristup.

Veoma je poželjno da pristigla poruka bude vizualno uočljiva da bi je mogli upotrebiti i članovi porodice koji su kompjuterski nepismeni.

Veoma je poželjno da je program potpuno besplatan,da ne treba nikakva registracija nigde;po mogućnosti da poruke ne idu ni preko kakvih servera nego direktno sa jednog PC-a na drugi,da nikakav spam ili spyware/adware ne može da stigne ni od koga...


Oprostite zbog ovakvog pitanja.Verovatno su ovo neke osnove računarske pismenosti ali meni do sada takvi programi
nisu trebali (čak sam sa većine svojih instalacija uklanjao messenger i sl. raznim tweak programima).


Hvala na strpljenju.


P.S. Ah,da...verovatno se pitate zašto ne koristimo običan Mail?Suviše je komplikovano za dede i babe.

[ neca @ 14.06.2006. 13:01 ] @
A zasto ne bi koristio obican MSN messenger? Iz price vidim da imas internet.
Napravis dva akaunta, za svaki MSN po jedan, ovaj drugi dodas na listu i ne dodajes nijedan drugi
ostalo ide jako lako. Klik - poruka i to je to, kada dobijes poruku, prozor ce izaci na ekran i videce se dosta dobro, na kraju krajeva mozes da im postavis malo vece fontove da "bas" bude vidljivo.