[ SurvivoR @ 15.06.2006. 17:15 ] @
Od ove godine stigla su nova svedočanstva (za uspešan završetak školske godine). Posto u ovim novim nisu uneta imena predmeta, zamolila me razredna da nekako to rešim na računaru i da se to lepo isštampa (svedočansta su tačno A4 format, može da se po njima štampa bez problema).
Svedočansto izgleda ovako:
http://img105.imageshack.us/img105/6767/slika26dk.jpg

Mislio sam da ubacim imena predmeta, naziv škole i ostalo u Corel Draw-u. Kad sve odradim, izbrišem sliku od iza i pustim papir.

E sad, ako neko ima ideju nek je slobodno iznese. Kao što se sa slike može videti, visina ocene se zapisuje slovima (preko oni gustih vodoravnih linija) i desno od toga brojem. Kako odraditi tako da kad se unese brojčana vrednost ocene, da se automatski popuni slovima polje levo od broja: npr. kad se na adekvatnom mestu unese broj 3, da se odmah pojavi reč (string ako više volite) `dobar`. Nadam se da razumete šta mi je potrebno.

Corel Draw ima podršku za VB, ako to može da pomogne. Pošto ne znam Basic, treba mi pomoć.

Hvala unapred!
Daniel
[ SurvivoR @ 19.06.2006. 10:31 ] @
Ima li neko ideju?

Uradio sam sva polja u Corel Draw-u, još mi samo treba automatsko popunjavanje teksta na osnovu unete vrednosti.