[ mika_vk @ 16.06.2006. 21:16 ] @
Pozdrav svima...

nesto me zanima, koliko Vam se cesto netko pokusava uvaliti na mikrotik... Malo-malo vidim u logu da mi se netko pokusava logirati preko ssh i vidim da svakih par sekundi mjenja user name...Svaki dan-dva drugi ip i na dnsstuff-u mi kaze da sam obozavan sa svih strana svijeta (tajland,kina,kanada,njemacka...) :))

E zanima me dali je to normalno ili jednostavno sam ja ne odoljiv :))

DA, na mikrotiku je podignut wireless AP (mac filteri) i ADSL(pppoe)

Pozdrav
[ broker @ 16.06.2006. 21:52 ] @
Blokiraj spolja pristup Mikrotiku a podigni PPTP nalog pa se spolaj povezi preko PPTP tako da imas pristup za administraciju. Dodatna prednost je sto ces cak biti u lokalnoj mrezi pa mzoes da pristupis i sotalim servisima koji spolja nisu dostupni.
[ mika_vk @ 17.06.2006. 09:09 ] @
Ma nije meni problem i da se spoji... puca mi, nego me zanima dali je to normalno da vam netko pokusava upasti ili sam ja bas na tapeti. Recimo 3-4 puta tjedno mi se neko pokusava uvaliti.... Ako je svima tako onda nema frke, al ako sam ja jedan od vas 10 onda mislim da i znam tko bi mi mogao probati uletiti... :)))
[ PPZ @ 17.06.2006. 14:31 ] @
Da, normalno je
[ Doberman @ 17.06.2006. 18:38 ] @
Potvrdjujem da je uobicajeno (nebih rekao normalno),meni je svaki dan neko pokusavao da se uloguje!
A onda sam jednog od tih dana popizdeo i iskljucio SSH pristup na tik i od tad nemam tih problema.
[ bisenic @ 25.06.2006. 19:17 ] @
Samo u servisima iskljuci SSH,neko iz tvoje mreze to radi,a to sto se predstavlja iz Kine,Nemacke ili odakle vec,to je zato sto koristi neki HIDE IP program,i predstavlja se preko tog Proxi-ja!Sasvim normalna pojava!