[ Ivek33 @ 16.06.2006. 22:45 ] @
Hi,
Malo glupo pitanje ali eto možda ????

Namjera mi je upisati ime autora na cca 800 datoteka izrađenih u excelu a da ne moram otvarati jednu po jednu.
Može li se to ????

Znači, dvije mogućnosti.

datoteke sam već napravio, ali nisam unio ime autora.( već je ono po defaultu bilo od postavki excela pri konfiguraciji ) 800 datoteka je puno za otvaranje jedne po jedne i upis imena autora. Može li se na neki način to odraditi.

ili

možda da se upisom u properties na neki način može obilježiti ime autora.
Probao sam obilježiti npr: 100 datoteka pa na DTM / properties / pa sam mislio upisati ime autora ali ne mogu.

Ima li uopće riješenja za ovako nešto ili je to blesava zamisao.?

[ Brz_na_tastaturi @ 17.06.2006. 00:35 ] @
Pa trebalo bi da može tako kao si ti pokušao iz Properties, kartica Summary, pa na dugme Advanced i tu postoji mogućnost da se podesi to što ti treba.
[ Ivek33 @ 17.06.2006. 15:24 ] @
Citat:
Brz_na_tastaturi: Pa trebalo bi da može tako kao si ti pokušao iz Properties, kartica Summary, pa na dugme Advanced .


ovo mogu samo kada idem pojedinačno , datoteku po datoteku, hmm 800 datoteka otvarati je velik posao.

ako idem grupno onda nemam karticu Sumary za unos podataka. A nema ni kartica Custom

mislio sam to nekako skratiti nekim programčićem ili slično
[ Brz_na_tastaturi @ 18.06.2006. 02:40 ] @
Ne znam šta kod tebe pravi problem kod mene radi promena preko Properties (istovremeno na 246 dokumenata).
Koju verziju windowsa koristiš?
[ Ivek33 @ 18.06.2006. 09:49 ] @
Imam legalnu licencu Windows XP PRO a uz to SP2

sad si me zbunio, ovo je screenshot kada obilježim više datoteka. Samo mogu vidjeti a ne i unositi podatke

kada idem poijedinačno onda mogu mijenjati podatke a onda se vidi i ime autora itd....( uz to imam i karticu Custom )

[ antovski @ 18.06.2006. 14:05 ] @
Ivek33, nisi kliknuo na button "Advanced"
[ Ivek33 @ 18.06.2006. 16:34 ] @
Citat:
antovski: Ivek33, nisi kliknuo na button "Advanced" :)


ma jesam ( nisam baš toliki neznalica ;-) i tamo samo mogu vidjeti podatke a ništa ne mogu upisivati :-(

[ antovski @ 18.06.2006. 16:46 ] @
Citat:
Ivek33: ma jesam ( nisam baš toliki neznalica ;-)



Pa zasto onda moramo u detalje?

Tamo gde ti pise "Author" (bez navoda), u produzetku gde pise "(multiple values)"
(bez navoda) , klikni levim tasterom misa i tastaturom ukucaj tekst.
[ Ivek33 @ 18.06.2006. 20:12 ] @
Citat:
antovski: Pa zasto onda moramo u detalje? :D


..........e ubij me :-(
stidim se moje gluposti baš mi izgleda nije dobra ona u gornjem postu. Ispao sam totalna neznalica. Ja klikam lijevom tipkom miša po poljima a ono se ništa ne događa. Nisam ni sanjao da je dovoljno selektirati pa potom samo napisati tekst.
E to ti je to kada nisi nikada radio.

Hvala ti na savjetima u detalje ;-)