[ Dobi @ 17.06.2006. 16:50 ] @
Imam sveže instaliranu Fedoru C5,koja prepoznaje Connexant Acces Runner (Sezampro USB ADSL) ,jer na ruteru dioda neprekidno svetli ali kada dodjem u polje za setovanje mreže tu nastaje problem.U ponudjenim opcijama nigde nema gore pomenutog Connexanta.Da li ima raspoloženih ljudi na forumu koji bi korak po korak pomogli da podatke pravilno unesem kako bih mogao da predjem najzad u Linux okruženje?!HVALA
[ GPr @ 13.07.2006. 11:44 ] @
Kolko je meni poznato jako je tesko namestiti USB modem da radi
ako imas ethernet port na njemu koristi njega napravi kabel i sve ce ti lepo raditi
imas alat koji se zove adsl-setup a imas i u grafickom okruzenju
start > administration > network
[ CyberGastarbaiter @ 21.08.2006. 01:23 ] @
Evo ljudi prave drajvere za taj tvoj modem:

http://accessrunner.sourceforge.net/
[ tdjokic @ 21.08.2006. 02:14 ] @
Citat:
GPr: Kolko je meni poznato jako je tesko namestiti USB modem da radi
ako imas ethernet port na njemu koristi njega napravi kabel i sve ce ti lepo raditi
imas alat koji se zove adsl-setup a imas i u grafickom okruzenju
start > administration > network

Malo je off topic, ali je bolje da kazem nego da ne kazem. Imam modem D-Link DSL-300T, kupljen februara 2005, sa Ethernet prikljuckom. Dakle, relativno star. U njemu je softver bio takav da nije hteo direktno da se povezuje, koristeci DHCP. Provajder mi je rekao da ga podesim kao Bridge, i onda sam zaista koristio adsl-setup (ima jos najmanje jedan a mozda i jos neki naziv i pokretanje konekcije).

Sustina ovog nacina je, da se koristi neki softver iz racunara. Grubo bi ovo moglo da se uporedi sa winmodemima. Mana ovog nacina je sto treba podesavati taj adsl-setup, sto nije tesko, ali treba i mrezna kartica da bude podignuta na odredjeni nacin ili da se negde u Linuxu podesi "No DHCP" i desava se kod nekih distribucija da to ne funkcionise.

Ljudi su cesto spominjali rutere, kao bolju varijantu od mog modema, pa me je to toliko zainteresovalo da sam reskirao i flesovao modem novijim softverom i sada se povezuje direktno. Sada ne treba koristiti specijalni softver za ADSL konekciju, vec se sve podesi u modemu - postavi se na PPPoE, upise se korisnicko ime (u kome je sadrzan i naziv provajdera) i pasvord i modem se povezuje bez i najmanjih podesavanja u samom Linuxu. Sada radi sa svim Linuxima koje sam probao, i pod Live rezimom i instaliran na hd. Opet priblizna analogija - nalik na eksterne, seriske modeme za dial-up.