[ bmarkiol @ 17.06.2006. 17:07 ] @
Imam Leadtek Winfast TV2000 XP Deluxe karticu, i zanima me me šta mi sve treba da bi mogao slušati policijske razgovore? Kakva antena? Koji program, jer ovaj njegov orginalni ne može tražiti po tolikim frekfencijama!
[ Silenoz @ 17.06.2006. 19:20 ] @
Nisam siguran, ali teško ćeš to slušati sa tom karticom
[ JOJO847 @ 17.06.2006. 20:19 ] @
Prijenons signala od policije je kodiran i na drugom podruciju, nemozes ga samo tako slusati. Vjeruj da je netko vec mislio na to.
[ yu1ny @ 18.06.2006. 15:19 ] @
Citat:
JOJO847: Prijenons signala od policije je kodiran i na drugom podruciju, nemozes ga samo tako slusati. Vjeruj da je netko vec mislio na to.


Naravno, najbolje bi bilo kad bi se tako selo za kompjuter, ubacilo karticu i slusalo, ipak, vrlo osetljive frekvencije, da ne govorim i o kontroli leta aviona.

Inace ta tvoja kartica ima prijem od 78-108MHz, wide-FM, znaci nemere.
[ bmarkiol @ 18.06.2006. 17:11 ] @
Dobro, šta mi onda treba? Slušam! Ovako za zafrkanciju, samo prijamnik.
[ zaraza @ 18.06.2006. 17:15 ] @
kontrola leta moze da se slusa sa BILO kojim radio aparatom...ja sam 'sredio' neki matori grunding od jedno 30 godina da moze da slusa ovaj opseg (108-118MHz), nema tu nikakvog kodiranja...
ista stvar je i sa pandurima, samo nisam siguran na kojim frekvecijama oni komunciraju...
[ aca andrijevic @ 19.06.2006. 14:08 ] @
Policijski kanali uglavnom kod nas mozes da slusas sa nekom motorolom gp300 ili slicnoj, ako nemas nju, onda bilo koja druga stanica koja ima pokrivenost od 137-174mhz.Za frekvenciju posalji privatnu poruku, da ne kacim sad ovde.
[ pbenka @ 19.06.2006. 16:49 ] @
A mora da su jako zanimljive njihove konverzacije, mogu misliti ...
[ bmarkiol @ 19.06.2006. 18:32 ] @
Eeeeeeeeeeeeee jesu jesu, vjeruj mi, ja bi imao puno toga zanimljivog za slušati :) :) :) :) :)

Bolje da sad ne pišem ovdje :)
[ vaske71 @ 19.06.2006. 18:39 ] @
Kad bi slusao 24 casa neprekidno jedina pametna rec bila bi "Prijem" veruj mi !!!
[ marioUMB @ 22.06.2006. 14:59 ] @
pozdrav,
nema se sta "pametnog" cut,...neisplati se riskirati,
BTW. kakve su kazne kad bi uhvatili da slusas njihovu freq?
[ zoomtronic @ 22.06.2006. 15:39 ] @
Sve ti je dozvoljeno da slušaš, ali ne i da emituješ, tad te vrlo brzo pronađu i onda sledi kazna,
tako da ako imaš mogućnosti da primaš te frekvencije slobodno ih možeš slušati 24 časa dnevno, ali veruj mi nema se tu šta čuti zanimljivo. kao što neko reče gore u postovima
[ gnarfoleon @ 13.09.2006. 22:02 ] @
Uzi neki bolji program za tvtuner, npr Dscaler i nasteluj frekvenciju na 440.9 (ili u blizini, posto je audio kanal malo pomeren od video kanala). Antena, obicna spoljna, mozda moze i preko kablovske ako nije zauzeta ta frekvencija. I kroz uzasno sustanje (posto ne mozes da podesis sirinu prijema) cuces policiju kako prica svoje price... i smorices se jako brzo... :)
[ johnny_hush @ 05.10.2006. 12:47 ] @
Jako, ali JAKO tesko da pandure mozes da slusas preko bilo koje kartice na kompu jer se ne proizvode u tom opsegu.
Jedino ako znas u kom podrucju rade napravi svoj prijemnik za tu frekvenciju. I ako to budes napravio opet ih nista neces razumeti kad pricaju npr. 114 za 522, situacija 86, itd.
[ SASA M. @ 06.10.2006. 07:06 ] @
Ja sam ih ranije hvatao na svom starom tv-u(kamakrown). Menjao sam mu nekoliko puta tuner, ali su uvek bili tu. Sa ovim zadnjim tunerom, hvatam desetak radio stanica. Sto se tice samog slusanja, nije previse upotrebljivo, nisi svi skremblovani, ali je problem sto su svi kanali zbijeni, ne mozes odrzati jedan kanal stalno, dok razgovaraju ok, ali cim prestanu pobegnu sa kanala. Tv tuner je za to previse grub. Sada ne znam kakva je situacija, na mestima gde sam ih hvatao sada dominiraju taksisti i neke slicne sluzbe, a i neism se ni cimao da utvrdim da li ih ima ili ne, jer je pojas uzak i brzo ga pretrcim. Inace, lovio sam ih nekde oko 5 kanal vhf i 20 uhf.
[ baresi @ 06.10.2006. 11:44 ] @
Pozdrav!
Definitivno rade na 163 MHz. Ja sam ih slušao pre 3-4 godine tako što sam napravio konverter sa 163 MHz na 1400 Khz. Konverter je bio napravljen tako da sam ga ubacio između antene i autoradia, za napajanje sam iskoristio 12 V iz autoradija namnjenih za elektronsku antenu. Možda još imam negde nacrt, sećam se da je bio najveći problem kvarc. Ako nekoga zanima potražiću.
[ buljko @ 06.10.2006. 12:35 ] @
Citat:
baresi:
Ja sam ih slušao pre 3-4 godine tako što sam napravio konverter sa 163 MHz na 1400 Khz.


27,xxxMHz (CB) x 6 mesano sa 163,xxxMHz upasce u ST opseg ali... ST opseg radi sa AM a panduri FM! Kako si resio taj problem?
[ baresi @ 26.10.2006. 23:33 ] @
Pozdrav!
Oko modulacije nisam ništa posebnoga radio. Lepo se čulo na srednjem valu mislim da negdje oko 1400 kHz. Mislim da je ta njihova FM modulacija jako uska, možda par kHz, tako da to AM "prebavi".
[ yu1ny @ 28.10.2006. 11:27 ] @
Sve sluzbe na VHF i UHF opsegu rade NFM, sa sirinom modulacije od +-5 KHz.
A onih jeftinih skenera ima kol'ko hoces u svim minhenskim prodavnicama tehnike.
A zakonski je zabranjeno, ako te uhvate
[ anon28907 @ 31.10.2006. 15:32 ] @
Citat:
Dscaler i nasteluj frekvenciju na 440.9 (ili u blizini, posto je audio kanal malo pomeren od video kanala).

Imam Dscaler, kako se to radi ? tj. namesta
[ Zuti kisobran @ 04.11.2010. 20:47 ] @
Ljudi ja sam hvatao policisku stanicu na tv anteni to mi nije jasno? A zeleo bi da napravim neki prijemnik samo da ih slusampa ako bi mogo neko da mi pomogne bio bi mu veoma zahvalan.Bio sam i na vojnom otpadu da gledam one radio stanice rup ali sve je to otislo u aut.Pa ako bi mogo neko da mi pomogne sa nekim semama da prepravim nesto unapred hvala svima.A imam i onu motorolicu igracku braca kinezi sto prave pa ne znam dali bi mogo da nabudzim tu nesto?

[Ovu poruku je menjao Zuti kisobran dana 04.11.2010. u 22:03 GMT+1]
[ MasterRW @ 04.11.2010. 21:01 ] @
Pozdrav,


Imaš više ‚‚radio stanica rup‚‚.
Ovo su njihova područja rada:
* 2-12MHz
* 2-30MHz
* 52-60MHz
* 38-54MHz
* 27-39MHz
* 30-70MHz

Policija radi na VHF(16xMHz) i UHF(4xxMHz) frekventnim područjima, tako da te uređaje otpiši. Ko god ti je rekao da sa njima može, neka on proba :)

To što si hvatao ‚‚policisku stanicu na tv anteni‚‚ ne treba uopšte da te čudi, svako parče metala može da služi kao antena.
Pitanje je na šta je bila ta antena povezana? Verovatno na TV? TV može da prima signale na pomenutim područjima, pa možeš da slušaš i njih. Jedini problem je što službe, pa i dotična koriste modulaciju FM koja je frekventno dosta uža od te koju koristi televizija, pa dolazi do izobličenja zvuka, osim ako nisi prilično blizu izvora.

O pravljenju prijemnika bilo je više tema, pa ih proguglaj i videćeš da nije jednostavan posao, pogotovo ako želiš da napraviš nešto kako treba ;)

Ko god je bio u kontaktu sa policijom, ili ima nekog poznanika koji radi tamo, zna da se određene stvari ‚‚prenosi‚‚ tj govore putem mobilnog telefone (ili Tetra sistema gde on postoji) a ne putem obične radio stanice.


Filip, YU1TTN

[Ovu poruku je menjao MasterRW dana 04.11.2010. u 22:12 GMT+1]
[ Zuti kisobran @ 05.11.2010. 10:47 ] @
Hvala care probacu nesto jednostavnije sto je opisano u predhodnim postovima
[ SStudio @ 01.12.2010. 02:19 ] @
Šta li ćeš tamo pametno da čuješ pa ti to treba?
Bolje odeš do lokalne kafane i tamo od njih čuješ iz prve ruke šta se dešava.
[ Last Click @ 12.09.2016. 17:30 ] @
Vidim da ima na ebay-u policijski skeneri za 30 usd. Jel' se to još isplati kupovati, mislim ima li se što za čuti ili su prešli na digitalno? Mogu li barem čuti hitnu pomoć kako priča ili vatrogasce?
[ yz7myg @ 14.09.2016. 21:54 ] @
Imaš na EBAY-u raznoraznih Kineskih duobandera za te pare.Policija uglavnom prelazi na digitalu i mobitele tako da se teško nešto može čuti na njihovim frekfencijama.Ostale službe bi mogao slušati ali ni tamo nema baš ništa pametno,jedino ako si Novinar pa ti informacije od hitne pomoći i vatrogasaca posluže da budeš na licu mesta među prvima.Mada je i slušanje tih frekfencija protivzakonito.
[ DusanSukovic @ 23.10.2016. 04:53 ] @
Citat:
Last Click:
Vidim da ima na ebay-u policijski skeneri za 30 usd. Jel' se to još isplati kupovati, mislim ima li se što za čuti ili su prešli na digitalno? Mogu li barem čuti hitnu pomoć kako priča ili vatrogasce?



http://www.rtl-sdr.com/securit...-jailed-for-researching-tetra/


:-)


[ RoRa @ 23.10.2016. 07:54 ] @
Citat:
Mada je i slušanje tih frekvencija protivzakonito


Zakon je uvek bio manje restriktivan. Bilo je i jeste zabranjeno na bilo koji način (zlo)upotrebiti ono što se čuje a nije namenjeno vašim ušima.
[ DusanSukovic @ 27.10.2016. 10:09 ] @
Citat:
RoRa: Zakon je uvek bio manje restriktivan. Bilo je i jeste zabranjeno na bilo koji način (zlo)upotrebiti ono što se čuje a nije namenjeno vašim ušima.



U nekim zemljama Zapada cak je zabranjeno i preneti sta si cuo, bez neke specijalne namere za zloupotrebu, dok u USA je u svoje vreme vrvilo od online scannera raznih sluzbi, privatnih telefona ;-) Moze li neko da mi objasni kako je Junuz Kecho modifikovao tranzistorac prijemnik sa kristalima da slusa motorole Policije? :)

[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 27.10.2016. u 11:23 GMT+1]
[ Marreee @ 09.06.2018. 13:34 ] @
Zanima me kako da slusam frekvencije policije sada u 2018? Video sam na ratelu frekvencija mupa je 20.000 tako nesto, i da li je moguce slusati sa nekom motorolom gp300-ili 300 i nesto,i zanima me koje su jos zanimljive frekvencije koje se mogu cuti sa baofeng uv5r
[ jonathan @ 09.06.2018. 21:39 ] @
https://en.wikipedia.org/wiki/Terrestrial_Trunked_Radio
[ Filip.ue @ 09.06.2018. 23:22 ] @
Ukratko receno - nema slusanja
[ Marreee @ 11.06.2018. 09:11 ] @
Cekajte,jel ima il nema slusanja sta znaci onaj link,gde se moze nabaviti taj tetra koja je cena,i da li mi mozete navesti sta se moze slusati sa nekom motorolom gp300 ili slicno?