|
[ Aleksandar Marković @ 17.06.2006. 21:32 ] @
| Univerzitet u Southampton-u odabrao je Windows umesto Linuxa za sprovođenje grupnog projekta u cilju istraživanja aerodinamike vozila. Univerzitet će korišćenjem Windows Compute Cluster Server-a 2003 ispuniti zahteve visokih performansi Spitfire projekta. Dr Kenji Takeda, vođa ovog projekta sumnjičav je po pitanju mogućnosti Linux-a u rešavanju složenih matematičkih problema i izvršavanje velikih i sofisticiranih simulacija. Ranije je Takeda koristio IBM SP2 Unix sistem za izračunavanje kompleksnih proračuna ali je imao poteškoća sa integracijom u Windows okruženje univerziteta.
source: http://www.vnunet.com/computin...58230/windows-selected-cluster via
|
[ VRider @ 17.06.2006. 21:50 ] @
Citat: ‘If you look at benchmarks on similar server platforms, Linux or Sun’s Solaris operating system will run significantly better than Windows,’ he said. ‘Windows does not always have the tools to deal with difficult problems.’
[ z@re @ 17.06.2006. 22:53 ] @
Iako odavno nisam pljucnuo po Lindzi, ovo je stvarno krajnja budalastina. Prvo, ime teme je :
Citat:
Linux nesiguran u rešavanju kompleksnih matematičkih problema
Gdje je za to dokaz u onom tekstu, ili barem neki slucaj sta se desio? Kaze samo da je on "kritican" prema mogucnostima Linuxa u toj oblasti. To su laprdanja nekog starog brke koji nema nikakvog dokaza, a kako stoji u tekstu, promjena na Windowse je radi lakse integracije prema workstationima, koji su na Windowsima.
Znaci, donesena je odluka primarno radi lakoce koristenja Windowsa (pise lijepo u tekstu, vecina idiota od tamo nisu znali koristit UNIX). To sta je on skeptican oko Linuxa, subjektivna odluka, i nema apsolutno nikakvog mjerodavnog efekta.
To jest, ja kupim zeni auto koji njoj odgovara, BMW, pa onda kazem da sam skeptican prema Mercedesu. Zasto? Zato.
[ IT_DooX @ 18.06.2006. 02:22 ] @
Meni se apsolutno nije svideo odgovor ovog gospodina,koliko znam dosta momaka koji studiraju matematiku instaliraju Linux bas zato sto ima software-a koji je pre svega u dosta velikom broju slucajeva besplatan a drugo sto ima sposobnost da izradi i najslozenije grafikone recimo.Tako da necu da optuzujem cenjenog profesora ali mogao bi dati neka obrazlozenja zasto je ovo izjavio,i pod kojim to uslovima Windows ima bolje performanse od Linuxa u resavanju zadataka.A mislim da ce to i uraditi pod pritiskom javnosti.
[ Nedeljko @ 18.06.2006. 11:57 ] @
Citat: z@re: Iako odavno nisam pljucnuo po Lindzi...
Pa,... sad... nije bas da nisi. Pre će biti da to činiš non-stop u korist FreeBSD-a, pa ponekad i Microsoft-a.
[ Časlav Ilić @ 18.06.2006. 12:12 ] @
Kad sam video naslov članka, pomislih da se radi o jednom od nastupajućih pilot-programa za Majkrosoftov ulazak na proračunsku scenu, te da će biti reči o prednostima koje su planirane nad današnjim uobičajenim uniksolikim instalacijama. I stvarno...
Citat: Dr. Kenji Takeda:
This way, ordinary people can do the research and design work without having to battle against Unix scripts
Hahahahaha, o, hahahaha... Ahahahaha...
[ z@re @ 18.06.2006. 16:20 ] @
Citat: Nedeljko: Pa,... sad... nije bas da nisi. Pre će biti da to činiš non-stop u korist FreeBSD-a, pa ponekad i Microsoft-a.
Ajde, malo sale nije na odmet. I mora netko zastupat interese FreeBSD-a ovdje, nije ovo samo Lin vs Win ;) A i fino sam zauzeo tvrd i argumentiran stav na stranu Linuxa u ovoj temi.
Citat: Časlav Ilić
Hahahahaha, o, hahahaha... Ahahahaha...
Sta se ti smijes ;) Sad ce oni tamo da apliciraju klik-klik programiranje, a ti i te tvoje skripte ste soooo '90. Evo vec vidim mladog studenta kako preko advanced metoda drag'n'dropa i OLE objekata dovlaci integral iz Equation Editora u proracunsku aplikaciju, cim otpusti lijevu tipku misa, stvara se 3D animirani Albert Einstein u kutu ekrana, koji preko intuitivnog wizarda izlvlaci iz korisnika parametre integrala.
:)
[ bojan_bozovic @ 19.06.2006. 16:43 ] @
@z@re
Bas tako! ;-)
Radi se o sledecem, Space Shuttle je isprojektovan i prvi put lansiran u orbitu preko Windowsa 2003, nije li? Jbt, kako je NASA samo uspela, kad vodeci strucnjak kaze da je unixoid neprimenjljiv (bas je tako sroceno!)?
Taj covek mozda nije to bas tako srocio, u slucaju da su novinari interpretirali intervju po svome nahodjenju, nesto zbog cega ja novinarstvo ne podnosim, a to je, nazalost, cesto slucaj.
[ z@re @ 19.06.2006. 21:15 ] @
Mozemo zakljucit diskusiju sa time da apsolutno nema nikakvog realnog razloga migracije na Windowse, osim sta tukci tamo ne mogu otkucat par linija koda.
[ cynique @ 19.06.2006. 23:21 ] @
Citat: z@re: Mozemo zakljucit diskusiju sa time da apsolutno nema nikakvog realnog razloga migracije na Windowse, osim sta tukci tamo ne mogu otkucat par linija koda.
Taj "tukci" faktor čini 90% tržišta :)
[ bojan_bozovic @ 19.06.2006. 23:33 ] @
Taj tukci faktor cini i 90% predavaca po univerzitetima, zar ne? ;-) Nego, da pojasnis kako je civilizacija napredovala bez Windowsa 2003 do sada? ;-)
[ z@re @ 20.06.2006. 00:25 ] @
Tukci faktor se ne aplicira na univerziteske okoline, pogotovo tamo gdje se izvode matematicki proracuni.
[ StORM48 @ 26.06.2006. 21:04 ] @
About the topic... veću glupost nisam čuo.
Ko li smišlja ovakve antireklame za Windows?
Stvarno, toliko potenciranje priče Win bolji za ovo, Win bolji za ono... samo šteti Windowsu, u smislu da preterano hvaljenje nečega obično ima svoje negativne posledice.
Pozdrav
[ MladenIsakovic @ 02.08.2006. 18:06 ] @
Linux kontroliše vojne misije u avionu P-8A!
Boeing izabrao Carrier Grade Linux firme Wind River za vojni avion P-8A. Pored Realtime Linux sistema i stručnosti u oblasti telekomunikacija Wind River će svoje usluge da proširi i na Boeing u okviru vojne industrije..
Planirani avion P-8A se pravi za potrebe američke mornarice i koristiće se u borbi protiv podmornica ali će biti u stanju da obavlja i ostale misije. Ovaj borbeni avion bi trebalo da počne da se proizvodi 2013. godine i američka mornarica je već naručila 108 komada tipa ovog aviona.
Koju funkciju će imati Linux sistem na ovom avionu još nije detaljno rečeno, ali izgleda će primarni zadatak biti kompletna kontrola kao i upravljanje vojnim misijama.
Boeing je za ovaj projekat dobio više ponuda Linux distribucija ali je odluka pala na Wind River zbog transparentnosti sa originalnim Source kodom Linux-a kao i slobodnim software-om. Linux platforma firme Wind River koristi originalni Kernel kod i sve izmene i dopune su pod Open-Source licencom. Vlasnička rešenja isto tako mogu da budu integrisana bez ikakvih problema.
Carrier Grade Linux Spezifikation (CGL) je definicija zahteva koje Linux distribucije treba da ispune pri radu sa visoko kritičnim aplikacijama, koje se traže od telekomunikacionih uređaja. Ključne tačke su sigurnost, high availability i clustering. Dostupnost masine (high availability) ovakvih sistema mora da bude 99,999% ili 99,9999% vremena, isključujući planirana isključivanja sistema. Što bi značilo maksimalno pet minuta odnosno trideset sekundi prekida u radu godišnje.
Copyright (C) 2001-2025 by www.elitesecurity.org. All rights reserved.
|