[ alexscript @ 19.06.2006. 01:12 ] @
Planiram da kupim neki TFT monitor,i vidim da Sony SDM-HS75DS 17 TFT i SDM-S75AS 17TFT su jeftiniji ili iste cene kao i Samsungovi.Sad kako to da Sony bude jeftiniji?(sto rece jedan drug,Sony je Sony).Mozda nisu bas nekog kvaliteta,ali to je ipak Sony.Koristi li neko ove monitore,i sta moze da kaze o njima?
[ StORM48 @ 19.06.2006. 10:17 ] @
Kako je jeftiniji?

Pa lepo, Samsung sam proizvodi svoje panele, a Sony IH KUPUJE OD SAMSUNGA.
Prosto. :)

Inače, iako nešto manje nego u slučaju CRT-ova, i kod LCD monitora je bitan kvalitet prateće elektronike, pa tako i ime Sony svakako ima uticaja na konačni kvalitet takvog monitora.

Ipak, svakako je logično obratiti pažnju i na propratne "sadržaje" paketa - ovlašćeni servisi, garancija (pritom mislim na onu koja se priznaje, a ne na onu koja "piše") i tako to...

Pozdrav
[ m.g @ 20.06.2006. 11:30 ] @
Ja sam pre neki dan nabavio Sony SDM-HS75DB ! Kvalitet slike je zaista na vrhunskom nivou. Boje su zive , odaziv dobar, a o dizajnu i da nepricamo ! svakako moja preporuka i drugima za ovaj sjajan TFT !
[ banzaiii @ 22.06.2006. 00:28 ] @

Sony je Sony u oblasti CRT televizora (ponosan sam vlasnik jednog primerka već 10-tak godina). U oblasti LCD monitora ima više imena koja bih pre stavio na sto (npr. Samsung, Viewsonic, Eizo)

Kod nas značajan faktor u ceni predstavlja i zarada distributera i prodavca. Prilično sam siguran da je taj procenat veći za Sony (zbog značajnog manjeg broja uvezenih i prodatih komada). Pored toga, trebaju se porediti samo modeli iz iste klase.

@m.g
Ako se ne varam, taj monitor ima TN panel i, kao takav, ipak ne može da ima kvalitet slike na vrhunskom nivou.