[ mbursac @ 19.06.2006. 12:44 ] @
pozdrav svima!

evo citam svaki dan postove i tutoriale o umrezavanju i jurim po forumima i srodnim temama, ali meni opet nekako ne uspeva da namestim mrezu na 3 racunara preko Linksys-ovog rutera (zicni) sa 4 Lan ulaza i 1 WAN . Naime, meni funkcionise internet na svim racunarima bez problema i smanjenja protoka(sve je na DHCP), ali se racunari ne "vide" medjusobno. Odnosno u My network places/View network computers postoje svi sa imenima, ali ne moze da im se pristupi. Pingovao sam sa svakog i nema odziva. Sta mi valja ciniti da omogucim mrezu i da mi ostane internet.
[ ivanknezovic @ 19.06.2006. 13:28 ] @
Vjerovatno firewall
[ calexx @ 19.06.2006. 21:06 ] @
Da li si ih podelio? Da li su isti useri na njima?
[ mbursac @ 20.06.2006. 06:57 ] @
Sve je sherovano ,firewall-i iskljuceni ali nisu isti useri. sta tu treba da promenim? na svakom racunaru i user name i password za account da budu isti? Moze li nekako bez toga, odgovaralo bi mi da imam razlicite naloge na racunarima.
[ Vostoki @ 20.06.2006. 18:06 ] @
e za pocetak nam reci koje OS imas i koji fajl sistem ?
[ mbursac @ 20.06.2006. 19:39 ] @
Ovako, OS na 2 racunara je WinXP sa SP1, a na trecem je Win Media Center 2005. Na svim racunarima je NTFS fajl sistem. na trecem racunaru je iskljucen windowsov firewall. Inace, imam Zone Alarm na svim racunarima. probao sam sa njihovim iskljucenjem, ali nije radilo ni tada.
[ calexx @ 20.06.2006. 19:55 ] @
Kao što sam napisao, kreiraj istog usera na još jednoj makini i probaj, nešto mi se ne čini da će XP tek tako da dozvoli da se na njega loguje svako kome to padne na pamet. To će verovatno odmah da proradi a posle traži način da dozvoliš pristup bilo kome.
[ mbursac @ 21.06.2006. 06:31 ] @
Sredjeno, namestio sam ruter radi i mreza. naime ipak je bio firewall. Zone Alarm pri prikljucenju novog mreznog uredjaja, me pita da dozvolim samo internet bez mreze, ili i jedno i drugo. e ja nisam mnogo gledao pa sam prvi put stavio ovo prvo. pa i nije ni cudo sto nije htela mreza da radi.

E sad me ceka fino namestanje i ostalo.

hvala svima na nesebicnoj pomoci.
pozdrav