[ Reperr @ 19.06.2006. 21:32 ] @
Imam jednu animaciju ali joj je pozadina crvena! Kako uraditi keying u Premieru gdje to montiram da dobijem animaciju bez te crvene pozadine!
[ Cileinteractiv @ 20.06.2006. 09:05 ] @
Pozdrav! Trebao bi postaviti tu animaciju na time line na track video 2 a ispod na track video 1 postaviti ono sto zelis da bude pozadina tj da se vidi iza kada se eliminise crvena boja. Ides na window/effects, pojavljuje ti se usidrena paleta sa efektima, tu pronadji pod keying -chroma key, izaberi boju, malo podesi klizace po potrebi i trebalo bi da bude ok. Navedene smernice vaze za Premiere 2.0, mislim da je isto i u veziji 1.5.

Ne videh kako se u ovim novim verzijama Premiere-a ukljucuje Alpha kanal kao providnost za staticne slike ili sekvence slika, ako neko zna?





[ Reperr @ 20.06.2006. 21:23 ] @
Uradio sam tako ali kako da sada odaberem boju i klizače. Kada stavim Chroma ništa se ne desi, ali kad stavim Luma key onda bude skoro uredu mada mi je onda slika malo crvenkasta od te animacije s crvenom pozadinom!
[ Cileinteractiv @ 21.06.2006. 18:11 ] @
U podešavanju hrome imaš izbor boje i klizače za podešavanje. Podešavanja su na posebnoj paleti-effects control...