[ voxi @ 19.06.2006. 22:18 ] @
Prvo koliko kosta MC68HC11 znali neko a koliko eeprom koji bi mogao povezati sa njim
Drugo da li bi u eepromu ostali podaci nakon iskljucivanja napajanja
Trece koliko puta je moguce izvrsiti upisivanje i citanje iz eeproma

Za sad toliko i HVALA!
[ voltplus @ 19.06.2006. 23:18 ] @
68hc11 ima vise varijanti u zavisnosti od ostale oznake u nastavku.

mislim da 68hc11e1 kosta oko 7E i ima u sebi eeprom od 512B

[ _str_ @ 19.06.2006. 23:20 ] @
mc68hc11 je malo zastareo kontroler, nekada se upoređivao sa intelovom serijom 8051. Bez sumnje mu je arhitektura bolje urađena od intela. Motorolini kontroleri su uvek imali malo jaču cenu. Cena je bila negde oko 10-20€, pod uslovom da ima gde da se kupi (na ovim prostorima) i zavisi od modela. Serija E1 je imala interni eeprom dok za F1 si morao imati eksterni (koliko se sećam).
Ako tek krećeš da se baviš ovom rabotom, preporučujem novije modele, za info pogledaj na motorolinom sajtu. Problem je i dalje nabavka.
Što se tiče eeproma, i posle isključenja čuva podatke a broj pisanja/brisanja varira od proizvođača do proizvođača i uvek je naveden.
[ kovach @ 20.06.2006. 03:58 ] @

MC68HC11 jeste odlican kontroler, malo je stariji ali je zaista odlican... sto se cene tice, po meni niti je previsoka niti nerealna, ali je najveci problem nabaviti ga... Sto se eeproma tice, cuo si...

Nego, ajde da pretpostavimo, da nadjes kontroler, i da nadjes eeprom, i da sve to bude po extra povoljnim cenama, kako ti to mislis da programiras...? Pitam posto znam da je razvojni sistem BAS ZA TAJ kontroler poprilicno skup, naravno ako hoces profi stvar, dakle onboard programiranje, kao sto rekoh - ostatak razvojnog sistema i slicno... Bilo bi extra kada bi imao cak i neku amatersku varijantu programatora, iako nisam bas siguran koliko je to za Motorolu i izvodivo, ali kazem KADA bi to imao, to bi ti bilo superiska...

Dok na primer ako nemas ni programator, ni razvojni sistem ni nista i sve to tek planiras da nabavis, mozda bi trebalo da porazmislis o savetu koji ti je dao _str_ i da pogledas neke novije modele kontrolora... mislim kada vec ionako kreces od nule...

Ne znam, pricam napamet, ali u svakom slucaju - javi sta si uradio...

Pozdrav...
[ voxi @ 20.06.2006. 10:39 ] @
Provo Hvala na dosadasnmjim odgovorima!

Na Faxu sam radio motorolu iz serije MC68HC11 i sto se tice asemblerskog
programiranja tu vise nemem problema vec sad razmisljam o nekoj konkretnoj
realizaciji pa se raspitijume ali je problem taj hardver! Ne znam sto se
nabavke tice to bi mozda i uspeo preko profesora da nabavim ali opet mi je
mali proble sve to spojiti posto nisam bas nesto sa elektronikom u
prakticnom smislu! A sto se tice programatora o tome nisam bas nesto
razmisaljo mozda bi ga opet preko profesora uspeo nabaviti ili tako nesto?
Da li bi za novije Motorole bili jeftinijei programatori i da li vam je
poznato kiliko se cene na trzistu krecu od prilike? Zante li mozda neki link
koji pokazuje cene procesora i eeproma?
A da li se ovi noviji Motorolini procesori isto programiraju kao i iz
serije MC68HC11 da li im je slicna arhitektura meni nije potreban extra
procesor pa bi me sa svojim mogucnositma zadovoljio i ovaj!
A od kog do kog brajase krece upisivanej u EEPROM od prilike da mi kazete
i da li zna te koliko se krecu cene eproma?

HVALA
[ kovach @ 23.06.2006. 01:13 ] @

Da nisi mozda to radio na Vishoj elektrotehnickoj skoli u Beogradu (znam da nije fax ali mislim - mozda si se samo tako izrazio) posto znam da oni tamo obradjuju taj procesor? Ako jesi, ko ti je predavao taj predmet?

Sto se programatora tice, za Motorolu ne znam, ali zelim da se ispravim u vezi mog prethodnog posta, posto mi se nesto u glavi pobrkalo i rekao sam da znam da su programatori i ravojni sistemi BAS ZA TAJ kontroler mnogo skupi, iako to u stvari mozda i nije tako, jer sam mislio na jednu Intel-ovu seriju kontrolera, koja zapravo nema veze sa tvojom Motorolom... iskreno, ne znam zasto mi se to u glavi izjednacilo, ali u svakom slucaju izvini, nije bila namerna greska, tako da sto se tvog kontrolera tice - zaista ne znam... No u svakom slucaju to ti je jedna od osnovnih stvari o kojoj moras da razmisljas kada kreces u te vode (programator/razvojni sistem)... cak i pre samog kontrolera, jer ipak ovde govorimo o malo ozbiljnijoj elektronici i nashem podneblju, a to bas i nije neka najsrecnija kombinacija...

Pozdrav...
[ voxi @ 23.06.2006. 09:22 ] @
Nisam na Visoj u Beogradu ali mi je arhitekturu drzao covek sa vise iz Bg
[ codeus @ 30.06.2006. 01:50 ] @
u elementi (subotica) imas HC11A1 za 605 din i HC11E1 za 758din ...
e a tebi treba HC(7)11 ... koja koristi EPROM za program koji mozes da isprogramiras ... ali kako ces EPROM u HC11 .. nemam pojma .. sam EEPROM na chipu nije problem ali to je samo EEPROM ... a kako ces program da ubacis ?
[ fico051 @ 15.07.2006. 17:02 ] @
ETL ima programator za 11 koji ubacuje i flash i eprom
[ voxi @ 16.07.2006. 13:57 ] @
Koliko kosta taj programator i gde se moze uzeti?
Hvala!!!