[ millko @ 19.06.2006. 23:54 ] @
stradao mi je karter prije neku noc na skodi octavia.sad me zanima kako je moguce najbolje da se odradi "dizanje" prednjeg dijela auta,jer je isti jako nizan!?ciljam na "solje",da malo razvucem federe kod nekog kovaca il da lupim nove,ne znam sta jos da odradim!ako neko ima kakav savjet s ovim il je nest vec radio bilo bi mi od pomoci!ps. ako neko zna kolika je najniza tacka octavia-e do dna,pretpostavljam da je karter najniza tacka samo me zanima koliko u cm!
hvala i pozzzzzz
[ Nickix9001 @ 02.08.2006. 22:41 ] @
Gde si je to terao pa ti stradao karter? Na moju oktaviju se to desilo kad mi se motor otkacio. Pokidali se srafovi i tako mi stradao karter. Oktavije su visoke ne znam kako si uspeo da to uradis!!!?
[ millko @ 09.08.2006. 01:24 ] @
ma nisam je tjero po nekom selu,neg po nasim "bosanskim" putevima koji su idealni na "picgauere" a ne za limuzine.naletio sam na rupu koja je bila prilicno duboka i ispunjena vodom.inace moja ova je nesto niza u odnosu na ostale.imal kakav savjet?
[ Nickix9001 @ 14.08.2006. 16:39 ] @
Si je ti spustao ili si takvu kupio? Sigurno su ti opruge krace ili amortizeri. Nadji na otpadu fabricke amortizere i opruge i to ugradi. To ti je moj savet!
[ Galle PIM @ 14.08.2006. 16:56 ] @
Care ako je tvoja oktavija niza nego ostale, kako mislis da ti neko kaze kolika ti je najniza tacka???
najverovatnije da su ti otisli samo amortizeri oni bi trebali da se menjaju na 4-5 godine, a kod nas se teraju dokle i auto kao da su u braku. Posto ti i onako to sam neces da radis najbolje je da za savet pitas majstora koji treba to da zavrsi.
Pozz
[ ~Vojvoda @ 14.08.2006. 19:25 ] @
Citat:
Na moju oktaviju se to desilo kad mi se motor otkacio. Pokidali se srafovi i tako mi stradao karter

U jeb* te ovo prvi put cujem...
Jel neki defekat ili je neko malo glumi shumahera? :)))
Jeli dizel, predpostavljam jer dizeli imaju velik ob. momenat i vece vibracije.

Citat:
Si je ti spustao ili si takvu kupio? Sigurno su ti opruge krace ili amortizeri. Nadji na otpadu fabricke amortizere i opruge i to ugradi. To ti je moj savet!
Slazem se sa Nickix9001, samo bih ti ja preporucio uzmes samo opruge polovne a amortiyere nove, ako ces dalje da teras po Bosni, tamo bi i tenk M84 slomio zglavke na gusenicama a ne i shkoda karter :)))))
Poz i Ziveli!